PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Rugsėjo 10 d. 17:08

Naujieji mokslo metai Marijampolės savivaldybėje

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


13963

Apie Marijampolės savivaldybės švietimo aktualijas papasakojo Asta VAZNIENĖ, Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vedėja.


Foto galerija:

20170901-085235.jpg
20170901-085252.jpg
20170901-085259.jpg
20170901-085304.jpg
20170901-085407.jpg
20170901-090707.jpg
20170901-090717.jpg
20170901-090722.jpg

Naujus mokslo metus Marijampolės savivaldybėje pradeda 41 švietimo įstaiga: 23 bendrojo ugdymo mokyklos (iš jų dvi nevalstybinės), 14 ikimokyklinio ugdymo (iš jų dvi nevalstybinės), Meilės Lukšienės švietimo centras ir Pedagoginė psichologinė tarnyba, Moksleivių kūrybos centras ir Meno mokykla.

Įgyvendinant Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrąjį planą, patvirtintą Savivaldybės tarybos, nuo 2017 m. rugsėjo 1 dienos veiklą baigia Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos Gudelių ir Mokolų pagrindinės mokyklos Balsupių pradinio ugdymo skyriai, pertvarkius vidaus struktūrą Petro Armino ir Mokolų pagrindinės mokyklos tampa progimnazijomis. Sprendimai dėl mokyklų pertvarkos, reorganizavimo, likvidavimo ypač jautrūs, susiję su žmonių darbo vietomis, pragyvenimu, todėl Savivaldybės tarybos priimami labai atsakingai.

Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pokyčius lemia mokinių skaičiaus kaita: rugpjūčio pradžioje surinkti preliminarūs duomenys rodo, kad 2017–2018 m. m. bendrojo ugdymo mokyklose mokysis apie 6800 mokinių (tai 270 mažiau negu praėjusiais m. m.). Laukiama, kad pirmokų bus apie 570 (tai mažiau nei parėjusiais m. m., kai buvo 590 mokinių), o 12 klasėse mokysis apie 645 abiturientai. Privalomasis priešmokyklinis ugdymas į mokyklas ir darželius, tikėtina, sukvies apie 560 vaikų.

Jau keletą pastarųjų metų išlieka didelis skaičius ikimokyklinukų – daugiau negu 1800 vaikų. Ikimokyklinį ugdymą teikiančiose savivaldybės įstaigose laisvų vietų lopšelio ir darželio grupėse nėra, bet dėl tėvų (globėjų) migracijos situacija gali keistis. Siekiant užtikrinti ikimokyklinio ugdymo prieinamumą, nuo rugsėjo 1 d. Mokolų mokykla-darželis ir lopšelis-darželis „Nykštukas“ formuoja po vieną papildomą ikimokyklinio ugdymo grupę. Šiemet lopšeliai-darželiai „Nykštukas“ ir „Šypsenėlė“ pirmą kartą išbandys lauko darželio ikimokyklinio ugdymo metodiką.

Svarbiausia veiklos kryptis šiais mokslo metais – skatinti švietimo turinio įvairovę atveriant daugiau erdvės kiekvieno mokinio individualiai pažangai. Sieksime įgyvendinti įtraukiojo ugdymo nuostatas, veiksmingiau padėti kiekvienam mokiniui siekti pažangos. Todėl ypatingą dėmesį mokyklos skirs ugdymo turiniui ir jo įgyvendinimo formoms. Ugdymo turinys turi būti pagrįstas praktine veikla, ruošti vaiką gyvenimui ir ,svarbiausia, vaikas privalo būti įdarbintas (mokomas ir mokytis) klasėje, jo darbo diena turi būti mokykloje, o ne vakare namuose.

Kokybiškam ugdymui užtikrinti labai svarbus mokyklų materialinis aprūpinimas, efektyviai panaudojamos ūkio lėšos. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, nemenka Savivaldybės biudžeto lėšų dalis skirta mokyklų erdvių atnaujinimai, smulkiems ar didesniems remonto, avarijų likvidavimo, renovavimo darbams. Iš dalies renovuoti lopšeliai-darželiai „Pasaka“ ir „Šypsenėlė“, įrengtos dvi naujos ikimokyklinio ugdymo grupės „Nykštuke“ ir Mokolų mokykloje-darželyje, „Saulės“ pradinėje mokykloje baigtas statyti mokyklos priestatas, atlikta Mokolų pagrindinės mokyklos pamatų hidroizoliacija, didesni ar mažesni remonto darbai vyko daugelyje kitų įstaigų.

Nemažai darbų bus atlikta ir už valstybės investicijas. Šiemet Liudvinavo Kazio Borutos gimnazija savo bendruomenę sutiks ypač pasikeitusi. Iš tęstinės Valstybės investicijų programos (VIP) gimnazijai skirta 347 tūkst. eurų kapitaliniam pastato remontui – bus apšiltintos sienos, pertvarkyta dauguma edukacinių erdvių. „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos nuotekų sistema ir Mokolų mokyklos-darželio stogas pradėti atnaujinti iš valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija gauna naują mokyklinį autobusą, kuriuo į gimnaziją atsiveš mokinius iš uždaryto Gudelių pradinio ugdymo skyriaus ir kitų kaimų. Tai šešioliktas mokyklinis autobusas savivaldybėje.

Sprendžiant mokinių popamokinio užimtumo problemas, įvairios įstaigos, laisvieji mokytojai, menininkai buvo parengę 56 neformaliojo vaikų švietimo programas, iš dalies finansuojamas valstybės, kurias praeitais metais lankė per 2000 moksleivių. Šiemet papildomai parengtos 8 programos, kurios laukia akreditavimo ir moksleivių pasirinkimo. Visa aktuali informacija apie neformaliojo vaikų švietimo programas skelbiama Marijampolės sav. interneto puslapyje.

Savivaldybė stengsis išlaikyti dabar veikiančią neformaliojo vaikų švietimo ir popamokinio užimtumo sistemą. Tikimasi, kad Savivaldybė ir ateityje ras lėšų mažas pajamas gaunančių šeimų vaikų vasaros poilsiui iš dalies finansuoti.

Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras ir Trečiojo amžiaus universitetas suaugusiems gyventojams neformaliai siūlo mokytis įvairių dalykų: nuo užsienio kalbų iki sveikos gyvensenos žinių. Savivaldybės gyventojai turėjo galimybę dalyvauti Europos socialinio fondo finansuojamame projekte „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias ir pagrindines kompetencijas“, taip pat kituose Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose, skirtuose bendrųjų kompetencijų tobulinimui.

Nuotraukose: Rugsėjo 1-oji Marijampolės "Šaltinio" pagr. mokykloje ir Mokolų mokykloje-darželyje.

Loretos AKELIENĖS nuotraukos