PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Lapkričio 26 d. 21:28

Muzikinis horoskopas. Kokį garsą atitinkate?

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


21432

Klaviatūroje oktavos (septyni garsai) yra padalinti į lygius pustonius (baltas, juodas, baltas….), taip išgaunama 12 skirtingo aukštumo garsų, o taip pat – dvylika skirtingų nuotaikų, charakterių, dvylika muzikinių Zodiako ženklų.

Pirmasis Zodiako ženklas Avinas yra ir pirmasis dermės garsas, vadinamas Tonikos vardu. Žymus lietuvių vargonininkas, dainininkas, dirigentas, pedagogas, kompozitorius Mikas Petrauskas jį vadino ‚,pamatiniu balsu‘‘. Tai svarbiausias muzikinės dermės laipsnis. Tonika pradedamas ir užbaigiamas muzikinio kūrinio plėtojimas.

Šio laipsnio charakteristika tokia kaip ir Avino: jis yra lyderis, diktuojantis savo taisykles. Smarkus, ambicingas ir užsispyręs, savimi pasitikintis, norintis dominuoti.

Jis yra pasiruošęs naujai akcijai, muzikinės kompozicijos pradžiai, kuri tarsi verpetas jį įtrauktų, blokštų į naujų išbandymų sferą. Būtent joje jam atsivers galimybės parodyti kūrybines galias. Tai diktuoja ne Avino drąsa, bet vidinis noras įveikti sunkumus pademonstruoti privalumus. Avinas, palyginus su kitais ženklais, atitinka vyro standartą. Šias savybes galima priskirti ir Tonikai.

Po šiuo ženklu yra gimęs Eltonas Johnas, Ericas Claptonas, Vangelis, dirigentas Arturo Toscanini.

Klavišas atitinkąs Jaučio ženklą, yra juodos spalvos, tai – paaukštinta Tonika (Supertonika). Jautis – labai užsispyręs, darbštus ir kantrus, neklausantis patarimų, atkakliai siekiantis tikslo, maištininkas individualistas. Jį sunku išmušti iš kelio.

Šis dermės laispnis yra senovinės fryginės dermės sudedamoji dalis. Senovinės dermės (garsiaeiliai arba tam tikra nuotaiką kuriančios garsų juostos) atsirado Graikijoje. Ši dermė (viena iš pagrindinių senovės graikų dermių) išplitusi ir Artimuosiuose Rytuose.

Fryginė dermė, pasižyminti giliu liūdesiu ir grakštumu, puikiai tinka ne tik liaudies muzikai, bet ir progresyvaus metalo stiliaus kompozicijoms, pavyzdžiui thrash, death stiliui, taip pat džiazui. „Jautiški“ bruožai atsispindi ir muzikoje.

Garsūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: Janet Jackson, Billy Joel, Alessandro Scarlatti, Piotras Čaikovskis.

Klavišas, atitinkąs Dvynio ženklą, yra vadinamas viršutiniu vedamuoju. Tai yra nepastovus dermės laipsnis, kaip ir minėtas Zodiako ženklas. Dvyniai greitai reaguoja į kiekvieną naują dirgiklį, bet dėmesys neilgai būna skiriamas tik vienam objektui, jis įsilieja į šalia esantį pasvovų laipsnį.

Vienas šios dermės garsas skamba niūrokai, neišreikšdamas jokios ypatingos nuotaikos ar stabilumo. Kuriant melodiją jis yra laikomas pereinamuoju garsu, tai yra melodija nėra grindžiama šiuo garsu, jis naudojamas kaip pagalbinis. Žemaičių melodijose yra populiari intonacinė kryptis, šuolis iš antrojo dermės laipsnio į penktąjį.

Tuo pasireiškia Dvynio susižavėjimas, patrauklesniu pasiūlymu. Gyvenimo džiaugsmas ir pilnatvė trumpam įmanomas tik šalia stipraus ir pastovaus demės laipsnio. Tai atspindi Dvynio būdą, judrumą, pomėgį užmegzti kontaktus, deja, trunkančius neilgai. Trigarsis sudarytas nuo šio laipsnio, naudojamas tik mažore (linksmai skambančioje dermėje). Dvynys yra optimistinis Zodiako ženklas, linkęs puoselėti šviesias mintis, turintis polinkį permainoms ir jų nevengiantis.

Garsūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: Bobas Dylanas, Kylie Minogue, Alanis Morissette, Kenny G, Paulas McCartney, Paula Abdul.

