Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Nuo rugsėjo pradėjusios veikti patalpų nuomos sistemos „Active Vilnius“ konkurse neformalaus ugdymo veiklai vykdyti Vilniaus savivaldybė iš viso atvėrė 836 patalpas – tai ugdymo įstaigų sporto salės, kabinetai ar aikštynai. Per pirmąjį patalpų nuomos sistemos ratą prašymus į 502 patalpas per sistemą pateikė daugiau kaip 385 sostinės neformalaus ugdymo tiekėjų bei organizacijų.
Sostinės savivaldybė, reaguodama į diskusiją sporto bendruomenėje dėl patalpų užsiėmimams, kviečia antrojo konkurso rato metu pretenduoti į likusias laisvas mokyklų patalpas, taip pat bus tobulinama sistema.
„Mums svarbu, kad visa sporto infrastruktūra skirta neformaliam ugdymui, būtų paskirstyta vaikams bei neformalaus ugdymo įstaigoms pagal miesto tarybos priimtą tvarką. Taip pat siekiame, kad būtų taikomi visiems vienodi principai ir kad visi galėtų pretenduoti į laisvas vietas su tokiomis pačiomis sąlygomis – tai yra aiškiai ir skaidriai. Kviečiame dalyvauti konkurse ir užimti likusias laisvas mokyklų sales, tam, kad visi vaikai, nesvarbu kuriame rajone jie gyventų, gautų teisę į kokybišką ir įdomų laisvalaikį“, – kalbėjo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.
Administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, išvadas apie sistemos efektyvumą reikėtų daryti po antrojo konkurso rato, kadangi vis dar yra vietų, į kurias niekas nepretendavo, tačiau patalpos vis dar yra neužimtos ir atviros užsiėmimams.
Įvertinus situaciją skaičiais, iš sistemoje registruotų 52 sporto aikštynų buvo aplikuojama tik į 7, turimais duomenimis, 14 skirtingų paraiškų į šias vietas pateikė 11 skirtingų nuomoninkų, kitaip tariant, į 45 vietas nebuvo aplikuojama visai, o į 5 aikštynus aplikavo tik vienas dalyvis, tai yra neturėjo tose vietose su kuo konkuruoti. Iš sistemoje registruotų 176 sporto salių į 153 sales paraiškas jas gauti pateikė 201 skirtingas nuomininkas. Į 23 siūlomas sporto sales nepretendavo nei vienas tiek fizinis, tiek juridinis asmuo, tuo tarpu be konkurencijos esant tik vienam dalyviui aplikuota į 40 sporto salių. Atvejų, kai konkuravo keli dalyviai dėl patalpų, registruota sistemoje 63.
Pastebėti ir kai kurių patalpų nuomos atrankų dalyvių veiksmai, kurie galimai neatitinka miesto tarybos patvirtintos tvarkos nuostatų ir galėjo iškreipti sistemos funkcionavimą, todėl sostinės savivaldybė ėmėsi veiksmų, kad ateityje būtų galima išvengti tokių piktnaudžiavimų sistema. Pastebėta, kad tam tikros specialiai šiam konkursui įkurtos įstaigos, galimai nesąžiningai naudojusios sistemą, gavo teisę nuomotis daugelį patalpų, nors nurodytas vaikų skaičius pačiose įstaigose svyruoja vos nuo 2 iki 10 vaikų.
Administracijos direktoriaus pavaduotojo Adomo Bužinsko teigimu, dėl tokių atvejų, sistemą reikia tobulinti, kas ir bus daroma, kadangi toks elgesys neatitinka ir teisingumo bei sąžiningumo principų, užkerta prieinamumą daugybės kitų sporto šakų atstovams.
Tokiais atvejais savivaldybė turi galimybę kiekvieną atvejį nagrinėti individualiai ir priimti sprendimus pagal administracijos direktoriaus galiojančią tvarką.
Konkursas davė apčiuopiamos naudos ir miestui – dabar galima geriau pamatyti, kad iš visos infrastruktūros labiausiai trūksta uždarų gerų sporto salių tam tikrose miesto vietose. Taip pat matoma, kad būtent dėl šių patalpų iškilo daugiausiai diskusijų, todėl šio klausimo geriausių sprendimų ieškoma ir jie bus priimti artimiausiu metu.
Sostinės savivaldybė reaguoja ir į gyventojų pastebėjimus dėl sistemos trikdžių – nuolat tobulinamas „Active Vilnius“ platformos veikimas, siekiant užtikrinti patogų ir skaidrų sporto erdvių pasidalinimą mieste, taip pat nepaliekant galimybės piktnaudžiavimui sistema.
„Labai dėkojame vilniečiams, kurie geranoriškai teikia pasiūlymus sistemos gerinimui. Verta pažymėti, kad ši sistema liečia visą mokyklų nekilnojamojo turto ūkį, o iššūkių kilo tik su viena sistemos dalimi – sporto infrastruktūra. Vilniuje visada buvo didelis sporto infrastruktūros trūkumas, tad savaime ši sistema to nesprendžia, tik įveda aiškius principus ir vienodas taisykles, nes esant trūkumui atsiranda nemaža konkurencija. Deja, bet visi norintys patekti į sales šalia namų galimybių neturi”, – pastebi A. Bužinskas.
Pasak A. Bužinsko, didesniam skaidrumui užtikrinti bus atverta daugiau duomenų, kad neliktų vietos interpretacijoms – visi matys, kas ir kokiu laiku sportuoja.
„Pamatėme poreikį, kad ši informacija reikalinga iškart po įvykusio konkurso – neformalaus ugdymo teikėjai nori žinoti, kas laimėjo, kokią vietą konkurse jie užėmė. Girdėdami tą poreikį, vykdome sistemos programavimo darbus, kad ta informacija būtų matoma iškart, kai baigiasi konkursas, o ne tik po to, kai pasirašomos sutartys“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Bužinskas.
Artimiausiu metu sistema bus paruošta naujų paraiškų priėmimui, apie konkrečią datą informacija bus paskelbta papildomai.