Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Žmonių požiūris į būstą ir išplanavimą keičiasi, jie vis dažniau patys tampa kūrėjais – kiekvienoje detalėje ieško funkcionalumo ir paprastumo, kartu nevengia kasdienybę palengvinančių technologijų. Didžiausi pokyčiai namuose jau įvyko virtuvėje ir šiuo metu veržte veržiasi į vonios kambarį – kokios tendencijos vyrauja šiuo metu, kokių sulauksime artimoje ateityje?
Naujas požiūris į erdves
Šiandieniniuose namuose virtuvė ir vonia nebeatlieka vien tiesioginių savo funkcijų. „Lietuvoje jau įsitvirtino tendencija virtuvę sujungti su svetaine ir taip sukurti laisvalaikio zoną, kurioje tikrąja ir perkeltine prasme verda gyvenimas. Pokyčiai vonios kambaryje vyksta šiuo metu – jis tampa vis didesnis, čia užsukama jau ne tik nusiprausti, bet ir pailsėti, atsipalaiduoti, pabūti su savimi“, – pasakoja Aistė Stankevičienė, Vokietijos santechnikos kompanijos GROHE Lietuvos rinkos vadovė.
Pasak A. Stankevičienės, naujas požiūris į erdves lemia ir besikeičiančius poreikius – dar daugiau dėmesio skiriama sprendimų funkcionalumui, paprastam naudojimui, technologinei pažangai, kartu itin svarbi tampa estetika, todėl žmonės linkę rinktis sprendimus iš vienų rankų.
3D technologija – ateitis ar dabartis?
Architektė Justė Žibūdienė atkreipia dėmesį, kad virtuvė ir vonios kambarys namuose yra svarbūs dėl savo ergonomikos ir komforto: „Šios erdvės yra du pagrindiniai namų centrai – juose visi lankomės kasdien, todėl jų įrengimą visada rekomenduoju rinktis pagal asmeninius poreikius. Žinoma, esminis dalykas, į ką kreipiu dėmesį padėdama žmonėms išsirinkti santechnikos produktus, – patikimumas.“
Pasak J. Žibūdienės, projektuodami ir įrengdami namus, virtuvei ir vonios kambariui žmonės skiria kur kas daugiau dėmesio nei anksčiau, ieško naujų sprendimų, jiems svarbu, kad šių erdvių įranga būtų ne tik funkcionali, bet ir padėtų išreikšti individualumą. Vienas naujausių pavyzdžių yra 3D spausdinimo technologijos, kurias pasitelkiant kuriami tokie daiktai, kokie anksčiau atrodė neįmanomi.
„3D metalo spausdinimui pritaikėme unikalią plieno granulių formulę ir pristatėme GROHE 3D maišytuvus, kurių dizainas peržengia iki šiol buvusias ribas, atveria visiškai naujas galimybes. Tai ateitis vartotojams įgyvendinant savo kūrybiškiausius sumanymus, renkantis dizainą pagal savo individualius poreikius. 3D metalo spausdinimo technologijos namuose sukels tikrą požiūrio į vandenį namuose revoliuciją“, – sako A. Stankevičienė.
Prioritetas – saugumas ir tvarumas
Technologijos neaplenkia namų, kuriuose itin svarbus funkcionalumas bei saugumas. Visgi svarbu, kad šiuolaikiniai prietaisai žmonėms būtų patogūs ir padėtų prisidėti prie vandens bei aplinkos saugojimo.
Virtuvėje virdulys – viena iš nelaimingų atsitikimų priežasčių, o naujos technologijos sudaro galimybę jo visai atsisakyti. Naudojant „GROHE Red“ sistemą, filtruotas vanduo iš karto gali būti kaitinamas iki 100 ºC, apsauga nuo vaikų neleidžia jiems nusiplikyti per neatsargumą. Turint filtruotą ir 100 ºC verdantį vandenį nebereikia nei atskiro filtro, nei virdulio – užtenka vieno maišytuvo.
