PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 19 d. 13:59

Nerimą sukėlė neįprastas vandens kvapas ir skonis

Marijampolė

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Regina KulbokaitėŠaltinis: Etaplius.lt


45738

Pastaruoju metu marijampoliečiams su geriamu vandeniu pradėjo nesisekti. Dar nespėjus aprimti skandalui dėl uodo trūklio lervų, kurias piliečiai šių metų pradžioje aptiko UAB „Sūduvos vandenų“ centralizuotai tiekiamame vandenyje, „Suvalkiečio“ redakciją pasiekė nauja nerimą kelianti informacija apie neįprasto kvapo ir skonio centralizuotai tiekiamą vandenį.

Pasak Vasaros gatvėje gyvenančio marijampoliečio, antradienį pajutęs, kad iš čiaupų tekantis vanduo skleidžia kažkokį specifinį kvapą. Panašų į tą, kuris tvyro gydymo įstaigose – lyg vaistų, lyg dezinfekcinių medžiagų.

Pašnekovo teigimu, šis kvapas toks stiprus, kad permuša net skalbimo priemonių kvapus: jį skleidė netgi išimti iš skalbyklės skalbiniai. Trečiadienio rytą situacija irgi buvo nepakitusi: kava, arbata - su tokiu pačiu „priekvapiu“.

Marijampolietis nerimauja, ar tokį vandenį saugu vartoti maisto gamybai, gerti, ar jis nekelia pavojaus sveikatai.

Kai trečiadienio rytą dėl „aromatizuoto“ geriamojo vandens „Suvalkietis“ kreipėsi į UAB „Sūduvos vandenys“, jos atstovė paaiškino, kad įmonės vadovams situacija žinoma, šiuo klausimu vyksta pasitarimas, aiškinamasi, dėl ko geriamojo vandens kokybė, šįkart – kvapas sukėlė vartotojų nerimą.

Konkretesnės informacijos sulaukėme gana operatyviai. UAB „Sūduvos vandenys direktorius Algis Kadišius informavo, kad liepos 17 d. Vasaros g. esančioje vandenvietėje po dezinfekcijos buvo plaunamas 2-asis filtras. Plovimo metu iki galo neužsidarė hidraulinė filtrato nuvedimo sklendė, ir dalis iš filtro pateko į vandens rezervuarą. Dėl dezinfekavimo metu susidariusių antrinių junginių vanduo įgavo specifinį skonį ir kvapą, kuris juntamas rytinėje miesto dalyje.

Paimtas vandens mėginys vandens kokybės kontrolei. Filtro eksploatacija sustabdyta, magistraliniai vandentiekio tinklai Vasaros g. plaunami.

Rekomenduojama vandens laikinai nevartoti maisto gamybai ir negerti.

Į šią informaciją marijampoliečiai sureagavo operatyviai: ir didžiuosiuose prekybos centruose, ir mažesnėse parduotuvėse geriamojo vandens pakuotės buvo šluote šluojamos iš lentynų, kai kur jo netgi pritrūko.