Klavišas skambantis Vėžio ženkle yra švelnus, kupinas lyriškumo, rimties, tai – susikaupimo dermės laipsnis. Jam būdingas liūdnokas atspalvis. Jungtyje su Tonika (Avinu) šis dažniausiai sutinkamas lietuvių liaudies dainose. Jose reiškiami liūdnai nusiteikusių kūrėjų jausmai ir pasakojamos liūdesio priežastys. Nevertėtų tuo stebėtis, nes visos geriausios lietuvių liaudies dainos yra persmelktos liūdesio ir ilgesio. Kuo liūdnesnė, tuo ji – vertingesnė.

Minėtas dermės garsas geba išreikšti Vėžio sentimentalumą, nuolatinį vidinį nerimą, geresnio gyvenimo ilgesį. Lūkesčius diktuoja šio Zodiako ženklo jausmingumas, polinkis save analizuoti ir tarnauti sau. Jam padeda išlavinta vaizduotė ir intuicija. Neretai Vėžys atrodo uždaras, nelinkęs bendrauti ir priskiriamas atsiskyrėlių būriui. Lietuvių dainų originalumas ir grožis glūdi jų lyrizme, Vėžio savitumas – jo santūrume.

Įžymūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: George’as Michaelas, Ringo Starras, Billas Cosby’is, Carlosas Santana, Richie’is Sambora.

Klavišas esantis Liūto ženkle, kaip tikras liūtas, mėgsta būti dėmesio centre. Jis yra trigarsio (trijų pastoviųjų) dermės laipsnių viduryje, jų apsuptyje. M. Petrauskas trijų garsų draugiją vadino „didžiuoju sąbalsiu“, o P. Puskunigis „sutaru“.

Įsispraudęs į vidurį, jis jaučiasi saugus, apsaugotas nuo pašalinių dirgiklių, todėl ir nerodo ypatingos iniciatyvos. Tuo paaiškinamas jo nenoras prisiimti atsakomybės, nepalankumas kritikai. Jame labiau išvystytas išdidumas ir savigarbos jausmas nei atsakomybės, tačiau rūpestingas ir ištikimai tarnaujantis trijulei, trigarsiui.

Tai yra pastovus, atraminis dermės laipsnis, vienas iš dėmėsio centrų, siekiantis lyderiavimo, kupinas optimizmo, savitumo. Kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis pažymi šio laipsnio svarbą, kaip kartais svarbų žodį tariančiojo ir jį charakterizuoja taip: „Dauguma mažorinio būdo dainų baigiasi tercijoje.“.

Jo draugija yra mėgiama, todėl jis sutinkamas daugelyje kompozicijų kaip pradžios intonacija, suteikianti veržlumo ir polėkio įspūdį.

Įžymūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: Whitney Houston, Madonna, Kenny Rogersas, Eddie Fisheris, Antonio Salieri.

Klavišas esantis Mergelės ženkle – subtilus, splavingas, žavingai derantis su kitais Zodiako ženklais. Tai yra „moteriškas“ zodiakas, muzikinėje dermėje nepastovus laispnis, vadinamas Subdominante. Klasikinė harmonija remiasi trimis pagrindinėmis funkcijomis. Klavišas, esantis Mergelės ženkle, yra vienas jų. Iš šių trijų funkcijų jis yra silpniausias, pakankamai nesavarankiškas, todėl jam reikia pastoviosios dermės laipsnio paramos.

Mergelės ženklui būdinga siekti tobulybės ir logikos, jis moduliuoja (pereina į kitą garsų spalvinę liniją), ieško kompaniono, su kuriuo pasiektų kulminaciją ir skambėjimo pilnatvę.

Po šiuo ženklu yra gimę: Billy Ray’us Cyrusas, Shania Twain, Van Morrisonas, Gloria Estefan, Dweezilis Zappa, kompozitoriai Johnas Cage’as, Arnoldas Schonbergas, pianistė Clara Schumann.

Klavišas esantis Svarstyklių ženkle yra senovinės lydinės dermės (kilusios iš senovėje gyvavusios šalies Lydijos pavadinimo) sudedamoji dalis. Tai yra šviesaus, šiltoko, plaukiančio skambesio dermė. Šis skambesys sutinkamas ir žemaičių (tai yra retas lietuvių liaudies muzikoje) dainose.

Svarstyklės nėra linkusios konfliktuoti, jos siekia išlaikyti pusiausvyrą, sutinka eiti į kompromisus, mėgsta svyruoti, yra neryžtingos, dažnai vienu metu sėdi ant dviejų kėdžių ir negali apsispręsti, kaip pasielgti. Nepastoviosios Svarstyklės ilgainiui atranda vidurį, pasitenkina paviršutiniškumu, vengia sunkumų. Šis Zodiako ženklas yra draugiškas, mėgsta tiesą, turi diplomatinių gebėjimų, išklauso stipresnio už save žodį.

