PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 9 d. 14:46

N. Grunskienės ir V. Čmilytės-Nielsen pozicijos dėl pirmojo jų pokalbio išsiskiria: generalinė prokurorė neigia minėjusi frakciją

Lietuva

Josvydo Elinsko (ELTA) nuotraukos

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


258768

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pozicija dėl nurodymo, kuriai frakcijai nepriklauso įtariamasis parlamentaras pirmojo pokalbio metu, išsiskiria.

Parlamento vadovė ketvirtadienį žurnalistus patikino, kad N. Grunskienė pokalbio metu pasakė, jog įtariamasis vaikų seksualiniu išnaudojimu nepriklauso Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai. Iš karto po V. Čmilytės-Nielsen į žurnalistų klausimus atsakinėjusi generalinė prokurorė tikino, kad ji neminėjo nei frakcijos, nei partijos, nei įtariamojo parlamentaro pavardės.

„Buvo pasakyta „tai ne jūsų frakcijos žmogus“, – žurnalistams tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

Tuo tarpu generalinė prokurorė savo ir Seimo pirmininkės pokalbį prisiminė kitaip.

„Pirmininkė, visų pirma, paminėjo, kad aš pasakiau, kad tai yra ne liberalų frakcijos. Šito žodžio aš tikrai nevartojau, jokios frakcijos, jokios partijos aš tikrai neminėjau, Seimo nario pavardės aš tikrai neminėjau, ir kitos informacijos, iš kurios būtų galima identifikuoti asmenį, aš neminėjau“, – tikino N. Grunskienė.

Generalinė prokurorė, paklausta, ar, jos nuomone, Seimo pirmininkė sako tiesą apie tai, jog jai buvo pasakyta, kad įtariamojo nėra V. Čmilytės-Nielsen frakcijoje, N. Grunskienė atsakė, kad galimai pirmininkė „taip suprato“.

„Aš nežinau, ar tiesą, ar netiesą. Galbūt ji taip suprato, aš jums negaliu pasakyti. Aš pasakiau – jokių duomenų, iš kurių būtų galima identifikuoti šį asmenį, aš nepateikiau“, – pabrėžė N. Grunskienė.

ELTA primena, kad sausio 23 d. generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Visgi, keletą dienų iki to, sausio 20 d. vakarą pats politikas pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), prašydamas panaikinti jo mandatą. Į VRK politikas kreipėsi būdamas komandiruotėje Čilėje, o savo sprendimą argumentavo asmeninėmis priežastimis.

Seimo opozicijai ir žiniasklaidai keliant klausimus dėl K. Bartoševičiaus pasitraukimo iš parlamento aplinkybių, paaiškėjo, kad tą patį penktadienį, kai politikas atsisakė mandato, V. Čmilytė-Nielsen buvo susitikusi su N. Grunskiene. Prokurorė informavo Seimo vadovę apie būsimą kreipimąsi dėl parlamentaro teisinio imuniteto naikinimo. Tiesa, tądien, pasak N. Grunskienės ir V. Čmilytės-Nielsen, nei K. Bartoševičiaus pavardė, nei politiko partinė priklausomybė nebuvo įvardinta.

Vėliau Seimo pirmininkė pripažino, kad po pokalbio su generaline prokurore, ji buvo susitikusi su premjere Ingrida Šimonyte. Abi politikės tikina apie ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja K. Bartoševičius, nieko nežinoję.

Antradienį viešojoje erdvėje pasirodė informacija ir apie tai, kad konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sausio 20 d. skambino komandiruotėje buvusiam Seimo nariui. Žurnalistams ji aiškino tai dariusi po to, kai gavo K. Bartoševičiaus žinutę apie sprendimą pasitraukti iš parlamento. Politikė taip pat nurodė, kad su buvusiu kolega bendravo per programėlę „Signal“, kurioje, pasak jos, neišliko siųsti pranešimai.

Istorijos aplinkybės ėmė kelti klausimus Seimo opozicijai – imta spėlioti, ar Čilėje buvusiam Seimo nariui parlamento vadovybė ar frakcijos kolegos nenutekino informacijos apie ikiteisminį tyrimą. Dėl to parlamento mažuma nutarė sušaukti neeilinę Seimo sesiją.

Praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.