PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Rugpjūčio 24 d. 17:39

Nacionalinis M. K. Čiurlionio muziejus moksleivius domins naujomis nemokamomis programomis

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


12865

Nuo rugsėjo 1-osios iki gruodžio 31 dienos Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus specialistai, gidai, edukatoriai trečiadieniais pasitiks 5 - 12 klasių moksleivius bei pedagogus su kultūrinėmis svetingumo programomis, kurios skirtos Lietuvos 100-mečiui paminėti bei prisiminti Nepriklausomybės kūrėjus ir puoselėtojus. Edukacijos pagal šias programas bus nemokamos.

„Nuo Čiurlionio iki „Laisvės“ paminklo kūrėjo J. Zikaro, nuo didingų laisvės idėjų iki jaukių pasisėdėjimų memorialiniuose namuose. Tai jums atskleis net 9 naujos programos, tad drąsiai rinkitės jų ne vieną“, - kviečia muziejus.

Jo padalinys - Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune vieną iš parengtų programų bei ekskursiją „Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidentai“ skiria mažiausiems mokiniams - pradinukams. Ši edukacinė programa supažindina juos su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais - herbu, himnu ir tautine vėliava. Iškilmingoje ir autentiškoje tarpukario Prezidento rūmų aplinkoje Istorinės Prezidentūros lankytojams pasakojama jų atsiradimo istorija, kalbama apie šių simbolių reikšmę ir naudojimą kasdienybėje bei oficialiomis progomis.

Organizatorių teigimu, edukacijos dalyviai įgyja praktinių įgūdžių: kaip dera elgtis skambant Lietuvos valstybės himnui, kaip pagerbti vėliavą, kaip ją laikyti, sužino, ką pasakoja vėliavos spalvos. Lankytojų laukia dar viena įdomi praktinė užduotis - sudėlioti tautiškos giesmės dėlionę, o dėliojant, ne tik įsimenami himno žodžiai, bet ir diskutuojama apie tokias abstrakčias sąvokas, kaip „Tėvynė“, „dorybė“, „nauda“ ir kitas. Ši nemokama edukacija trečiadieniais prasidės likus valandai iki vidurdienio.

Tos pačios dienos popietę vyks ekskursijos pagal kitas dvi edukacines programas. Vienos jų („Jaunojo piliečio pamoka“) metu, kaip teigia organizatoriai, vyresnių klasių mokiniai susipažįsta su Pirmosios Lietuvos Respublikos pirmaisiais piliečiais - Prezidentais Antanu Smetona, Kaziu Griniumi ir Aleksandru Stulginskiu. Trumpai papasakojamos jų biografijos, apžiūrimi muziejuje saugomi jų daiktai, nuotraukos, klausoma jų balso įrašų, aptariama politinė ir visuomeninė veikla, šeimos gyvenimas, laisvalaikis. Apžiūrimi rūmai, kuriuose prezidentai dirbo ir gyveno. Taip pat apžvelgiamas to meto politinis kontekstas, Prezidento institucijos kūrimosi aplinkybės bei raida, palyginama, kaip kito prezidento galių apibrėžimas Konstitucijose. Ekskursija baigiama interaktyviu žaidimu „Pažink prezidentus“.

Kita Lietuvos Respublikos šimtmečiui skirta edukacinė programa („Veidai ir vardai: ar pažįsti mūsų valstybės kūrėjus?“) moksleivius supažindina su Vasario 16-osios kūrėjais bei puoselėtojais. Gimę įvairiuose Lietuvos kampeliuose, išsilavinimą įgiję Vakarų šalių arba imperinės Rusijos universitetuose, savo profesinę ir politinę brandą didžioji dalis Pirmosios Lietuvos Respublikos iškilių asmenybių pasiekė Kaune. Vasario 16-osios Akto signatarai, žymūs politikai, verslo, kultūros, švietimo, sporto atstovai paliko labai ryškius ženklus ateities kartoms. Edukacinės programos metu dalyviai susipažins su šiais žmonėmis ir jų darbais Lietuvai. Dirbdami komandomis, naudodamiesi turimomis informacinėmis technologijomis, edukacijos dalyviai identifikuos pateiktas asmenybes ir kūrybiškai, pavyzdžiui, repuodami, pristatys jas kitiems Istorinės Prezidentūros lankytojams.