PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Kovo 30 d. 10:12

Naumiestiečiai kelia grynųjų pinigų problemą

Šakiai

Naumiestiečiai guodžiasi, kad seniūnijoje nėra bankomato, o norint išsigryninti pinigus parduotuvėje dažnai pritrūkstama grynųjų. Dariaus Pavalkio nuotr.

Gintarė MartinaitienėŠaltinis: Etaplius.lt


33123

Kudirkos Naumiesčio gyventojai prisimena, kad prieš keletą metų net parašai buvo renkami siekiant, kad mieste būtų įrengtas bankomatas. Žmonės sako jau nepamena, kodėl viskas taip ir liko, tačiau vienas po kito vardija, kad nuolat susiduria su grynųjų pinigų problemomis. Tiesa, išsigryninti galima „Aibės“ parduotuvėje, bet naumiestiečių poreikiai nėra patenkinami, nes parduotuvė tiesiog pritrūksta grynųjų pinigų.


Foto galerija:

bankomatas3.jpg
bankomatas4.jpg

„Ypač mėnesio pradžioje būna šakės ir visi keikia, nes reikia mokesčius mokėti, ir šiaip žmonėms reikia grynųjų“, – sako Kudirkos Naumiestyje gyvenantis ir problemą į viešumą nusprendęs iškelti Rimantas Avižienis.
Jo žmona Ilona patikina, kad kartais į parduotuvę išsigryninti pinigus reikia eiti ir kelis kartus, būna, sako naumiestietė, užsiprašai pardavėjos iš vakaro, tai per kelis kartus surenka reikiamą pinigų sumą.
Bet ką daryti, jei į tą laimingųjų eilę nepakliūvi... Rytais, kol parduotuvė nesuprekiauja bent kažkiek grynųjų, apskritai šios paslaugos negali suteikti.
„Už elektrą „Aibėj“ gali nuskaičiuoti nuo kortelės, o už vandenį nenuskaičiuoja. Reikia eiti į paštą, o pašte priima tik grynuosius. Tikrai žmonėms daug problemų“, – sako Rimantas.
Jam pritardama kaimynė Aldona, mirus mamai atsikėlusi iš Kauno, sako apskritai sunkiai čia prisitaikanti. Moteriai, gyvenusiai mieste, kur viskas pasiekiama ranka, sunku suvokti, kaip gali nebūti reikiamiausių paslaugų, kaip galima nerasti reikiamų produktų parduotuvėse ar kaip mieste gali pacientais rūpintis tik viena gydytoja...
Susirinkusieji vardija, kad grynieji reikalingi ir malkas perkant, į turgų vykstant ar už paslaugas sumokant. Štai ir dabar ponios Aldonos kieme vyrai medžius pjauna ir sako, kad jiems už paslaugas banko kortele tikrai nesumokės, kartais pinigų skolinasi iš kaimynų.
Prie diskusijos prisijungusi dar viena kaimynė Vilma tikina, jog problemų mažiau, tačiau tik todėl, kad dažnai į Šakius ar Vilkaviškį vyksta.
„Problemų tikrai daug. Miestas esam, bet niekam čia neįdomu“, – guodžiasi Rimanto namuose susirinkusi grupelė kaimynų ir svarsto, kad apskritai neaišku, kas po kelerių metų iš Kudirkos Naumiesčio bus.
„Senelių miestas“, – sako jie.
Prisimena naumiestiečiai, kad kažkada ir parašai renkami buvo, kad tik bankomatas įrengtas būtų, tačiau jie taip ir nežino, kodėl situacija nurimo, o bankomatas taip ir neatsirado. Yra Kudirkos Naumiestyje ir Zanavykų bankelio padalinys, tačiau čia paslaugos suteikiamos tik bankelio klientams. Tad taip ir mina žmonės kelius į „Aibę“, ir stengiasi išsigryninti reikiamas pinigų sumas. Parduotuvės vedėjos pavaduotoja Auksė Lebednikienė pripažįsta, kad problema neišgalvota ir pardavėjos dažnai sulaukia priekaištų, mat išgryninimo galimybės ribotos.
„Tikrai ne visi žmonės supranta ir būna, jog labai pyksta. Mes galime išgryninti, kiek suprekiaujame ir kiek turime kasoje“, – aiškina A. Lebednikienė, pridurdama, kad ši paslauga parduotuvėje gana dažna.
Žinoma, apskritai ir didesniuose miestuose užsidarinėja bankų padaliniai, pereinama prie optimizavimo, o ir Šakiuose iš kelių dar prieš kelerius metus buvusių skyrių likęs vos vienas. Visgi ypač vyresnio amžiaus žmonėms pagal įprotį apskritai paprasčiau pinigus turėti ne banko kortelėje, o kišenėje. UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas pasakoja, kad kartais žmonės išsigrynina, o paskui už tuos pačius pinigus apsiperka.
„Yra dalinimosi ekonomika. Trūkumas galioja keletą dienų, kai atliekami pervedimai. Tarkim, žmogus gauna pensiją ir jis galėtų pasiimti 20 eurų, bet jeigu jis ima 200 tam, kad turėtų, o ne tam, kad jam tiek reikia. Jei imtų tą 20, dar ir kitam liktų“, – aiškino A. Tarnauskas, pridūręs, kad tiesiog reikia vieniems prie kitų taikytis.
Apskritai, pasak verslininko, tokiuose kaimiškuose regionuose, kaip mūsų, atsiskaitymas kortelėmis auga, bet gerokai lėčiau nei miestuose.
AB „Swedbank“ Marijampolės klientų aptarnavimo centro valdytoja Jolita Kromalcienė aiškino, kad Lietuvoje augant elektroniniams atsiskaitymams ir mažėjant išgryninimo operacijoms, nuolat vertinami bankomatų tinklo veiklos rodikliai.
„Siekiame, kad mūsų banko bankomatų tinklas veiktų efektyviai ir atitiktų daugumos klientų poreikius. Kaip rodo mūsų praktika, bankomatai mažuose miesteliuose nesulauktų didelių klientų srautų ir būtų išnaudojami neefektyviai. Tokiais atvejais reikalingi paprastesni sprendimai, todėl gyventojams siūlome naudotis išgryninimo paslaugomis „Perlo“ terminaluose. Kudirkos Naumiestyje juos galima rasti UAB „Gulbelė“ parduotuvėse“, – situaciją Kudirkos Naumiestyje komentavo J. Kromalcienė.

Šakių rajono laikraštis „Draugas“