Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.ltŠaltinis: Kėdainių savivaldybės informacija
Jis pristatė naują tarnautoją, atsakingą už ekstremaliųjų situacijų valdymą, Joną Švedą, administracijos patarėją, atliekantį parengties pareigūno funkcijas. Iš viso ESOC sudaro 26 asmenys. Yra sudarytojos kelios grupės: Operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos, Materialinio aprūpinimo, Informacijos valdymo grupė, Visuomenės informavimo grupė, Administravimo ir elektroninių ryšių organizavimo ir palaikymo grupė. Šis posėdis buvo pažintinis, nes susirinko naujos sudėties ESOC (anksčiau vadinta Ekstremalių situacijų valdymo komisija).
Aptarti ugdymo įstaigų pasirengimo ir reagavimo į informaciją apie galimus sprogmenis klausimai
Be ESOC narių, posėdyje dalyvavo asocijuotų rajono švietimo įstaigų vadovai: Aida Bilinskienė, Kėdainių rajono neformaliojo ugdymo įstaigų asociacijos vadovė, Audra Pakštienė, Kėdainių r. ikimokyklinio įstaigų vadovų asociacijos tarybos pirmininkė, Gintaras Petrulis, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos direktorius. Šie asmenys buvo pakviesti todėl, kad norėta aptarti ugdymo įstaigų pasirengimo ir reagavimo į informaciją apie galimus sprogmenis klausimus. Šiuo klausimu pirmiausia ir kalbėta. Kaip žinomą, mūsų švietimo įstaigos prieš gerą mėnesį gavo pranešimų apie mokyklose padėtus sprogmenis. Tai gerai suorganizuota kibernetinė ataka, kuria siekiama sutrikdyti spec. tarnybų darbą, sukelti paniką visuomenėje. Beje, jų pobūdis, išraiška šiek tiek keičiasi, bet tikslas tas pats – paralyžuoti darbą, sukelti paniką visuomenėje.
Ekstremalių situacijų valdymo centras Vilniuje priėmė sprendimus, kokia reakcija į tokius melagingus pranešimus turi būti. Įstaigų vadovai gavo rekomendacijas, kaip jie turėtų elgtis vienokiu ar kitokiu atveju, ir mokyklos pačios susidėliojo savo veiklos modelius. Dabar reiktų nebeskambinti 112, o skambinti 8 700 60000 ir konsultantai patartų, kaip elgtis vienokiu ar kitokiu atveju. Numeriu 112 reiktų skambinti, kai yra reali grėsmė arba pavojus patalpose arba įstaigos teritorijoje.
Atvykę į ESOC posėdį švietimo įstaigų atstovai papasakojo, ką jie darė, kokių ėmėsi veiksmų, gavę melagingus pranešimus apie sprogmenis ir kaip ruošiasi ateičiai. Vienas iš šio ESOC nutarimų, priimtų vienbalsiai, buvo toks: įpareigoti savivaldybės ugdymo įstaigas sudaryti pasirengimo ir reagavimo veiksmų planus gavus pranešimus apie galimus sprogmenis ir kitus įvykius, susijusius su teroristine veikla.
Pristatyti ESOC uždaviniai ir funkcijos, darbo organizavimas
ESOC posėdyje parengties pareigūnas J. Švedas pristatė ESOC uždavinius, funkcijas, darbo organizavimą, taip pat kolektyvinės apsaugos statinių sąrašą ir priedangų sąrašo papildymą.
Veiklos tikslai yra šie: 1) vykdyti ekstremaliųjų situacijų prevenciją; 2) organizuoti ir koordinuoti įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų valdymą, jų padarinių šalinimą, gyventojų ir turto gelbėjimą; 3) gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, pagal kompetenciją organizuoti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimą; 4) valstybės institucijos ar įstaigos vadovo arba mero pavedimu atlikti civilinės mobilizacijos institucijos mobilizacijos valdymo grupės funk funkcijas.
Pristatytas kolektyvinės apsaugos statinių sąrašas ir priedangų sąrašo papildymas
Kolektyvinės apsaugos statinio ženklu pažymėti pastatai, kuriuose gyventojams gali būti suteikta laikina pastogė. Kolektyvinės apsaugos statiniai yra skirti laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei evakuotų gyventojų apsaugai ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Įprastomis gyvenimo sąlygomis minimi statiniai naudojami įvairiems visuomenės poreikiams, o ekstremaliųjų situacijų metu juos galima pritaikyti gyventojams apsaugoti nuo atsiradusių gyvybei ar sveikatai pavojingų veiksnių. Dažniausiai tokie statiniai yra mokyklos, gimnazijos, kultūros, sporto centrai. Kėdainių rajono savivaldybėje kolektyvinės apsaugos statinių (KAS) tinklas per lapkričio mėn. buvo papildytas 8 naujomis vietomis, 5 vietos pritaikytos asmenims su negalia. Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje yra 38 kolektyvinės apsaugos vietos (buvo 30 vietų). Kolektyvinės apsaugos statinių sąrašas bus peržiūrimas toliau. Šiuo metu talpinamų gyventojų skaičius sudaro 11 952.
Kolektyvinės apsaugos statiniai žymimi štai tokiu ženklu
Priedangos ženklu pažymėti pastatai, kuriuose žmonės gali pasislėpti oro pavojaus metu. Lapkričio mėn. priedangų skaičius Kėdainių rajono savivaldybėje padidėjo nuo 45 iki 122.
Šiuo metu Vyriausybės nustatytas priedangų poreikis užtikrinamas vienuolikoje savivaldybių: Birštono, Druskininkų, Kaišiadorių rajono, Kauno rajono, Kėdainių rajono, Pagėgių, Prienų rajono, Raseinių rajono, Šakių rajono, Šilalės rajono ir Vilkaviškio rajono savivaldybėse.