Kalbant apie vandens ir aplinkos saugojimą ir tvarumą, „GROHE Blue Home“ technologija leidžia sumažinti plastikinių butelių kiekius namuose arba jų visai atsisakyti, nes atsirado galimybė gerti tyrą ir gazuotą vandenį tiesiai iš čiaupo, žmonėms nebereikia pirkti vandens plastikinėje taroje.
Naujausios technologijos gali apsaugoti ir pačius namus – aptikti vandens užliejimą, lašėjimą, šalčio riziką, pamatuoti drėgmės lygį. Pavyzdžiui, sistema „GROHE Sense“ tuo metu, kai vanduo pasiekia prietaisą, pradeda skleisti garsinį signalą ir pulsuoja raudona šviesa. Jei nustatomas vandens nuotėkis, prietaisas iškart siunčia įspėjimą į išmaniąją programėlę. Taip pat žinodami drėgmės lygį namuose galime išvengti su tuo susijusių problemų, pavyzdžiui, pelėsio atsiradimo.
Dar vienas prietaisas iš tos pačios produktų kategorijos, montuojamas individualiuose namuose tiesiai ant vamzdžių, „GROHE Sense Guard“ – jis fiksuoja vandens vartojimo duomenis, todėl gali aptikti vandens nuotėkį, į kurį momentiškai reaguoja blokuodamas vandens tiekimą ir taip sustabdydamas būsto užliejimą. Neseniai pristatyta ir dar pažangesnė „GROHE Sense Guard Pro“ sistema, kuri galės būti naudojama ne tik nuosavuose namuose, bet jau ir butuose.
Naujausi sprendimai – daugiau komforto ir paprastumo renkantis
Rinkdamiesi net ir technologiškai pažangius sprendimus žmonės nori, kad jie būtų funkcionaliai patogūs, intuityviai naudojami, minimalistiniai, be to, lengvai montuojami. Taigi, namuose turi derėti skirtingų prietaisų tekstūros ir spalvos, o tokios detalės kaip rankenėlės ar mygtukai – kuo mažesni, neišsiskiriantys – estetika turi atsiskleisti savo gryniausia forma.
A. Stankevičienė kaip pavyzdį pateikia „GROHE Rapido SmartBox“ sprendimą – potinkinę dėžutę dušui ar vonios maišytuvams, kuri architektams, projektuotojams ir montuotojams suteikia plačias pasirinkimo galimybes – ji tiks įprastiems ir termostatiniams sprendimams. Siekiant maksimalaus efektyvumo, paslėptas įrenginys dažnai derinamas su dušo sistema „GROHE SmartControl“, kuri sudaro galimybes vandenį duše valdyti ne svirtimis ar rankenėlėmis, o mygtukų paspaudimu – tai ir patogiau, be to, sunaudojama ir kur kas mažiau vandens.
„Žmonėms labai svarbu, kad pasirinkti produktai derėtų tarpusavyje ne tik estetiškai, bet ir funkcionaliai. Tarkime, toks mažas, bet kaskart itin svarbus aspektas – kad maišytuvas nesitaškytų jį atsukus, o tai priklauso jau ne tik nuo jo paties, bet ir naudojamos keramikos. Būtent todėl GROHE pristatė ketvirtąją santechninės keramikos seriją, be to, rinkai siūlomi ne tik įprasti, bet ir išmanūs unitazo sprendimai, tokie kaip „Sensia Arena“, kurie tampa vis populiaresni Lietuvoje“, – sako A. Stankevičienė.
Vis dėlto, kaip pataria architektė J. Žibūdienė, renkantis išmaniuosius sprendimus namams, svarbu susidėlioti prioritetus: „Nereikia nerti stačia galva, nes tai, kas tinka vienam, kitam – nebūtinai. Dažnai vieną ar kitą produktą žmonės pasirenka siekdami sutaupyti vandens, tai yra šių dienų tvarumo idėjos.“