Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Kinų medicinoje naktiniai prabudimai yra laikomi neigiamos emocinės būsenos simptomais, galinčiais paveikti fizinę sveikatą. Norėdami iššifruoti kūno signalus, turite atkreipti dėmesį į laiką, kada pabundate. Šiame straipsnyje rasite pratimų, padedančių ištaisyti padėtį.
Kinų medicinoje manoma, kad emocijos yra tiesiogiai susijusios su kūno sveikata. Pavyzdžiui, liūdesio emocija keičia laikyseną taip (tarsi sulenktų krūtinę į priekį, uždarytų), kad plaučiams tampa sunkiau funkcionuoti. Jiems nepakanka vietos, dėl ko pablogėja plaučių aprūpinimas krauju, todėl liūdnas žmogus dažniau serga įvairiais uždegiminiais kvėpavimo takų procesais.
Vakarų medicinoje tokie santykiai tiriami psichosomatinės medicinos rėmuose. Pavyzdžiui, įrodyta, kad asmuo, linkęs į nuolatinius pykčio protrūkius, dažniau kenčia nuo skrandžio negalavimų.
Remiantis šimtmečių senumo kinų medicinos stebėjimais, buvo sukurta diagnostikos ir gydymo rekomendacijų sistema padedanti pastebėti tam tikrus sveikatos sutrikimus stebint emocijas ir ištaisyti emocinį foną, siekiant apsisaugoti nuo ligų.
Laikas, kai prabundate: ką jis signalizuoja?
PRABUDIMAS NUO 23.00 IKI 1.00 val. – NUSIVYLIMAS
Pasak kinų medicinos, nusivylimo emocija yra susijusi su tulžies pūslės sveikata. O kiekvieno organo darbas savo ruožtu siejamas su laiku. Naktį smegenys užsiima visų organų ir sistemų gydymu: mes miegame ir be mūsų valingo dalyvavimo autonominė nervų sistema turi galimybę atkurti viską, kas per dieną buvo sutrikdyta. Aktyvus tulžies pūslės atsigavimo naktį laikas yra plius minus vidurnakčio laikotarpis.
Jei šiuo metu žmogus negali miegoti ar pabunda, tai yra signalas, kad jis jaučia nusivylimo jausmą. Šios mintys trukdo sveikai miegoti, o šios emocijos fone kenčia tulžies pūslė. Arba atvirkščiai: jau yra tulžies pūslės liga ir dėl to atsiranda nusivylimo emocija. Tokia situacija yra įmanoma. Rūpesčiai atslūgs, jei bus išgydyta tulžies pūslė. Kinų medicinos gydytojas gali suprasti, kur yra priežastis ir kur yra poveikis. Ką daryti, jei miegas sutrinka, o reikalingo specialisto, kuris galėtų padėti, nėra šalia?
Pratimas
Kinų medicinoje egzistuoja „qi“ sąvoka – gyvybės energija, cirkuliuojanti kūnu. Jei ją patiriame, energija kyla. Norint nuraminti emocijas, ji turi būti nuleista žemyn – link pilvo.
Kaip tai padaryti? Įsivaizduokite, kad viduje yra srovė – gyva, švytinti, tekanti – ir ji seka jūsų rankomis. (Iš tikrųjų energija seka dėmesį, o rankos yra geriausias būdas ją pritraukti ir sutelkti.) Pusiau atsisėdę lovoje, padėkite rankas prieš veidą ir įsivaizduokite, kaip jūs imate šią energiją ir, nuleidę rankas, vilkite ją žemyn. Lėtai ir švelniai: rankos žemyn, nuo veido palei kūną iki skrandžio, o energija žemyn. Pakartokite šį judesį kelis kartus – tiek kartų, kiek reikia, kad jaustumėtės mieguistas.
PRABUDIMAS NUO 1:00 IKI 3:00 val. – PYKTIS
Žmogus, kuris atsibunda nuo 1 iki 3 ryto prieš savo valią, nori miegoti, bet nemiega, yra linkęs į pyktį. Ši emocija siejama su kepenų būkle.
Vėlgi, priežastis gali slypėti pačioje emocijoje (kuri anksčiau ar vėliau paveiks kepenų sveikatą) ir vienoje ar kitoje pyktį sukeliančioje kepenų ligoje. Tai galite išsiaiškinti padedami specialistų. Tuo tarpu mes siūlome pratimą, padėsiantį susitvarkyti su esama situacija.
Pratimas
Norėdami užmigti laikotarpiu nuo 1:00 iki 3:00, gerkite vėsų vandenį, kad nuramintumėte pykčio ugnį. Atlikite atsipalaidavimo praktiką, pavyzdžiui, Xinshen stuburo qigong kompleksą.
Pratimas trunka 15 minučių, padeda sumažinti energijos kiekį, sumažinti aitrų karštį ir taip atpalaiduoti kūną, kad jis norėtų miegoti. Žmonėms, turintiems ypač rimtą, beveik klinikinę nemigą, yra sukurta išsami technika. Eidama miegoti pažadėkite sau: „Jei negalėsiu užmigti per 15 minučių, atsikelsiu ir pakartosiu praktiką.“ Maksimaliai po antro pakartojimo miegosite kaip kūdikis.
PRABUDIMAS NUO 3:00 IKI 5:00 val. – LIŪDESYS
Liūdesio emocija yra susijusi su plaučių sveikata. Todėl asmeniui, reguliariai atsibundančiam nuo 3:00 iki 5:00 ryto, galima drąsiai rekomenduoti pasirūpinti plaučių sveikata: mesti rūkyti (jei jis rūko) ir pradėti plaukioti (jei nėra kontraindikacijų). Be to, žinoma, pratimai, skirti aktyviai atsipalaiduoti – pavyzdžiui, Xinsheng, qigong stuburui, kuris padeda atpalaiduoti krūtinę ir įtvirtinti gilesnį, tolygesnį, taisyklingesnį kvėpavimą.
Kai tik krūtinė atsidaro, žmogus pradeda „giliai kvėpuoti“, todėl iškart liūdesiui yra mažiau priežasčių arba liūdesio priepuoliai pradeda praeiti lengviau. Pateikiame pratimą, palengvinsiantį jūsų situaciją.
Pratimas
Atsisėskite ant kėdės, atsiremkite nugarą į ją, šiek tiek pakreipkite galvą atgal ir išskėskite rankas į šalis. Šioje padėtyje keletą kartų įkvėpkite ir iškvėpkite. Gilėjant atsipalaidavimui ir kvėpavimui, pasireikš mieguistumas – pasiduokite jam ir eikite miegoti.
Jei staiga naktį pajaučiate ypač didelį liūdesį, tai yra priežastis (priešingai mitybos specialistų rekomendacijoms!) suvalgyti ką nors saldaus – tai padės sumažinti nervinę įtampą. Prieš atlikdami pratimą, pasilepinkite saldžiais ir sveikais džiovintais vaisiais, tai padės geriau pasijusti.