PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 29 d. 16:51

Naujajame Seime dirbs 15 buvusių komunistų

Lietuva

Seimas / Gediminas Savickis/Fotobankas

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


326579

Suskaičiavus Seimo rinkimų rezultatus paaiškėjo, kad naujos sudėties parlamente dirbs 15 buvusių komunistų. Daugiausiai šių politikų pateko su didžiausio gyventojų pasitikėjimo rinkimuose sulaukusia Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Taigi, Seimo socialdemokratų frakcijoje ateinančią kadenciją dirbs Tarybų Sąjungos komunistų partijai (TSKP) priklausę Algirdas Sysas, Rimantas Sinkevičius, Šarūnas Birutis, Ramūnas Vyžintas ir Lietuvos komunistų partijai (LKP) priklausiusi Rasa Budbergytė. Tuo metu Seimo naujoko, socialdemokrato Remigijaus Motuzo biografijoje nurodama ankstesnė narystė tiek TSKP, tiek ir LKP.

Tuo metu su partija „Nemuno aušra“ į Seimą pateko buvę TSKP nariai Dainoras Bradauskas, Petras Dargis, Vytautas Jucius.

Savo ruožtu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijoje dirbs buvę TSKP nariai Linas Urmanavičius bei Algirdas Butkevičius ir buvusią narystę TSKP bei LKP nurodęs Zigmantas Balčytis.

Narystę TSKP nurodė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Bronis Ropė bei Liberalų sąjūdžio narys Ričardas Juška.

Į Seimą dar vienai kadencijai pateko ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Kazys Starkevičius, anksčiau priklausęs LKP.

ELTA primena, kad praėjusiais metais Seime buvo priimtas įstatymo projektas, kuriuo numatoma visiems politiniams kandidatams nuo 2024-ųjų privalomai nurodyti narystę bet kokioje politinėje partijoje. Taip pat nurodyti ir jų laikotarpius, o jei būta – ir organizacijoje turėtas pareigas.

Išskirtinai įstatymo projekte pažymėta, kad visus kandidatus į Seimo narius, prezidentus, savivaldybės tarybos narius, merus ir Europos Parlamento narius nuo 2024 metų siūloma privalomai įpareigoti rinkiminėje anketoje nurodyti apie būtą priklausomybę Komunistų partijai.

Ši iniciatyva kilo po ažiotažą sukėlusios istorijos, kai paaiškėjo, jog prezidentas Gitanas Nausėda 1988 metais buvo Komunistų partijos nariu, tačiau savo rinkiminėje anketoje šį faktą nuslėpė.

Taip pat Seime šiuo metu svarstomas įstatymo projektas, kurio tikslas LKP pripažinti nusikalstamas veikas vykdžiusia organizacija. Projekte numatoma, kad vadovaujančias pozicijas LKP užėmusiems jos nariams būtų apribotos galimybės dalyvauti Lietuvos politinėje ir diplomatinėje veikloje.