Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.LTŠaltinis: Etaplius
Yra ir geroji. Pakankamai pinigų jūs galite turėti, jeigu nustosite stengtis riedėti sena vaga, atsisakysite seno mąstymo apie pinigus ir pakeisite jį nauju.
Tai tik jūsų pasirinkimas
Įsivaizduokite, kad turite tas dvi skirtingų spalvų piliules, kurios pirmą kartą pasirodė kino filme „Matrica”. Pasirenkate mėlynąją ir toliau galite visą gyvenimą stengtis turėti pinigų. Galbūt vis pabambėti dėl kylančių kainų, per mažo atlyginimo, blogos valdžios ir t. t. Pasirinkus raudonąją nusiteikite visai kitokiai gyvenimo kokybei. Tik už raudonos spalvos piliulę teks susimokėti, t. y. atsisakyti senojo, nesėkmingo, neturtingo savęs. Tai padarius bambėti jau nebebus galima, nes šiame naujame gyvenime visi rezultatai – tik jūsų pasirinkimų pasekmės.
Nuolatinis finansinis trūkumas gali tapti sveikatos problemų priežastimi
Jeigu žmogus, ar šeima turi mažiau pinigų, tai savaime suprantama, kad rinksis pigesnį maistą, leis sau mažiau pramogų, atsisakys kai kurių pomėgių, neleis vaikų į mokamus būrelius ir t. t. Taigi, apribos save įvairiose srityse.
Toks gyvenimas vargina ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, jį lydi nuolatinis nesaugumo jausmas, nerimas, įtampa. Mažesnes pajamas turintys asmenys yra linkę į socialinį uždarumą, mažiau bendrauja, nesilanko renginiuose. Taip jie stengiasi išvengti papildomų išlaidų, taupo. Deja, toks taupymas veda tik į vis didesnį savęs apribojimą ir dar didesnį stresą. O nuolatinis stresas, skurdesnė mityba ir socialinė izoliacija – tai tiesus kelias į ligas, tiek fiziologines, tiek psichologines.
Patarimai, kaip turėti didesnius finansus, kurie neveikia
Patarimų, kaip susitaupyti ir kaip uždirbti daugiau galima rasti pakankamai. Dauguma žmonių yra girdėję, ar net ir bandę skaičiuoti savo išlaidas ir pajamas, susidėlioti biudžetą, atsisakyti kai kurių pirkinių, parduoti nereikalingus daiktus, mažiau važinėti automobiliu ir pan. Tarp finansinių patarimų dar galima rasti tokius, kaip derybos dėl didesnio atlyginimo darbovietėje, geriau apmokamo darbo paieškos ar papildoma veikla.
Verslininkė, finansinio raštingumo konsultantė Visita Ivaškevičiūtė tvirtina, kad jeigu tokie patarimai būtų veiksmingi, gal net kas antras iš mūsų visai neturėtų bėdų dėl pinigų. Žinoma, jeigu tikrai labai jau striuka, kurį laiką pataupyti ar daugiau padirbėti teks. Tačiau ar tikrai norite daryti tai visą gyvenimą?
Ar ir jūs atidėliojate gyvenimą į ateitį?
Nemažai žmonių sunkiai dirba, atiduoda jėgas, skiria laiką tam, kad užsidirbtų padoriam gyvenimui, tačiau atsisako visų malonumų sau. Kai kas investicijoms į „geresnį gyvenimą”, kuris ateis vėliau, atideda net pusę savo pajamų ir tuo didžiuojasi. Anot V. Ivaškevičiūtės, tai yra tiesiog gyvenimo atidėliojimas.
„Iš pradžių jūs atsidedate gražiausius drabužius ypatingoms progoms, gražiausius indų servizus išsitraukiate tik atėjus šventėms ir metai iš metų gyvenate laukdami kažkokio geresnio gyvenimo, kuris ateis kažkada vėliau, kai susiklostys kažkokios tik jums žinomos aplinkybės,” – sako ji. – „Kartais man net pikta, nes matau, kad dauguma žmonių nė nesuka galvos, kad galėtų būti kitaip. Jų galvoje nėra vaizdinio, kad mėgautis gyvenimu, užsiimti patinkančiais dalykais, turėti gerus santykius su savimi ir aplinka galima jau dabar.”
