PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2017 m. Gegužės 17 d. 11:16

Namų švaros atmintinė: kaip pasiruošti vasarai?

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


3185

Apdulkėję ir nešvarūs langai, giliai spintose užsigulėję rūbai ar patalynė – tai rūpesčiai, su kuriais artėjant vasarai susiduria daugelis. Nors Lietuvoje vėluojantis pavasaris švaros darbus pavėlino, tačiau vasarą vis tiek norisi pasitikti gaiviuose ir švara dvelkiančiuose namuose. Kaip greitai ir efektyviai susitvarkyti ir išvalyti namus bei įsileisti į juos pavasario gaivos, pataria namų švaros linijos „Amway Home“ ekspertas Stanislavas Lenartas.

amway-home-nuotr-2.jpg

1.Iš viršaus į apačią

Pradedant valyti namus, svarbu tinkamai suplanuoti valymo eigą. Anot S. Lenarto, svarbu atsižvelgti į elementarų dėsnį: dulkės namuose krinta iš viršaus į apačią. Todėl ekspertas pataria namus pradėti tvarkyti ne tik nuo voratinklių ties lubomis, bet ir nuo viršutinio aukšto. 

„Technika „iš viršaus į apačią“ taikoma tiek kambario sienoms, lempoms, baldams, tiek blizginant veidrodžius ir langus. Laikydamiesi šio principo, būsite tikri, kad daiktų valyti pakartotinai nereikės. Tačiau, jeigu iš pradžių imsitės šluostyti dulkes nuo baldų, o tik tada imsitės voratinklių palubėse, dulkes nuo baldų turėsite valyti antrą kartą“, – teigia namų priežiūros ekspertas. 

2.Daugiau šviesos namuose

S. Lenartas siūlo visą namų tvarkos maratoną pradėti nuo langų valymo. Būtent nešvarūs langai labiausiai daro įtaką bendram namų įspūdžiui. 

„Nešvarūs langai – tai bene pirmas dalykas, kurį pastebi į namus užsukę svečiai. Langų švara suteiks greitą ir efektyvų rezultatą, namus pripildys saulės šviesa ir padės vizualiai praplėsti kambarių erdvę.

Rinkdamiesi langų valymo priemones, sudėtyje ieškokite ne tik efektyvių, bet ir natūralių sudedamųjų dalių. Jeigu didelį dėmesį skiriate ir priemonių kvapui, galite rinktis „Amway Home“ riboto leidimo kolekcijos mandarinų žiedų kvapo langų valiklį. Beje, šalia įprasto langų valiklio galite naudoti ir natūralias priemones. Pavyzdžiui, langai tiesiog tviskės, jei juos valysite su acto ir vandens mišiniu”, – pataria S. Lenartas.

3.Švarūs baldai ir kilimas 

Šaltuoju laikotarpiu namuose esantys kilimai ir baldų apmušalai prikaupia daugybę nešvarumų, sugeria įvairius nemalonius kvapus, todėl jų atnaujinimas artėjant vasarai – būtinas. 

„Nuvalyti susikaupusias dulkes ar gyvūnų plaukus nuo įvairių apmušalų ir kilimų jums gali padėti paprasčiausios guminės pirštinės. Tiesiog sušlapinkite pirštines ir, braukdami jomis per audinių paviršius, matysite, kiek dulkių ir plaukų lieka ant rankų po įprasto siurbimo. Siekdami gaivesnio rezultato, į vandenį galite įlašinti turimo apmušalų ir kilimų valiklio“, – teigia specialistas. 

Kilimų valymui taip pat gali praversti ir skalbinių minkštiklis. Ši priemonė suminkština įsivėlusius plaukus ir padeda juos lengviau pašalinti iš audinio. Anot S. Lenarto, priemones reikėtų vos papurkšti, kad kilimas per daug nesušlaptų.  

4.Eteriniai aliejai čiužiniui atgaivinti

Pasak S. Lenarto, nereikėtų pamiršti ir lovos čiužinio. Juk švarus čiužinys ir oras, kuriuo kvėpuojame miegodami, – viena svarbiausių gero poilsio sąlygų.  

Atgaivinti čiužinio kvapą galima sodos ir levandų kvapo eterinio aliejaus mišiniu, kuris pasižymi raminančiomis savybėmis. Įlašinę keletą aliejaus lašų į sodos miltelius, pabėrę ir palikę juos ant čiužinio, o vėliau – išsiurbę, ne tik išvalysite čiužinį, bet ir suteiksite jam malonų kvapą. Pabaigoje galite pasinaudoti ir dezinfekciniu purškikliu, kuris padės užkirsti kelią dulkių erkutėms.

5.Kvepianti spinta ir jokio pelėsio 

Šaltuoju metų sezonu giliai spintose gulėję vasariniai rūbai ar patalynė dažnai suplėksta, prisigeria nemalonaus kvapo. Turintiems džiovykles, patariama užsigulėjusias antklodes, pagalvių užvalkalus ar užuolaidas penkiolikai minučių prasukti džiovinimo režimu. Esant galimybei, jas galima išnešti ir į lauką. 

Išvėdinti audiniai ne tik kvepės gaiva, bet ir sumažinsite tikimybę užsiveisti dulkių erkutėms. Įnešti kvapnios gaivos į jūsų spintą gali padėti ir tam skirti specialūs audinių gaivikliai, apsaugantys audinius bei juos dezinfekuojantys nuo mikrobų. Malonaus kvapo galėtų suteikti ir eteriniai aliejai, pavyzdžiui, pušų eterinis aliejus pasižymi ne tik gaiviu miško kvapu, bet ir dezinfekcinėmis savybėmis. 

6.Tinkamai parinkti švaros produktai

S. Lenartas teigia, kad tinkamai namų priežiūrai svarbios ir tinkamai parinktos priemonės. Ekspertas pataria prieš naudojant naują gaminį, pasidomėti, kam skirta priemonė, ir ją išbandyti ant nedidelio paviršiaus ploto. Patartina nepurkšti ir nepilti priemonių tiesiai ant paviršių – geriausia jas lieti ant šluostės. 

„Labai svarbu išsirinkti tinkamus valiklius ir ploviklius. Naudojant specialias priemones, specifiniai paviršiai – parketas, viryklė su stiklo keramikiniu paviršiumi – tarnaus ilgiau bei nerizikuosite jų sugadinti.

Pavyzdžiui, galite rinktis iš plataus asortimento „Amway Home“ švaros linijos produktų, skirtų tiek virtuvės, vonios, tiek ir baldų ar stiklo valymui“, – sako ekspertas. 

Pasak S. Lenarto, svarbiausia tinkamai apgalvoti ir susiplanuoti namų ruošos darbus. Tada namų tvarkymas neapsunkins gyvenimo ir padės susikurti jaukią ir malonią aplinką.