PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Lapkričio 6 d. 11:48

NATO misijos kariai sutvarkė tėvynainių kapus

Kaunas

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


105747

Tik pusmetis. Toks trumpas misiją Lietuvoje atliekančių karių iš Vokietijos buvimo laikas. Tačiau jis leidžiamas prasmingai. Būrys įvairaus rango ir amžiaus karių ne tik atlieka savo tiesioginį karišką darbą, bet ir domisi Lietuva, įvykiais, šalies istorija. Šis domėjimasis jiems leido sužinoti, kad Lietuvoje yra kapai, kuriuose palaidoti vokiečiai – kariai žuvę I pasaulinio karo metu.


Foto galerija:

imagebrkya0.png
imageobcqa0.png
imagecg7qa0.png
image89uxa0.png

„Prie Dovainonių, Milžinų kaimo pakrašyje tuomet vyko nemenki mūšiai. Juose žuvo ne tik vokiečiai – žuvo lietuvių, rusų kariai. Mūsų šalyje veikia Vokiečių karių kapų globos tautinė sąjunga“, - sakė Rumšiškių gyventojas Gintaras Markevičius.

Patriotiškas ir lietuvybę puoselėjantis vyras priklauso Lietuvos šaulių Kauno skyriui. Jis su kitais dovainoniškais ir rumšiškiečiais dalyvavo neseniai vykusiame vokiečių karių kapų sutvarkymo pabaigos šventėje. Kapus Milžinų kaimo teritorijoje, priešais „Nemateko“ gamybinius pastatus kelias savaites tvarkė vokiečia, atvykdavę iš Ruklos. Jiems padėjo Rumšiškių seniūnija, vietos gyventojai.

Nato misijos kariai, vadovaujami Habel, iškirto nudžiūvusius krūmus, išvežė šiukšles. Jie masinės kapavietės vietoje pastatė simbolinį kryžių iš lietuviško beržo. Masinės kapavietės plotą apjuosė nedideliu pylimu, ant jo pasodino tujų eilutę. Spalio 11-osios popietę prie kryžiaus buvo pasimelsta, kariai padėjo vainiką. Prie likusių paminklinių lentų su išsitrynusiais užrašais buvo uždegtos žvakelės.

Kreipdamasi į akcijos dalyvius Rumšiškių seniūnė dėkojo jiems už gražią iniciatyvą. „Jūs padedate nepamiršti istorijos, šiuo savo kilniu darbu parodėte pavyzdį mums, kaip saugoti žuvusių atminimą“, - sakė seniūnė. Maldą už žuvusius kartu su misijos kariais kalbėjo karo kapelionas.Renginyje dalyvavo ir vertėjavo Vokiečių karių kapų globos tautinės sąjungos atstovas A. Arlauskas.

Vyras „atspindžiams“ sakė, kad sąjunga net tik tvarko kapus, bet perlaidoja žuvusių karių palaikus, padeda žuvusių artimiesiems sužinoti likimus ir palaidojimo vietą, organizuoja švietėjiškus renginius jaunimui. Ši tautinė sąjunga dirba jos narių bei kitų žmonių paaukotomis lėšomis. Kaip teigia muziejininkas R. Gustaitis, Dovainonių karių kapinės yra didžiausia karių palaidojimo vieta mūsų rajone.

Autorės nuotr.