Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
SAM nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Didieji Lietuvos vaistinių tinklai praneša, kad kone pusė Vilniaus miesto gyventojų dar neatsiėmė jiems skirtų kalio jodido tablečių. Vaistinių atstovai taip pat teigia, kad, didėjant COVID-19 susirgimų skaičiui, matyti išaugusi kai kurių apsaugos nuo koronaviruso priemonių paklausa.
„Camelia“ vaistinių tinklo komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė Eltai teigė, kad iš „Camelia“ vaistinių buvo atsiimta apie 30 proc. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) gyventojams skirtų kalio jodido tablečių.
„Nuo spalio 19 iki lapkričio 17 dienos iš „Camelia“ vaistinės atsiimta daugiau nei 230 tūkst. kalio jodido tablečių, (...) o tai sudaro 30 proc. kiekio, kurį „Camelia“ buvo gavusi iš SAM“, – sakė Ž. Juškytė.
„Aktyviausiai tabletes pacientai atsiiminėjo pirmomis jų dalinimo savaitėmis, vėliau aktyvumas sparčiai mažėjo. Po žinių apie gedimus Astravo atominėje elektrinėje žmonių, suskubusių atsiimti kalio jodido tabletes, srautas padidėjo apie 30 proc.“, – pridūrė ji.
Ž. Juškytės teigimu, Vilniuje gyvenantys, bet čia neregistruoti asmenys iš „Camelia“ vaistinės savo lėšomis įsigijo daugiau nei 20 tūkst. kalio jodido pakuočių.
Tuo metu „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklų rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė teigė mananti, kad dėl pandemijos gyventojai vengia dažnų apsilankymų prekybos centruose ir vaistinėse, ir todėl nemaža dalis žmonių dar neatsiėmė jiems skirtų kalio jodido tablečių.
„Manau, kad žmonės labiau saugosi COVID-19 ir stengiasi mažiau vaikščioti į prekybos centrus, vaistines, į kurias eina tik esant konkretiems sveikatos sutrikimams. Todėl dar tikrai nemažai žmonių neatsiėmė jiems skirtų tablečių. Iki šios dienos kalio jodido tablečių mūsų tinkluose atsiimta apie 40 proc.“, – Eltai sakė I. Tėvelienė.
Jai antrino „Eurovaistinės“ tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė. Jos manymu, tikėtina, kad, siekdami riboti apsilankymus viešose vietose, ne visi Vilniaus miesto gyventojai spėjo atsiimti kalio jodido tabletes.
„Žinome, kad ne visi suspėjo per mėnesį užsukti į vaistinę, nors sostinės gyventojų aktyvumą tikrai matėme. Galbūt ne visus suspėjo pasiekti ši žinia, kiti galbūt karantino metu riboja apsilankymus viešose vietose ar nerado tinkamos progos atsiimti kalio jodido tablečių“, – sakė ji, pridurdama, kad „Eurovaistinės“ vaistinėse buvo išdalinta daugiau nei 410 tūkst. kalio jodido tablečių.
„Benu“ vaistinių tinklo rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Urbas Eltai pranešė, kad iš šio vaistinių tinklo buvo atsiimta apie 60 proc. tinklui skirtų kalio jodido tablečių.
„Vilniečiams išdalinome apie 60 proc. jiems priklausančių kalio jodido tablečių, tad matyti, kad jiems priklausančias nemokamas kalio jodido tabletes atsiėmė ne visi gyventojai“, – teigė M. Urbas.
Augant COVID-19 susirgimų skaičiui, didėja apsaugos priemonių paklausa
Komentuodama medicininių veido kaukių ir dezinfekcinio skysčio paklausą išaugus užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Ž. Juškytė sakė, kad, nors smarkiai auga veido kaukių pardavimai, dezinfekcinio skysčio paklausa pastebimai mažesnė.
„Dezinfekcinio skysčio klientai neperka itin aktyviai, spalį buvo parduoti didesni jo kiekiai nei lapkritį. Vaistininkai komentuoja, kad šią prekę daugelis, tikriausiai, turi nusipirkę iš anksčiau, o dezinfekcinio skysčio, net ir mažos talpos, užtenka ganėtinai ilgam. Be to, dabar dezinfekcinio skysčio netrūksta ir daugelyje viešų vietų, tad jo nebūtina nešiotis su savimi, kaip buvo pavasarį, kai dezinfekcinio skysčio daug kur trūko“, – Eltai sakė ji.
Tuo metu medicininės veido kaukės, anot Ž. Juškytės, yra viena paklausiausių elektroninės vaistinės prekių šiuo metu.
„Spalį „Camelia“ vaistinėse smarkiai išaugo medicininių vienkartinių kaukių pardavimas, lapkritį jų paklausa tokia pat didelė. Medicininės veido kaukės pastaruoju metu yra perkamiausia mūsų prekė elektroninėje camelia.lt vaistinėje. Per spalio mėnesį „Camelia“ klientai įsigijo daugiau nei milijoną medicininių kaukių, lapkritį iki šios dienos parduota daugiau nei pusė milijono kaukių vienetų“, – tikino ji.
„Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ rinkodaros vadovė I. Tėvelienė pažymėjo, kad paskelbus karantiną tiek dezinfekcinio skysčio, tiek apsauginių veido kaukių paklausa šiuose vaistinių tinkluose išaugo.
„Analizuodami pardavimų duomenis, pastebėjome koreliaciją tarp susirgimų skaičiaus ir apsauginių kaukių bei dezinfekcinio skysčio pardavimų. Paskelbus karantiną, dezinfekcinio skysčio ir medicininių kaukių pardavimai „Gintarinėje vaistinėje“ išaugo iki 20 proc., tuo metu „Norfos vaistinėje“ – apie 19,5 proc.“, – sakė ji.
Visgi „Benu“ vaistinių tinklo rinkodaros ir komunikacijos vadovas M. Urbas teigė, kad apsaugos priemonėmis Lietuvos gyventojai suskubo apsirūpinti dar rugpjūtį, o jų pardavimai, nors rudenį kiek didesni, išlieka stabilūs.
„Augantį gyventojų poreikį apsirūpinti apsaugos priemonėmis „Benu“ vaistinėse pajutome rugpjūčio pradžioje, kai šalyje pradėjo augti užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius. Paskelbtas karantinas didelės įtakos apsaugos priemonių pardavimui nepadarė“, – teigė jis.
„Visą rudenį gyventojai aktyviai perka visas apsaugos priemones: tiek kaukes, tiek vienkartines pirštines, tiek dezinfekcinį skystį. Pardavimai išlieka didesni nei ramesniais vasaros mėnesiais, tačiau gana stabilūs – tikėtina, kad gyventojai jau nuo vasaros pabaigos rūpinosi namuose turėti apsaugos priemonių atsargų, o dabar jas reguliariai papildo ar atnaujina“, – pridūrė M. Urbas.
ELTA