Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt
Tarptautinę muzikos dieną Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykla paminėjo išskirtinai – Krašto muziejaus menėje surengė bemaž dvi valandas trukusį koncertą, kuriame kūrinius atliko dabartiniai mokytojai ir buvę mokiniai. Žinoma, vargu ar atrastum koncertui patalpą, kurioje tilptų visi muzikos mokyklos išleisti auklėtiniai, tad į koncertą pedagogai pasikvietė tik mažą dalį jaunų, energingų, muzikinių aukštumų pasiekusių buvusių mokinių. Visi drauge klausytojams dovanojo daug žavingų akimirkų.
Yra tąsa
„Užplūsta geri jausmai, kai matai patobulėjusius buvusius mokinius. Žinoma, gaila, kad jie savo talentus dalija kitiems miestams, bet ką padarysi…“ – sakė muzikos mokyklos direktorius Albertas Mikulėnas. Tačiau didžiuotis yra priežastis, nes iš 28 mokykloje dirbančių pedagogų ją baigė net 22. Ir pats vadovas čia mokėsi, tik po bendrojo lavinimo mokyklos 8 klasės išvyko tęsti mokslų į Panevėžį. Pasak A. Mikulėno, buvę auklėtiniai užsuka į mokyklą ir be progos, o kai kurie mokytojai su jais palaiko asmeninius kontaktus.
Nuo gerai pažįstamų veidų…
Autorinių dainų atlikėjos Vilijos Radvilės (vokalas, gitara) ir smuikininkės Oksanos Sadauskienės duetas žinomas visoje šalyje. Jų atliekamas dainas transliuoja radijo stotys, vaizdo klipai rodomi per Lietuvos televiziją. Jausmingos dainos paliečia klausytojus emociniu tikrumu, jausmo gelme. Vilijos pirma pažintis su muzika prasidėjo mokytojos Emilijos Repšienės kanklių klasėje, tęsėsi akordeono mokytojo Algirdo Gražio pamokose. Į muzikos mokyklą ji grįžo kaip gitaros mokytoja, baigusi studijas pas džiazo muzikantą Jeroslavą Cechanovičių. Oksana muzikos mokykloje mokėsi pas Dalią Bartininkienę, vėliau studijų keliai nuvedė į sostinę. Abi atlikėjas meilė muzikai pastūmėjo į muzikavimą drauge, kartu jos koncertuoja jau 25 metus.
Šios atlikėjos koncertuoja ir trečius metus gyvuojančiame instrumentiniame ansamblyje „Vivo dolce“, kurio repertuarą sudaro įvairaus žanro ir stiliaus kūriniai – nuo senovinės dvaro iki šiuolaikinės muzikos. Be jų, šiame ansamblyje muzikuoja dar du mokytojai – Audronė Paliukienė (fortepijonas) ir Karolis Pratkus (klarnetas). Pastarasis ne tik vadovauja šiam ansambliui ir diksilendui „Swetband“, bet ir yra Panevėžio pučiamųjų orkestro „Garsas“ bei neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro atlikėjas, taip pat sukasi kitokio žanro kolektyvuose, nešančiuose gerą ūpą – groja grupėje „Linksmi reikalai“ ir tikros muzikos fabrikėlyje „Nešpėtni bernai“, Rokiškio rajono Aukštakalnių kaimo kapeloje „Barškutis“. Tačiau prisistatydamas Karolis sugrojo ne linksmą, o ramų kūrinį – baladę, kurią skyrė į amžinybę išėjusiam savo mokytojui Juozui Krisiūnui.
Renginiuose dažnai matomi dar du kolektyvai. Vienas jų – mokytojų instrumentinis trio. Jame groja Dalia Bartininkienė, Laima Plepienė ir Kristiana Kemundrytė. Dalia ir Kristiana – Rokiškio muzikos mokyklos auklėtinės.
