PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Gruodžio 7 d. 18:02

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Stalius 2017“ (vaizdo reportažas)

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


22716

2017 metų gruodžio 7 dieną Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje įvyko Lietuvos Respublikos profesinių mokyklų stalių profesijos mokinių profesinio meistriškumo konkursas. Konkurso užduotis – pagal pateiktus brėžinius pagaminti statybinį ožį naudojant rankinius medienos apdirbimo įrankius. Sparčiausiai ir kokybiškai užduotį atliko ir nugalėtoju tapo VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro mokinys Laimis Kvedaravičius, antrąją vietą laimėjo Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokinys Žygimantas Bulovas ir trečiąją vietą Šiaulių profesinio rengimo centro mokinys Tomas Gadas.


Foto galerija:

dsc-0084.jpg
dsc-0085.jpg
dsc-0231.jpg
dsc-0240.jpg
dsc-0305.jpg
dsc-0295.jpg

Nugalėtojai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais ir asmeninėmis dovanomis, kiti dalyviai – padėkomis ir atminimo dovanomis. Mokinius atlydėjusiems profesijos mokytojams buvo surengtas vizitas baldų gamybos įmonėje UAB „Venta LT“, kur mokytojai buvo supažindinti su įmonėje įdiegta efektyvios gamybos sistema, naudojama baldų gamybos technologija, medžiagomis, su kėdžių gamybos istorija, ir ekskursija po Šiaulių miestą.

Mokinių profesionalumą vertino komisija: pirmininkas Saulius Turskis, gamybos direktorius D.Beconio IĮ; nariai: Mindaugas Milašius, direktorius, UAB „Mediniai laiptai“, Rolandas Žinevičius, stalius – dailidė, UAB Massive Wood Construction.

Profesinio meistriškumo konkursai skatina mokinius labiau domėtis savo amatu, didina mokymosi motyvaciją, ugdo mokinių kūrybiškumą ir atsakomybės jausmą, taip pat suteikia progą įsivertinti savo pasiekimus, pasidalinti patirtimi su kitų mokyklų atstovais.

Bet kokio konkurso tikslas yra nugalėti, tačiau profesinio meistriškumo konkursai dar turi ir daug šalutinių poveikių. Tai tam tikro amato atstovų toks savotiškas konkuravimo būdas, kai visi dalyviai gali pademonstruoti savo pasirinktus geriausius sprendimus užduotims atlikti. Reikia rasti būdus, kaip teisingai ir efektyviai priimti reikalingus sprendimus įvairiose darbo situacijose ir prisiimti atsakomybę už rezultatus.

Šiame konkurse bus vertinami brėžinių skaitymo, geometrijos žinių apie įvairių formų supratimą, detalių žymėjimo, rankinių medienos apdirbimo įrankių naudojimo įskaitant saugaus darbo taisykles, detalių apdirbimo ir jų sujungimų tikslumo kompetencijos.

Taigi kriterijai tokie:

Žymėjimas;

Obliavimo tikslumas;

Sujungimų tikslumas;

Atitikimas brėžiniui;

Matmenų tikslumas;

Medžiagų ir įrankių naudojimas.