PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Spalio 19 d. 15:19

Nuo­la­ti­niai skun­dai ken­kia jū­sų svei­ka­tai

Šiauliai

Freepik nuotr.

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


103519

Gyvenimas dažnai būna sudėtingas. Mes kasdien susiduriame su stresu. O kaip į jį reaguojame? Dažniausiai dejuojame ir skundžiamės, keiksnojame situacijas ir aplinkinius. Manome, kad taip išliejame negatyvias emocijas, bet tai netiesa.

Mes kartu užmigdome tas smegenų dalis, kurios atsakingos už problemų sprendimą. Tad ką daryti? Egzistuoja aukso viduriukas, kad dejuoti galima, bet tai reikia daryti teisingai. Kaip teisingai skųstis?

1. Skųskitės sąmoningai

Pagalvokite, koks jūsų skundų tikslas. Nesiskųskite, jei nematote problemos sprendimo. Reikia suvokti, kokio tikitės rezultato. Tokie skundai padės žmogui, kuriam skundžiatės, jums patarti, ką daryti. Tai žymiai naudingiau nei betikslis inkštimas.

2. Stebėkite, kaip dažnai ir kuo skundžiatės

Dažnai jūs nė nepastebite, kad nuolat skundžiatės dėl to paties. Jei skųstumėtės, žinodami, kad situaciją išspręsite, būtumėte laimingesni. Sekite savo skundus ir spręskite situacijas, dėl kurių nuolat inkščiate.

3. Galvokite, kam skundžiatės

Kai skundžiatės patiems artimiausiems žmonėms, jūs dažniausiai keliate balsą. Taip galite juos išgąsdinti. Taip nuolat besielgdami, liksite vieni su savo skundais.

4. Laikykitės atokiai nuo nuolatinių kniauklių

Nuo jūsų nuolatinių skundų aplinkiniai tikrai kenčia. Žinote, kas yra bandos instinktas? Tai žmonės, kuriems aktyvuojasi tie patys smegenų centrai, sklindant atitinkamai emocijai. Jei sklinda džiaugsmas, jis apima visus, o jei sklinda pyktis – ir aplinkiniai įniršta. Todėl nieko gėdingo, jei vengsite nuolat verkšlenančių žmonių.

5. Ir feisbuke skųskitės teisingai

Tai dar viena priežastis, kodėl feisbukas gali būti toksiškas. Tai ideali platforma inkštimui ir skundams. Todėl rinkitės draugystei pozityvius žmones, skleiskite geras žinias. Neverta spjaudytis pykčiu ir pagieža socialiniuose tinkluose. Protingi pašnekovai, vertinantys savo laiką, ims jūsų vengti.

6. Jei skundžiatės, visada pridėkite: „Tačiau...“

Mes kartais taip įsijaučiame į inkštimą, kad pamirštame viską, kas buvo gera. Todėl, kažkuo pasiskundę, pasakykite, kad vis tik jums nutiko ir daug gero.

7. Išmokite paleisti problemą

Skundai kenkia fizinei sveikatai. Kai ilgai pykstate, alinate imunitetą. Jums pakyla kraujospūdis, dėl to kenčia širdies ir kraujagyslių sistema. Infarktas jūsų gal ir neištiks, bet sau rimtai pakenksite.

8. Skųskitės, besijuokdami iš savęs

Kai esate nusiteikę pozityviai, iš skundo padarykite anekdotą. Taip pralinksminsite kitus ir nenualinsite savo organizmo.

„Etaplius“ informacija