Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Iš Pauliaus asmeninio albumo
Marija BurbienėŠaltinis: Etaplius.lt
Natūralu, kad muzikanto šeimoje augusio Pauliaus Bagdono gyvenime muzika buvo visada. Tėčio draugai – visi muzikantai, tad suaugusių vyrų kalbos, repeticijų šurmulys, pianino klavišų paspaudymas ar akordeono patampymas nuo vaikystės jam buvo įprasta. Ypač Paulių viliojo rūsyje palikti tėčio instrumentai ir įgarsinimo aparatūrą, kurią jis naudodavo vestuvėse.
Tikslo link – ilgi mokslo metai
Į Marijampolės muzikos mokyklą Paulių tėvai nuvedė 8-erių. Dabar karjeros aukštumų siekiantis vaikinas sutinka, kad tai buvo teisingas tėvų sprendimas. Fortepijono klasė, garso režisūros klasė, akordeono saviraiškos kursas, privačios saksofono pamokos – viską vaikinukui norėjosi išmėginti, sužinoti, kuo daugiau instrumentų „prisijaukinti“.
Baigęs Rimanto Stankevičiaus tuomet vidurinę mokyklą Paulius pasirinko studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultete. Pradėjo studijuoti bendrosios muzikos didaktikos specialybę. Jo dirigavimo mokytojas buvo Petras Bingelis. Privalomo dainavimo pamokose dėstytojas Danielius Vėbra, įvertinęs vaikino solinius gabumus, paskatino jį studijuoti dainavimą. Tad dar besimokydamas 3-ame akademijos kurse Paulius įstojo ir į Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos fakultetą mokytis operinio dainavimo pas dėstytoją Danielių Vėbrą. Baigęs abu universitetus ir įgijęs mokytojo kvalifikaciją ir atlikimo meno studijų programos bakalauro laipsnį Paulius suprato, kad dainavimas jam svarbiau už akademinį darbą, ir toliau rinkosi studijas. Dabar jis VDU magistrantūros studentas. Kiekvieną dieną iš Marijampolės važiuoja į Kauną, semiasi žinių, lavina balsą ir tobulina operinį dainavimą. Paulius, kaip ir jo mokytojas D. Vėbra – baritonas.
– Šie mokslo metai – paskutiniai, būsiu 20 metų studijavęs muziką (įskaitant ir muzikos mokyklas). Žmonės sako, kad esu talentingas, tačiau be darbo nieko nebūtų. Prie mano muzikinio kelio prisilietė arti 100 žmonių, kurie padėjo, mokė, patarė, akompanavo, dirigavo, – sako Paulius ir pasidalija ateities planais. – Save matau klasikiniu solistu, todėl kitąmet baigus studijas mano gyvenime bus didelių pokyčių. Nenoriu savęs „taškyti“ į visas puses, kol studijuoju. Be studijų, ir taip turiu veiklos, o kai turėsiu diplomą, manau, jos atsisakyti ir ieškoti galimybių koncertuoti didžiosiose scenose: dalyvausiu konkursuose, atrankose ir tikiu, kad mano svajonė išsipildys.
Televizijos projektais, kurie išgarsino ne vieną pradedantį dainininką, baritonas sako lig šiol nesidomėjęs, nes jam atrodo, kad tokia reklama turi ir pliusų, ir minusų – populiarumas greitai ateina, bet greitai ir būni užmirštas.
Scenoje – nuo 13 metų
Paulius jau seniai turi savo klausytojų ratą ir jis labai įvairus – nuo prezidento iki kunigo, nuo studento iki įvairių profesijų aukštumas pasiekusių lietuvaičių ir užsieniečių. Į asmenines, kolektyvų šventes susirinkusi marga publika – didžiausia Pauliaus talento vertintoja.
Savą auditoriją muzikantas jaukintis pradėjo nuo 13 metų – pradžioje su tėčiu, o vėliau vienas jis pasirinko pobūvių muzikanto kelią. Ir tai ne vien grojimas, bet ir tradicijų, papročių puoselėjimas, publikos muzikinio skonio lavinimas.