O kaip gi finansai? Nuo ko pradėti juos auginti?
Visita tvirtina, kad visų pirma reikia ne taupyti ateičiai, ne investuoti į visokius fondus. Svarbiausia investicija turėtų būti į save. Tą save, kuris gyvena dabar. Privalote labai gerai savimi rūpintis. Tai nereiškia, kad reikia iššvaistyti viską, ką turite bevertėms pramogoms, kalnui drabužių ir pan. Pradėti galima nuo labai paprastų, tačiau dažnai pamirštamų dalykų:
• jau dabar namuose naudokite geriausius indus, stalo įrankius ir kitus daiktus, kuriuos turite. Nes būtent dabar tam yra pati geriausia proga;
• atsikratykite daiktų, kurių jums nereikia. Niekam tikusius išmeskite, o jeigu jie dar geros kokybės, padovanokite kam nors. Iš karto pajusite, kaip namuose tapo „lengviau kvėpuoti”;
• ilsėkitės. Atidėliodami poilsį tik labiau pervargstate ir tampate mažiau efektyvūs. Kokybiškas poilsis suteikia naujų jėgų ir tikslą pasiekti bei darbus nudirbti galima greičiau;
• investuokite į save kaip į asmenybę. Jeigu niekaip nesiseka uždirbti daugiau, turite ne dar daugiau dirbti, o suprasti, kokie vidiniai įsitikinimai neleidžia turėti pakankamų pajamų. Netinkamus įsitikinimus reikia pašalinti ir susikurti naują mąstymo bei veikimo modelį.
Tik teisingas mąstymas veda į norimus rezultatus
V. Ivaškevičiūtė dažnai konsultuoja moteris finansinėmis temomis, veda mokymus. „Dažnai matau, kad žmogus nenori mokėti pinigų už konsultaciją, nes ji atrodo brangi, kyla abejonių, ar tikrai verta taip išlaidauti, “ – pasakoja ji. – „Bet juk ta konsultacija ir yra skirta tam, kad suteiktų žinių, kurios padės užsidirbti bent du kartus daugiau, bet savęs nepervarginant.”
Kodėl žmonės baidosi, abejoja, ar verta investuoti į konsultacijas, mokymus, mentorystę? Nes jie netiki. Iš esmės netiki tuo „senu savimi”, kuris štai jau kelis ar net keliolika metų bando kovoti su vėjo malūnais, stengiasi, sunkiai dirba ir niekaip neišsiveržia iš „trūkumo režimo”. Tai ką jau čia ta valandos trukmės konsultacija ar paskaita pakeis? Tiesą pasakius viską pakeisti galite tik jūs – jeigu išdrįsite keisti mąstymą, leisite senoms programoms išeiti į pensiją ir pakeisite jas naujomis.
Kas labiausiai trukdo gyventi gausoje, pritekliuje?
V. Ivaškevičiūtė nurodo esmines kliūtis į geresnį gyvenimą:
• jūs turite neteisingą mąstymą apie pinigus;
• jums trūksta žinių apie finansinį raštingumą;
• jūs neturite efektyvių įrankių ir metodų, kurie sujungtų du pirmus punktus ir vestų į norimą rezultatą.
Būtent šitų kliūčių eliminavimas ir yra ta būtinoji investicija į save, nuo kurios verta pradėti norint kurti tiek gražų dabartinį gyvenimą, tiek užtikrintai turtingą ateitį. Jeigu vis dar abejojate ir vis dar galvojate, kad pirmiausia reikia kelis metus „paarti”, pataupyti, tai apsidairykite aplinkui. Tikrai rasite pavyzdžių, kai žmonės visą gyvenimą gyveno būtent pagal tokį modelį ir daugiau nieko nematė. Ir veikiausiai nebepamatys, nes tam nebėra laiko, jėgų, sveikatos, noro.
Ar vis dar tikite, kad gyvenimo modelis, kuris neveikia niekam, jums suveiks? O gal geriau jau dabar imtis kurti kitokį?
Daugiau patarimų, kaip susikurti finansinę gerovę ir nepriklausomybę, rasite: https://piniguklubas.com/
https://www.instagram.com/visita_finansai/
Reklama