PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2025 m. Vasario 10 d. 12:58

„M&S“ vadovas ragina vyriausybę „veikti nedelsiant“, antraip JK mažmeninei prekybai gresia susitraukimas

Pasaulis

„Marks & Spencer“ parduotuvė. ELTA-EPA nuotr.

Emilija FerdmanaitėŠaltinis: ELTA.LT


343770

Didžiosios Britanijos prekybos centrų tinklo „Marks & Spencer“ (M&S) vadovas įspėjo, kad Jungtinės Karalystės vyriausybės biudžeto politika gali priversti susitraukti šalies mažmeninės prekybos sektorių, sumažinti darbo vietų skaičių ir sulėtinti atlyginimų augimą.

Stuartas Machinas laikraštyje „Sunday Times“ rašė, kad mažmeninė prekyba yra „apiplėšinėjama kaip kiaulė taupyklė“, ir paragino iždo kanclerę Rachel Reeves pergalvoti savo mokesčių planus.

„Nemaloni tiesa ta, kad dėl tokio biudžeto susitrauks JK mažmeninė prekyba“, – teigė S. Machinas.

„Nors mes, „M&S“, augame, to nepasakysi apie kitus, ir nėra abejonių, kad visame sektoriuje bus mažiau darbo vietų, mažiau parduotuvių, o darbo užmokestis augs lėčiau.“

„Mažmeninė prekyba apiplėšinėjama kaip kiaulė taupyklė, ir tai nepriimtina“, – pabrėžė generalinis direktorius.

Jo pastabos prisideda prie daugybės kitų mažmenininkų ir įmonių skundų, esą juos sunkiai prislėgs išaugę mokesčiai ir darbo jėgos išlaidos.

Praėjusią savaitę automobilių pardavėjas „Vertu Motors“ suvertė leiboristų biudžetui kaltę dėl darbo vietų mažinimo ir pabrėžė, jog buvo priverstas sekmadieniais uždaryti daugumą savo salonų, kad kompensuotų papildomas išlaidas.

Nuo 2022 m. „M&S“ vadovaujantis S. Machinas kritikavo „neapgalvotą sprendimų priėmimą“ rudens biudžete.

„Darbo teisių įstatymo projektas reiškia, kad turėsime atsakyti „ne“ kolegai, paprastai dirbančiam savaitgaliais ir prašančiam daugiau pamainų, o nacionalinio draudimo įmokų (NIC) ribos pakeitimas skaudžiausiai palies dirbančius ne visą darbo dieną“, – sakė jis.

Vis dėlto mažmeninės prekybos vadovas pagyrė „sveikintinus“ pastarųjų savaičių R. Reeves pranešimus, įskaitant „dėmesį ilgalaikiam planavimui“ ir „geras idėjas, kaip atlaisvinti investicijas į infrastruktūrą“.

Vyriausybė nuosekliai gynė biudžeto priemones, nes jos būtinos siekiant užlopyti „juodąją skylę“ šalies finansuose ir investuoti į įvairias pramonės šakas, kad ekonomika pradėtų augti.

Ji taip pat padidino įdarbinimo pašalpas, o tai reiškia, kad kai kurios mažesnės įmonės bus atleistos nuo NIC.

S. Machinas paragino kanclerę „išlaikyti pusiausvyrą“ ir padaryti keletą svarbių pakeitimų politikos planuose, įskaitant laipsnišką NIC slenksčio mažinimą per ateinančius dvejus metus, nes tai padėtų mažmenininkams susidoroti su jo poveikiu.

#BRITANIJA#VERSLAS#BIUDŽETAS