PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Kovo 9 d. 17:54

Virtualu ir interaktyvu: miesto istorija atgimsta iš naujo (vaizdo reportažas)

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


31255

Šiauliams ir šiauliečiams pristatytas naujas, unikalus, virtualus projektas. www.siauliuistorija.lt – tai virtuali Šiaulių miesto istorija nuo priešistorinių laikų iki dabarties. Šiaulių turizmo informacijos centras žingeidiems miestiečiams ir miesto svečiams – visiems, besidomintiems Šiaulių miesto istorija - siūlo unikalią kelionę laiku. Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkų triūso dėka, svarbiausi miesto istorijos vingiai sugulė į šią platformą.

i01pvm20630.jpg

Nauja, atraktyvu, patrauklu

„Susirinkome pristatyti pusmetį kurtą kietą produktą, skatinant, ugdant Šiaulių miesto tapatybę, mūsų istorinę atmintį“, - produktą pradėjo pristatyti Šiaulių turizmo informacijos centro vadovė Rūta Stankuvienė.

Šiaulių miesto istorija čia suskirstyta į 13 skyrių chronologine tvarka pagal istorinius laikotarpius ir svarbius reiškinius, įvykius, sugulusius į 41 temą. Vizualinį patrauklumą kuria per 200 nuotraukų iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių, Šiaulių turizmo informacijos centro ir Šiaulių miesto savivaldybės archyvų, įgyvendintų projektų, šiauliečių fotografų.

Tokia virtuali terpė istorija ragina domėtis ir jaunuosius šiauliečius, mat puslapis inovatyvus, patrauklus, įdiegti socialiniai tinklai, kur vieno mygtuko paspaudimu galima pasidalinti su draugais norima detale ar komentuoti iš savo socialinių tinklų anketos.

„Dalinkitės „Šiaulių miesto istorija“ feisbuke ar tviteryje, komentuokite, palikite atsiliepimą – tęskime ir kurkime miesto istoriją kartu“, - ragina Šiaulių TIC.

Projektas dar nėra baigtas – jis bus papildomas naujomis įdomiomis temomis ir nuotraukomis. Prie jo įgyvendinimo prisidėti kviečiamas kiekvienas pilietis – galima rašyti, apie ką norėtumėte sužinoti.

ibjop320629.jpg

Puslapio pristatymas – gimtadienio išvakarėse

Šiaulių turizmo informacijos centrui įgyvendinti projektą padėjo, nuoširdžiai talkino Šiaulių „Aušros“ muziejaus specialistai, konsultavo Šiaulių universiteto istorikai.

Beje, toks projektas, prie kurio itin daug prisidėjo Šiaulių „Aušros“ muziejus, buvo pristatytas kone muziejaus gimtadienio išvakarėse. Simboliška, bet mūsų miestiečių mylimas muziejus, įtraukiantis į įvairias veiklas ir dovanojantis žinias įkurtas būtent kovo 11-ąją, prieš 95-erius metus.

„Noriu visų pirma pasidžiaugti ir pasididžiuoti, kad kovo 11-tą Šiaulių „Aušros“ muziejus švenčia 95-erių metų gimtadienį. Labai džiugu, kad Lietuva, šiauliečiai ir Lietuvos gyventojai išrinko „Aušros“ muziejų vieną iš reikšmingiausių šimtmečio Lietuvos paminėjimo įvykių. Ką matome ir šiandien, čia, šioje konferencijoje. Nuotraukos ir tekstai mūsų parengti. Čia yra įdėta didžiulė dalis mūsų darbo“, - sakė Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Direktorius džiaugėsi, kad atsiranda patrauklus, virtualus Šiaulių istorijos puslapis, kuriame galima tyrinėti istoriją. Tekstai nėra parašyti akademine kalba, todėl tikrai vilios jaunimą domėtis istorija.

iyc0b920627.jpg

Vienas svarbiausių istorinės atminties ir kultūros centrų

Įkurtas 1923, penktaisiais pirmosios Lietuvos Respublikos metais, net ir sudėtingiausiais valstybės raidos etapais nenutraukęs savo veiklos, Šiaulių „Aušros“ muziejus tapo vienu svarbiausių Lietuvos istorinės atminties ir kultūros centrų.

Pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės 100-metį, Istorinė Prezidentūra Kaune vykdė projektą „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“. Ketverius metus visuomenė aktyviai balsavo (sulaukta daugiau nei 20 tūkst. balsų) ir iš 400 Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių išrinko 100 reikšmingiausių. Į reikšmingiausių įvykių šimtuką pateko ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus įkūrimas. Tai vienintelis į šimtuką patekęs įvykis, betarpiškai susijęs su Šiauliais. Šis faktas rodo, kad šiandienos visuomenė „Aušros“ muziejaus įkūrimą vertina, kaip svarbų jaunos nepriklausomos valstybės įvykį, turėjusį ilgalaikį poveikį visuomenės sociokultūrinei raidai.

Dėl savo aktyvios veiklos muziejus šiandien gerai žinomas visoje Lietuvoje bei užsienyje. Jį garsina gausūs ir įvairūs rinkiniai – čia saugoma 265 511 eksponatų, – inovatyvi restauruotų ir rekonstruotų muziejaus padalinių – Chaimo Frenkelio vilos, Žaliūkių malūnininko sodybos, Fotografijos muziejaus – veikla: ekspozicijos, edukacijos, parodos, eksponuojamos šalyje ir užsienyje.

Šiandieninė visuomenė „Aušros“ muziejų įvertina aktyviai lankydamasi jo ekspozicijose, parodose, renginiuose. Skaičiai iškalbingi – per Nepriklausomybės laikotarpį 1990–2017 m. Šiaulių „Aušros“ muziejų aplankė 2 212 838 lankytojai.

Įžengęs į paskutinį savo raidos šimtmečio penkmetį, „Aušros“ muziejus, realizavęs pirmtakų idėjas ir lūkesčius, kelia naujus uždavinius sau ir juos sėkmingai realizuoja, tokiu būdu tarnaudamas visuomenei, burdamas bendruomenę, tapdamas jos centru.