Šis demės laipsnis yra laikomas vedamuoju (pereinamu, pagalbiniu) į gretimą pastovų laipsnį ir stiprinančią jo reikšmę. Liudvikas van Bethovenas kurdamas vieną iš kvartetų, panaudojo šią dermę. Tai yra didingas kūrinys, išreiškiantis beribę kančią ir viltį, o taip pat – ir Svarstyklių atspindys.

Po šiuo ženklu yra gimę: kompozitoriai Antonio Vivaldi, Bedrich Smetana, muzikantas Andy Gibbas, Carrie Underwood.

Teigiama, kad Skorpiono ženklo atstovai yra vieni stipriausių zodiako natūrų. Nepripažįstantys kompromisų, nevengiantys konfliktų, linkstantys į ginčus. Jie yra kraštutinumų žmonės. Skorpiono ženklu pažymėtas klavišas muzikų vadinamas Dominante (išvertus iš lotynų kalbos jis reiškia „viešpataujantis“).

Tai yra svarbus laipsnis muzikinėje dermėje, tiek muzikos kūrinio vystyme, tiek jo baigiamajame žodyje, vadinamoje kadencijoje arba pabaigoje. Kartais muzikos kūriniuose paskutinį žodį taria ne Tonika (Avinas) atraminis dermės laipsnis, bet Dominantė – viešpataujantis, siekiąs valdyti, diktuoti.

Skorpionas nepripažįsta jausmų jėgos, jo pasaulis nėra gražus ir harmoningas. Jam svarbiau ypatinga dvasinė galia, siekis ją išnaudoti geriems ir blogiems tikslams. Norint pasiekti valingos įtampos jausmą žemaičių dainose, šis dermės laipsnis akcentuojamas, jį pratęsiant specialiu ženklu, vadinamu fermata. Taip žemaičiai savo melodijose išskiria aukščiausiąją gaidą, ją pratęsdami. Toks yra skiriamasis šio Lietuvos regiono dainų bruožas.

Bendrauti su Skorpionu, kaip ir su žemaičiu, yra sunku. Jis veliasi į ginčus, greitai tampa ciniškas ir nesukalbamas. Trigarsis sudarytas nuo Dominantės bet kuriuo atveju turi būti mažorinis. Taigi Skorpionas irgi visada nori būti lyderis, turi būti ‘’jo viršus’’.

Po šiuo ženklu gimė: Bjork Guomundsdottir, Keithas Urbanas, kompozitoriai Johannas Straussas, Carl Maria Von Weberis, Domenico Scarlatti.

Šaulys – tiesaus būdo, žavus, atviraširdis, optimistas, mėgstantis azartinius lošimus. Įtempta strėlė simbolizuoja platesnius, pranokstančius pilką kasdienybę horizontus. Šaulį vilioja toliai, jis mielai keliauja, susipažįsta su naujomis pažiūromis, nauju gyvenimo būdu. Tai yra lengvą gyvenimą mėgstančio žmogaus tipas.

Klaviatūros garsas esantis Šaulio ženkle yra harmoninio mažoro sudėtyje. Ši dermė skambėdama šviesiai, nelauktai suskamba liūdna gaida. Tai yra besiliejančias šviesias spalvas netikėtai pakeičia tamsios, o Šaulio svajas užtemdo kasdieniški nemalonumai.

Muzikos įžymybės gimusios po šiuo ženklu: Tina Turner, Jimi’is Hendrixas, Britney Spears, Sinead O’Connor, Keithas Richardsas, Cristina Aquilera.

Ožiaragio simbolis yra atkeliavęs iš senų senovės. Šis Zodiako ženklas yra stilizuotas fantastinės būtybės atvaizdas: su priekine ožkos kūno dalimi ir žuvies uodega. Jis vaizduojamas tarsi miręs: sulenktom po savim kojom ir nulenkta galva. Hebrajai ožį aukodavo už nuodėmę. Antroji šio simbolio dalis – žuvies uodega yra gyvybės ir Dievo dvasios simbolis.

Ožiaragis yra melancholikas, dažnai jau gimstantis „seniu“, kurį mažai kas džiugina. Jis turi ir gerų savybių (yra taupus, blaiviai suvokia realybę). Klavišas esantis Ožiaragio ženkle vadinamas Submediante (mažiau dominuojančia). Išties jis neturi noro ir tikslo skrajoti padebesiais, jam maloniau save drausminant ir suvokiant realybę ir būtinybę, irtis pirmyn.

