PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2017 m. Rugsėjo 15 d. 13:33

Nijolę Pareigytę - Rukaitienę tėvai aprūpina ir morkomis, ir kopūstais

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


14655

Šio vakaro televizijos laidoje žinomi žmonės kalbės apie ūkininkavimą, o Seimo narys Remigijus Žemaitaitis studijoje gamins kibinus ir jais vaišins kitus laidos dalyvius! Daugelis nežino, tačiau Remigijus ir visa jo šeima – ūkininkai, politikas laidoje pasakos, kad kiekvienai žiemai pasiruošia ne po vieną litrą įvairių uogų ir daržovių.

„Šiuo metu braškių yra apie 300 litrų pridėta, vyšnių – 60 litrų, šilauogių – 30 litrų“, - pasakojo R. Žemaitaitis.

Politikas su laidos žiūrovais pasidalins mintimis, kaip jo šeima ruošia daržoves žiemai: „Pomidorų darau sultis, darau tyrę su česnakais ir druska. Agurkų aš nededu į stiklainius - dedu vyšnias, krapus, česnako ir į storus polietileninius maišelius ir užrišu, ir reikia palikti šaltai sandėlyje. Svarbu nupjauti abu galus agurkų“.

Laidoje kibinus gaminsiantis politikas sakys, kad didžioji dalis į studiją atvežtos produkcijos – iš jo ūkio: „Dalis atsivežtos produkcijos auga mano ūkyje. Kibinai yra firminis mūsų šeimos patiekalas, nors gal daugiau atėjęs iš mano senelės, bet tą bandome perimti ir puoselėti toliau“.

Laidoje taip pat dalyvaus žinoma dainininkė Nijolė Pareigytė – Rukaitienė, kuri sakys, kad jos tėvai turi pavyzdinį ūkį, kuris aprūpina tiek juos, tiek Nijolės šeimą vaisiais ir daržovėmis. „Mano tėveliai užaugina ir sau, ir man ir visai šeimai. Nereikia pirkti nei morkų, nei kopūstų“, - pasakojo N. Pareigytė – Rukaitienė.

Dainininkė kalbės, kad jeigu perka daržoves, tai daro nebent turguje: „Tai, kas patiekiama prekybos centruose – tai yra labai blogai. Nes atrodo labai nešviežia, neaišku kuo tręšta ir laistyta. Aš geriau į turgų nueisiu“.
Laidoje dalyvausianti ūkininkė Vilkė Vaida Tulabaitė kalbės, kad ji yra užaugusi kaime, o priprasti prie gyvenimo mieste taip ir nesugebėjo.

„Kaimo žmogui nėra paprasta prisitaikyti mieste. Bandžiau gyventi į vairiuose miestuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, bet visada traukdavo grįžti į kaimą, į gamtą. Pradžioje grįžusi į kaimą pradėjau galvoti, kad man čia reikia kurti kažkokį verslą ir reikia sugalvoti, kaip gyventi iš to. Bet ilgainiui pastebėjau, kad daug laiko praleidžiu daržuose, tad supratau, kad reikia pradėti ūkininkauti“, - pasakojo V. Tulabaitė.