Kitas kolektyvas – kamerinis ansamblis. Jo atlikėjos – Asta Vajegienė, Giedra Markevičienė, Regina Umbražiūnienė, Rasa Petručionienė ir jau minėtos D. Bartininkienė, L. Plepienė. „Buvusi mokinė Asta lenkiasi savo puikiems muzikos mokytojams – mamai Stefanijai Labakojienei, Romui Kurpavičiui, Gražinai Navikaitei, Vytautui Pučkai, Darijai Petronienei, Stasei Grigonienei, Vytautui Vajegai, Aldonai Krikštaponienei, Vytautui Četkauskui“, – sakė koncertą vedusi buvusi mokinė Aušra Baltrūnienė.
Gerai rokiškėnų publikai pažįstami į pučiamųjų ansamblį susibūrę keturi buvę muzikos mokyklos mokiniai, dabar – mokytojai: K. Pratkus, Domas Motuza, Eugenijus Gudonis ir mokyklos direktorius A. Mikulėnas. Jie klausytojų ausis pamalonino ramia muzika.
…iki „naujokų“
Prieš metus iš Vilniaus į gimtojo Rokiškio pusę pasuko R. Petručionienė – buvusi akordeono mokytojos Reginos Širvinskienės mokinė. Rokiškio muzikos mokykloje Rasa irgi moko vaikus įminti akordeono paslaptis. Tiesa, ši pedagogė nenutraukė ryšių su sostine – ten aktyviai muzikuoja Vilniaus akordeonų orkestre „Consona“, tautinės muzikos kapelose. Taip pat Vilniuje liko jos muzikuojanti, į ansamblį susibūrusi šeima – vyras Dainius ir dukra Saliutė. Šios trijulės ekspresyviai atliekami kūriniai nepaliko abejingų.
Svečiai užvaldė publiką
Mokytojai neslėpė pasididžiavimo mokiniais, kurie garsina Rokiškio krašto ir muzikos mokyklos vardą festivaliuose, konkursuose ar yra profesionalūs atlikėjai. Dėl to dvaro menėje išgirdome pianistę, 2019 metų Lietuvos kultūros sostinės ambasadorę Simoną Zajančauskaitę, o muzikos puotą užbaigė asių – kanklių virtuozės Ramunės Balčiūnaitės ir džiazo atlikėjos Irmos Keinienės (Rabašauskaitės) – pasirodymai.
R. Balčiūnaitė Rokiškio muzikos mokyklą baigė prieš 12 metų, groti kanklėmis mokėsi pas mokytoją Deimantę Baranauskienę, vėliau nemetė šio instrumento ir studijas tęsė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, prieš porą metų baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos liaudies instrumentų (kanklių) studijas. Dirbti ir aktyviai koncertuoti pasiliko sostinėje, nuo šių metų rugsėjo groja valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“. Į Rokiškį atvyko su Viktoru Rimša (tenorinė birbynė). Ko gero, Ramunė sulaužė stereotipą ir įtikino žiūrovus, kad kanklės – ne vien liaudies muzikos instrumentas. Regis, visi sulaikę kvapą laukė, ką dar „iškrės“ artistiškoji atlikėja.
I. Keinienė, Rokiškyje baigusi chorinį dainavimą ir fortepijoną, studijas tęsė Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Džiazo paslapčių ją mokė garsusis Stepas Januška. Daugiau nei prieš 10 metų Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje ji įkūrė Džiazo vokalo skyrių ir jam vadovauja. Irma yra televizinių projektų dalyvė, tarptautinio konkurso „Jazz wind“ organizatorė, dainuoja muzikos grupėje „Sound bite“. Rokiškėnams ji atliko džiazo balades, swingo ir bossanova stilių džiazo standartus, ekspromtu gimstančias improvizacijas. Jai talkino klaipėdietis džiazo pianistas Marijus Kučikas.
Šie atlikėjai sulaukė išskirtinių publikos ovacijų ir komplimentų.
Projektą iš dalies remia
spaudos-fondas-naujas-61-intern-32.jpg