Mažore (jaunystėje) sudarytas nuo šio dermės laispnio trigarsis skamba liūdnai (minoriškai), o minore (senatvėje) – šviesiai, mažoriškai. Tai atitinka Ožiaragio būdą, kuris jaunystėje jaučiasi nejaunas, niekas jo nedžiugina ir dažnai nieko nenori veikti. Tik metams bėgant jis truputį atjaunėja ir pagyvėja. Tai – melancholiko tipas, ir bendrauti su tokiu žmogumi nėra lengva. Tačiau nereikia pamiršti ir Ožiaragio gerųjų savybių. Tai žmogus, kuriuo galima visiškai pasitikėti: gautą užduotį bet kuriuo atveju įvykdo laiku ir tvarkingai.

Submediantė, šis dermės laispnis, atlieka dvilypę funkciją harmonijoje, jis visada bus tuo, kuo iš jo tikimasi. Jei seka po dominantės, jis atliks Tonikos funkciją. Jei po Tonikos, atliks subdominantės. Šis kontrastuojantis dermės laipsnis naudojamas ir džiazo muzikoje. Šios funkcijos slinktis džiaze yra vadinama „ice cream change“.

Žymūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: džiazo muzikantai Alas Bowlly, Dave Stewartas, gitaristas Mickas Tayloras, dainininkas Elvis Aron Presley’is.

Vandenis yra valdomas ne jausmų, o proto. Nuolat ieško pokyčių, perversmų. Jis turi nuolat judėti. Vandeniui reikalingas ne perversmas dėl perversmo: jame jis mato teisingesnės visuomenės, kurioje visi žmonės bus lygūs, perspektyvą. Laisvės trokšta ir jis pats. Jis brangina nepriklausomybę, todėl visais įmanomais būdais kratosi bet kokių suvaržymų. Konkreti veikla jam sukelia sunkumų, jis mėgstan žadėti, bet ne daryti.

Senovės graikai sudėliojo tetrachordus (keturis garsus paeiliui puse gamos), kurių kiekvienas turėjo emocinį ir dorovinį krūvį. Klavišas esantis Vandenio ženkle, yra miksolydinės dermės sudetinė dalis. Šią dar VII amžiuje prieš mūsų erą išrado poetė, muzikantė Sappho. Dermės skambesys yra liūdnokas. Ši naudojama ir bliuze, kuris išsivystė iš vergų dainų (angl. blues yra liūdna nuotaika) ir rado kelią į baltųjų širdis.

Maištingasis Vandenis kartais yra apimtas bliuzo nuotaikos. Kokia ji? Pasak H. Ledbetterio, „bliuzo kūrinių tekstai, sukeliantys bliuzo nuotaiką, yra persunkti realaus turinio, lengvumo, nuoširdumo, gyvenimo druskos, neapykantos, policijos intervencijos, bildančių traukinių, besilieidžiančios saulės ir į nežinią nuvingiuojančio kelio… Nėra bliuzo apie nieką.“

Įžymūs muzikantai gimę po šiuo ženklu: Wolfgangas Amadeus Mozartas, Franzas Schubertas, Shakira, Robbie Williamsas, Justinas Timberlake’as, Eddie Van Halenas, Axl’as Rose’as, Juelzas Santana, pianistas Davidas Tudoras.

Žuvys yra kilnus ženklas. Jos iš prigimties yra guodėjos, lengvai supranta kitų problemas, turi įgimtą gebėjimą įsijausti į kito nelaimę ir jį užjausti, jam padėti. Tačiau dažnai pačios pasijunta esančios bejėgės, kurioms reikia pagalba. Nors Žuvys padeda kitiems, pačios pagalbos iš aplinkinių dažnai nesulaukia. Bet nenustoja to daryti, nes įsitikinusios, jog silpnesnieji turi visuomet paremti vienas kitą.

Klavišas esantis Žuvų ženkle yra vadinamas apatiniu vedamuoju. Jis niekuomet kompanijoje nebus dominuojantis. Jis išliks taktiškas ir sumanus, suteikiantis prioritetą atraminiam dermės tonui.

Muzikinėje dermėje šis laipsnis yra nesavarankiškas, linkęs įsilieti, susitapatinti su pastoviuoju dermės laispniu. Būdamas nesavarankišku, jis geba daryti teigiamą įtaką melodinei sistemai, tarsi išbaigia damaturginį vystymą.

Tačiau šis kilnus Zodiako ženklas turi ir neigiamų bruožų. Žuvys mielai rodo savo silpnumą, kad iš aplinkinių išpeštų sau naudos.

Po šiuo ženklu yra gimę šie žmonės: kompozitorius George’as Fridericas Handelis, Jonas Bon Jovi, Natas ,,King’’ Cole’as.