– Iš tėčio mokiausi ne tik dainų, kūrinių, bet ir bendravimo su žmonėmis. Todėl groti vienam nebuvo baisu, turėjau tarsi neliečiamybę, atrodė, kad publika iš jauno tiek nereikalauja. Ilgainiui atsirinkau muziką, kurią labiausiai mėgsta žmonės, sudėsčiau repertuarą. Pasipylė užsakymai, – apie savo veiklą pasakoja Paulius.
Jis pripažįsta, kad tarp operos dainininkų tai nėra populiaru, tačiau tai didžiulė patirtis, kuri, neabejoja, pravers ateityje.
– Esu dainavęs su kameriniu orkestru, dalyvavau tarptautiniame festivalyje „Operetės Kauno pilyje“, koncertuoju su kapela „Gegužės žiedai“ ir vos ne kiekvieną savaitgalį ar šventes groju privačiuose renginiuose. Ir visur – scena, kur prieš kiekvieną pasirodymą, net ir prieš vestuves, apima jaudulys. Tačiau tereikia pamatyti publiką ir atsiranda energijos ir noro pasirodyti tik gerai. Daug kas klausia – kodėl operos solistas dainuoja vestuvėse? O kodėl neleisti žmonėms pasiklausyti kokybiškos muzikos?! Žmonės klausosi lyg būtų koncerte. Man tai didelis įvertinimas – kai nesi „veidas iš televizijos“, o žmonės po atlikimo ploja atsistoję, reiškia, kad vertina tai, ką darai.
Beje, daug dažniau negu vestuves Pauliui tenka vesti įvairių jubiliejų šventes. Dažniausiai net nežino, kokiai publikai gros, tad jaudulys, kaip susirinkę svečiai priims paruoštą programą, visada yra.
– Kaskart skirtingi žmonės, bendravimas, man pačiam – neįkainojama patirtis. Žinau viena – aš vienintelis įkrentu į svetimų žmonių ratą, ir nuo manęs priklauso kitų nuotaika ir elgesys. Visada į savo darbą pirmiausia pats žiūriu su pagarba, gerbiu ir susirinkusią publiką, parinkdamas atitinkamą muziką, dainas ir džiaugiuosi grįžtamuoju ryšiu. Vienoje privačioje šventėje Kaune dalyvavo Jo Ekscelencija Valdas Adamkus su žmona. Gerbiamam svečiui skyriau „Ūdrio ariją“ ir sulaukiau paties Prezidentas padėkos ir pagyrimo. O kiek gerų emocijų parsivežu iš emigrantų vestuvių, kai įvairių tautybių žmonės dalyvauja ir tradicinėse lietuviškose apeigose, ir mūsų šokius šoka, šypsosi ir dainuoja kartu. O išgirdę mano atliekamus kūrinius anglų arba italų kalbomis dėkoja ir gana dažnai pasiklausia, ar galėsiu, sakykim, kitą vasarą būti jų vestuvėse! – šypsodamasis pasakoja Paulius.
Šventė – kitiems
Su šypsena muzikantas kalba ir apie didžiąsias metų šventes.
– Jų tiesiog nėra. Gal du kartus švenčiau Naujuosius metus. Aš šventes darau kitiems, netgi per adventą progų švęsti žmonės nepraleidžia, – pastebi Paulius ir prisipažįsta, kad tai nėra lengva, ypač dabar, kai universitete sesija, o ir dėstytojai dėl tokios veiklos klasikinio dainavimo solistą pakritikuoja.
Atostogas vaikinas dažniausiai irgi derina su darbu. Šiemet pasisekė penkias dienas praleisti Italijoje, kur koncertavo su „Gegužio žiedais“. Jauniausias kolektyvo muzikantas kapeloje groja saksofonu.
O kasdienį laisvalaikį Paulius leidžia sporto salėse, nes tai ne tik stiprina kūną, bet ir balsą. Ir, be abejo, palaiko užsispyrimą siekti užsibrėžtos svajonės.