PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 15 d. 11:18

Nemokami pirmosios pagalbos kursai

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


83794

Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet daugiau nei 100 žmonių miršta dėl skaudžios ir staigios priežasties – užspringimo.

Iš viso dėl nelaimingų atsitikimų 2018 metais praradome 1538 žmones. Daugelio gyvybes galėjome išgelbėti, suteikę pirmąją pagalbą. „Lietuvos draudimas“ kartu su Lietuvos Raudonuoju kryžiumi jau antrus metus įgyvendina socialinę akciją „Aš galiu padėti“. Šios akcijos tikslas – kuo daugiau žmonių nemokamai išmokyti suteikti pirmąją pagalbą ir padėti ištikus nelaimei, kai svarbi kiekviena minutė.

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad net pusė gyventojų Lietuvoje nemokėtų suteikti pagalbos žmogui užspringus, nesugebėtų atlikti širdies masažo ar dirbtinio kvėpavimo. Maža to – žmonės baiminasi, kad savo veiksmais jie dar gali ir pakenkti nelaimės ištiktam asmeniui.

Su netikėtomis situacijomis galime susidurti kasdien

Net ketvirtadaliui Lietuvos gyventojų yra tekę patirti situacijas, kai šalia esančiam žmogui prireikė pagalbos. Tyrimo rezultatai rodo, kad tai nėra retas atvejis, tačiau nemaža dalis nežino kaip elgtis tokiose situacijose arba bijo dar labiau pakenkti nukentėjusiam asmeniui, todėl nesiima jokių veiksmų.

„Socialinės akcijos „Aš galiu padėti“ metu norime kuo daugiau žmonių perduoti žinias apie tai, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Atsiranda tokių situacijų artimųjų aplinkoje ar bet kur gatvėje, kai žmogų ištinka netikėta nelaimė – gali sustoti širdis, šalia įvykti eismo įvykis ir kitos nelaimės. Dažnai kiekviena minutė yra svarbi, todėl, kol atvyksta greitoji pagalba, svarbu tinkamai sureaguoti“, – akcijos svarba dalinasi „Lietuvos draudimo“ Pamario skyriaus vadovė Jūratė Janušauskienė.

Net penkias savaites Lietuvos miestuose ir miesteliuose rengiami pirmosios pagalbos mokymai. Jie vyksta nedidelėse grupėse, instruktoriai didžiausią dėmesį skiria praktiniams įgūdžiams. Pagrindinis tikslas – kas žmonės gebėtų greitai priimti sprendimą, ką ir kaip daryti. Kiekvienas mokymų dalyvis išmoksta tinkamai reaguoti netikėtoje situacijoje ir žino, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais atvejais. „Lietuvos draudimas“ tauragiškiams dovanoja mokymus ir galimybę išmokti išgelbėti gyvybę šalia esančiam.

Svarbu prisiminti tai, kas pamiršta

Po mokymų tampa kur kas aiškiau, kad pirmąją pagalbą suteikti nėra sudėtinga. Visi veiksmai atliekami beveik automatiškai ir baimintis neverta. Vis dėlto atlikti tyrimai rodo, kad 55 proc. Lietuvos gyventojų pirmosios pagalbos mokymuose dalyvavo prieš daugiau negu 5 metus, o 15 proc. tokių kursų iš viso nėra išklausę.

Mokymus veda Raudonojo Kryžiaus – pasaulinio pirmosios pagalbos mokymų lyderio – instruktoriai ir instruktorės.

„Įgūdžius atnaujinti labai svarbu, nes dalis veiksmų laikui bėgant gali užsimiršti. Visada drąsiau suteikti pirmąją pagalbą, kai esame tikri, jog galime padėti“, – įžvalgomis dalinasi Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Pirmosios pagalbos programos vadovas Dovydas Bajarūnas.