PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Balandžio 2 d. 12:00

„Mūsų Žemė - tai didelis vieškelis, o mes, žmonės, - keliautojai“

Kaunas

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


78108

Vis dažniau ir šilčiau pradeda šviesti saulė. Gamta bunda. Kovas - pirmasis pavasario mėnuo. Tai ne tik gamtos budimo mėnuo. Kovo mėnuo - gausus įvairių minėtinų dienų.

2.png

Pasaulinė Žemės diena. Palomenės pagrindinėje mokykloje ši diena prasidėjo kieme. Mokytoja Ona Rudienė visiems priminė šios dienos prasmingumą. Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną. Iškilmingai iškelta Žemės vėliava. Mokyklos direktorė Regina Briginienė, visiems palinkėjusi įdomios ir prasmingos dienos, pristatė viešnią - Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąją specialistę Aušrą Žilinskienę. Ji dar kartą priminė, kad 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena, o nuo 1992 metų Žemės diena oficialiai minima ir Lietuvoje.

Visi išsiskirstėme į klases. Pradinių klasių mokiniams pamoką pravedė Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Aušra Žilinskienė. Ji pradėjo nuo informacijos, kiek žemėje yra grybų, augalų, gyvūnų, žuvų rūšių. Visiems supratus, koks gausus žemės gyventojų skaičius, buvo lengviau suvokti kodėl gi tą žemę mes turėtume saugoti.

Vėliau visi žiūrėjome filmą „Vanduo ateities kartoms”. Vyresnių klasių mokiniai, susirinkę į klases, taip pat tęsė gamtos išsaugojimo temą. Per geografijos pamokas kalbėjo apie vandens panaudojimą pasaulyje. Per dailės pamokas - piešė piešinius tema „Vanduo - gyvybės šaltinis” . Juos po pamokos kalbinome koridoriuje. Per anglų kalbos pamokas - anglų kalba diskutavo apie vandenį, žiūrėjo filmukus kur naudojamas vanduo, dainavo dainas apie vandens lašelį.

Per muzikos pamoką taip pat dainavo dainas apie vandenį, linksmas žuvis. Per biologijos ir sveikos gyvensenos pamokas diskutavome apie gamtos išsaugojimą, ką turėtume kiekvienas nuveikti ir kodėl tai taip svarbu. Jau nuo antros pertraukos iki pat pamokų pabaigos buvo įrengta ir pradėjo veikti vandens tyrimų laboratorija.

Čia, kiekvienas iš namų atsinešęs vandens, galėjo jį išsitirti. Ieškojome nitratų, nitritų, chloro, nustatinėjome kietumą, rūgštingumą. Visus iškilusius klausimus padėjo išsiaiškinti visuomenės sveikatos specialistė Audronė Petraškienė. Prasidėjus ilgajai pertraukai, išskubėjome į lauką. Čia mūsų laukė Palomenės seniūnas Alvydas Kazlauskas ir seniūnijos darbuotojai.

Pasiėmę Liutauro Bartulio ir Petro Markevičiaus bei mūsų mokinių pagamintus inkilus skubėjome juos iškelti. Juk paukščiai grįžta. Svarbu, kad jie liktų ir linksmintų mus čia, mūsų kaime ir kiemuose. O kad kovas gausus minėtinų dienų ir tenka suktis sparčiai, pasitvirtino ir tuo, kad kovo 20 diena - tai dar ir Tarptautinė laimės diena. Todėl antros ilgosios pertraukos metu visi ieškojome laimės akmenėlio. O suradę - skubėjome pasidalinti laime su draugais.

Kiekvienas, norintis būti laimingas, privalo išmokti branginti išmintį ir trokšti suprasti, ką jis čia šioje planetoje veikia. (R. Sharma).

Audronė Petraškienė Visuomenės sveikatos specialistė

3.png