Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Buvęs Čiobiškio seniūnijos pastatas
Širvintų ŠirvisŠaltinis: Etaplius.lt
Praėjusią savaitę kone visos renginius organizuojančios organizacijos ar įstaigos kaip susitarusios surengė vasaros palydėtuves ar kitokius renginius tą patį paskutinį vasaros šeštadienį. Galima tik spėlioti, ar svarbu vasarą palydėti paskutinį rugpjūčio šeštadienį ar tik minėtą šeštadienį visus apvažiuoti ir su visais pasilabinti turėjo galimybę rajono merė su kandidatuojančiu į Seimą vyru. Teko ir mums kelis kaimus aplankyti. Nusprendėme pasigrožėti ne tik besikeičiančiu miestu, bet ir aplinkinėmis rajono vietovėmis.
Gražūs ir žali tie mūsų rajono kaimai. Mieli sutikti žmonės, bet jų veiduose trūksta laimingų akių spindesio. Yra kaimų, kuriuose stūkso dar sovietmečiu pastatyti griozdiški pastatai, tik juose jau nėra jokios gyvybės. Praeiviai pasakoja, kad va šitame šurmuliavo vaikų darželis, aname kultūros namai buvo kas savaitgalį gyvi – ar koks renginys vyko, ar repeticija. Mažėja gyventojų kaimuose, tai ir pastatai tampa nebereikalingi.
Slogų įspūdį paliko Čiobiškio gyvenvietė, puikioje pušynų užuovėjoje glaudžianti skruzdėlynus, skalaujama antros pagal ilgį Lietuvoje upės Neries, baltarusių bei lenkų vadinamos Vilija.
Tokiame jaukiame miestelyje taip pat viskas palaipsniui nyksta. Kiek seniau buvo uždarytas vaikų dienos centras, vėliau dėl vaikų sumažėjimo – mokykla. Pastatyti didžiuliai pastatai liko merdėti ir laukti savo šeimininkų. Dar 2015 metais rašėme, kad būtent be jokios naudos stovintį buvusio vaikų darželio pastatą, kuriame keletą metų veikė vaikų dienos centras „Pikuolis“, buvo nužiūrėjusi naujai įsikūrusi nevyriausybinė organizacija. Tuomet ji, atlikusi gyventojų apklausą dėl trūkstamų socialinių paslaugų vaikų užimtumo srityje, nusprendė vykdyti vaikų ir paauglių užimtumo veiklas būtent tame pastate. Teikė prašymą dėl pastatų panaudos Širvintų rajono savivaldybės tarybai, kurio pagrindu net buvo parengtas Tarybos sprendimo projektas ir įtrauktas į darbotvarkę nagrinėti. Tik, deja, posėdžio metu merė nusprendė šio sprendimo projekto nenagrinėti, o nevyriausybininkams paaiškino, kad dėl šio Čiobiškio pastato jau yra kiti planai. Kaip dabar matome, tie „kiti“ planai neįgyvendinti iki šiol ir pastatas stovi be jokios gyvos dvasios.
Kreipėmės į Savivaldybę klausdami:
1. Ar Širvintų kultūros centro Čiobiškio filialas, Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Čiobiškio filialas bei seniūnija ar seniūno kabinetas perkelti iš pastato, esančio Neries g. 6, į buvusią Čiobiškio mokyklą, esančią Neries g. 24?
2. Kokias veiklas Širvintų rajono savivaldybės administracija planuoja vykdyti ištuštėjusiame pastate, adresu Neries g. 6?
2015 m. gegužės mėnesį per Tarybos posėdį dar tuomet buvusi laikinoji merė Ž. Pinskuvienė nepritarė siūlymui suteikti buvusį Čiobiškio vaikų lopšelio-darželio pastatą panaudos pagrindais Šeimos pagalbos centrui (toliau – ŠPC) „Lašelis“. To Tarybos posėdžio metu Ž. Pinskuvienė, atmetusi sprendimo projektą, teigė, kad šiam pastatui numatyti kiti naudojimo planai. Praėjo jau 5 metai ir minėtas pastatas vis dar stovi nenaudojamas. Čiobiškio gyventojų teigimu, veiklų šioje gyvenvietėje taip pat nedaugėja – neliko mokyklos, vaikų dienos centro, mažėja darbo vietų…
3. Kas buvo numatyta vykdyti minėtame pastate?
4. Kodėl užsibrėžti viešai paviešinti planai neįgyvendinti nuo 2015 m. iki šiol?
5. Kada planuojama juos įgyvendinti?
„Visos Jūsų minėtos įstaigos perkeltos į buvusios Čiobiškio mokyklos pastatą – šiltas ir pakankamai erdvias patalpas, tinkamas tiek administracinei, tiek kultūrinei švietėjiškai veiklai, tiek mažųjų čiobiškiečių ugdymui. Kaip žinote, mokyklų tinklas visoje šalyje yra pertvarkomas ir įstaigų veikla yra stabdoma tuomet, kai sumažėja vaikų. O Čiobiškyje sumažėjus mokyklinio amžiaus vaikų, mokykla buvo transformuota ir, investavus Savivaldybės lėšų, pertvarkyta į sėkmingai veikiančią darželio grupę. Atsižvelgiant į jaunų šeimų poreikius ir sudarant galimybes jauniems žmonėms dirbti. Kalbant apie kitus du pastatus. Buvo ir yra planuojama juos pritaikyti visuomenės poreikiams. 2020 m. vasario 20 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-28 šie pastatai buvo įtraukti į Viešame aukcione parduodamo Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą. Kai pastatai turės šeimininkus ir bus nuspręsta, kokia veikla juose vykdoma – informuosime. Turime gražų pavyzdį Barskūnuose, kai ištuštėjęs dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus buvusios mokyklos pastatas buvo išnuomotas, jame kuriasi verslas, bus steigiamos naujos darbo vietos“, – rašoma Širvintų rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistės Jolitos Andrukaitienės atsakyme.
Tai štai, planai vis dar lieka planais, dėl neįgyvendinamų planų nepatogiems nevyriausybininkams užkirsti keliai, o kaimų gyventojai laukia, kada gi atsiras darbo vietų, užimtumo vaikams ir jaunimui, taip pat traukos objektų ne tik turistams, bet ir jaunoms šeimoms su vaikais kurtis.