Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Baigėsi jau ketvirtoji #walk15 iššūkio savaitė. Labai džiugu, jog prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė daugiau nei 1150 dalyvių, kurie jau pirmąją iššūkio savaitę įveikė 27 milijonus žingsnių. Dabar visi kartu skaičiuosime, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius galime nueiti drauge. Iš viso per pirmąjį vasaros mėnesį nuėjome net 201 milijoną žingsnių!
Ką pamatėme Alytaus regione?
Ketvirtą iššūkio savaitę keliavome po Dzūkiją. Bendras savaitės tikslas buvo 1 183 325 žingsniai (827,5 km). Iš Vilniaus išėjome 7 kartus ir traukėme į Alytų, Simną, Daugus, Varėną, Veisiejus, Druskininkus bei Lazdijus.
Aplankėme kabančius beždžionių tiltus, kuriais garsėja Varėnos kraštas, Alytaus rajone žavėjomės unikaliu ir vieninteliu tokiu šalyje Butrimonių fontanu, iš apžvalgos bokšto pasižvalgėme po Metelių regioninį parką ir pamatėme dar daug daug visko! Laikas kitai kelionei į Marijampolės regioną!
Toliau keliaujame po Lietuvą
Šią savaitę visi iššūkio dalyviai keliaus į Suvalkiją. Marijampolės regione turime nueiti 2 122 120 žingsnių (1484 km). Iš Vilniaus išeisime 9 kartus – aplankydami Marijampolę, Gelgaudiškį, Šakius, Kudirkos Naumiestį, Kazlų Rūdą, Kybartus, Vilkaviškį, Virbalį ir Kalvariją.
Marijampolėje – romantiškieji parkai
marijampole-poezijos-parkas.jpg
Marijampolė garsėja išvaizdžiais, romantikos atmosferą kuriančiais parkais. Vienas jų – taip vadinamas Poezijos parkas, kurį galima pasiekti iš centrinės miesto aikštės. Miesto svečiai čia gali rasti atokvėpį ant plastiškų formų suolų, pasigrožėti želdynais, kartu su atžalomis leisti laiką spalvingoje žaidimų aikštelėje, sudalyvauti amfiteatre vykstančiuose renginiuose.
Marijampolės Poezijos parke čiurlena Javonio upelis, taip pat išsidėstę trys fontanai, kuriuose neretai linksmai žaidžia vaikai. Parke stovi skulptūrinė kompozicija, skirta įamžinti Vytauto Kernagio atliekamą dainą „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“. Bet kuris marijampolietis gali patvirtinti, kad tai puiki vieta pasigrožėti gamta, pailsėti ar tiesiog pabėgti nuo rutinos.
marijampole-vytauto-didziojo-parkas.jpg
Tuo tarpu Vytauto Didžiojo parkas yra seniausias mieste, iki šių dienų išlaikęs prieškario dvasią. Čia pasišnekučiuoti ir atsipalaiduoti rinkdavosi dailiai apsirengusios ponios ir išvaizdūs ponai. Parkas apsodintas spalvingais Sūduvos kultūros paveldo gėlynais, taip pat papuoštas trykštančiu fontanu bei visai šalia įsikūrusia vaikų žaidimo aikštele.
Taip pat šiame parke veikia interaktyvi paroda – „Miesto sodo istorija“ su papildyta realybe. Šios ekskursijos metu galėsite ne tik susipažinti su miesto sodo istorija, bet ir pamatyti kas vyko parke prieš 150 metų. Šiai pramogai tereikės išmaniojo telefono bei specialios programėlės sukurtos šiam parkui.
Užburiantis Sudargo piliakalnių kompleksas Šakių rajone
sudargo-piliakalniai-1.jpg
Šakių rajone išsidėstęs Sudargo piliakalnių kompleksas istorine, archeologine ir kultūrine prasme laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalniai – tikri istorijos saugotojai. Viduramžiais čia stovėjo vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Šiandien lankytojų akis džiugina nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juostos mėlynė, miškų ir laukų horizontai.
Sudargas ne tik piliakalniais turtingas – šiame miestelyje gyveno visame pasaulyje garsaus rašytojo Džeromo Deivido Selindžerio proseneliai ir kiti žymūs žmonės. Ne veltui ant vieno iš piliakalnių šlaito stovi Dž. D. Selindžerio romanui „Rugiuose prie bedugnės“ skirtas paminklas.
Paežerių dvaras šalia Vilkaviškio nukelia į praeitį
vilkaviskis-paezeriu-dvaras.jpg
Vilkaviškio krašto praeitį primenantis Paežerių dvaras dar vadinamas Suvalkijos perlu, ir kiekvienais metais yra gausiai lankomas bei mėgstamas turistų. Vieni čia regi senosios Graikijos atspindį, kiti – Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, nukeliančius į XVIII amžių.
Klasicistinių formų Paežerių dvaro rūmai vaizdingoje ežero pakrantėje pastatyti didiko Simono Zabielos rūpesčiu 1795-1799 metais. Rūmų projektavo garsus Vilniaus architektas Martynas Knakfusas.
Prieš Antrąjį pasaulinį karą Paežerių dvaro rūmai atiteko Vasario 16-osios Akto signatarui Jonui Vailokaičiui. Karo metais ši rezidencija priklausė Vokietijos generaliniam komisarui Lietuvoje Adrianui fon Rentelnui.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, nuo 1995 metų Paežerių dvare pradėjo veikti Suvalkijos dailės galerija, o 1997 m. įsikūrė ir Vilkaviškio krašto muziejus. 2016 metais po rūmų restauracijos iš Lietuvos Dailės muziejaus atvežti paveikslai ir baldai lankytojus vėl nukėlė į senuosius laikus.
Paežerių dvaras garsėja klasikinio pobūdžio muzikiniais vakarais, edukacinėmis programomis, Sūduvių amatų švente, Paežerių dvaro festivaliu, Dvarų senovinės muzikos festivaliu „Viva la musica“ ir kitais renginiais. Rūmų aplinką pagyvina naujai įrengti pasivaikščiojimo takai parke, specialistų priežiūros sulaukęs senasis dvaro ąžuolas, kurio amžius galimai siekia net 400 metų.
Tikimės, kad ir šią savaitę aktyviai judėsite ir seksite naujienas, o kas dar neprisijungė – prisijungsite prie iššūkio, nes pažadame Jums su Marijampolės regionu susijusį konkursą, kuris nepaliks abejingų!
Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.