Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Šiandien IT srities specialistai – vieni paklausiausių darbo rinkoje tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Kad tokių specialistų poreikis didžiulis patvirtina ir aktyvi programuotojų, testuotojų, analitikų ir kitų IT krypčių darbuotojų paieška darbo paieškos portaluose.
Moterys ir IT darbo rinka
Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ įgyvendindama įvairius projektus, iniciatyvas IT srityje, dalyvaudama viešose diskusijose atkreipia dėmesį, kad nors IT specialistų poreikis Lietuvoje kasmet auga, šiame sektoriuje dirbančių moterų skaičius išlieka mažas.
2021 m. Europos Komisijos atlikto tyrimo "Women in Digital Scoreboard" ataskaitoje Lietuva užėmė 16 vietą tarp ES valstybių narių. Komisijos parengtoje ataskaitoje teigiama, kad lyčių atotrūkis skaitmeninių įgūdžių srityje vis dar išlieka, pagal visus vertinime matuojamus rodiklius. Tik 19 proc. IRT specialistų yra moterys, o tarp gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos absolventų moterys sudaro tik trečdalį. Tad vienas iš Europos Komisijos siekių – užtikrinti, kad iki 2030 m. ES informacinių technologijų srityje dirbtų 20 mln. IRT specialistų, o moterų ir vyrų skaičius susilygintų.
Pagrindinės priežastys ribojančios pažangą
Nors visose amžiaus grupėse moterys turi aukštesnius nei pagrindinius skaitmeninius įgūdžius lyginant su vyrais, taip pat moterys aktyviau nei vyrai naudojasi internetine bankininkyste ar viešosiomis e. paslaugomis, STEM studijas universitetuose pasirenka ir baigia beveik perpus mažiau moterų, nei vyrų, o IT sektoriuje jos sudaro tik 25 proc.
Darbo užmokesčio skirtumai, egzistuojantys stereotipai apie IT sritį ir moteris joje, mentorių ir gerosios patirties dalijimosi trūkumas yra pagrindinės kliūtys kelyje į IT pasaulį moterims.
Kaip moterims būti matomoms?
„Pakeisti savo kelionės kryptį ir atrasti naują - niekada nevėlu. Ir visai nesvarbu kokio tu amžiaus, koks tavo išsilavinimas, kiek diplomų ir pažymėjimų guli tavo stalčiuje. Daugelis iš mūsų bijo pokyčių, nes tai nežinomybė. Bijome, kad nepavyks. Kad nepritapsime. Kad būsime netinkami kitoje sferoje. Galiausiai kamuoja klausimas - ar iš vis verta ką nors keisti, ar ne per vėlu? Tačiau norint tobulėti turime nugalėti visas baimes, nes komforto zonoje mes nesimokome ir nejudame į priekį. O tikrieji pokyčiai prasideda tik pradėjus veikti“ – sako Asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai“ direktorė Laura Grinevičiūtė.
Apie „Work in tech“ programą
„Work in Tech“ programa skirta moterims, kurios norėtų pradėti karjerą IT srityje arba persikvalifikuoti IT srityje ir pasiekti didesnį socialinį ir ekonominį stabilumą Lietuvoje programa yra vykdoma antrus metus iš eilės ir startuoja 2022 m. balandžio mėnesį. „Praėjusių, 2021 metų, programos dalyvė, sėkmingai baigusi mokymus, palinkėjo tęstinumo. Džiaugiamės, kad jos palinkėjimas išsipildė ir turime galimybę programos „Work in Tech“ veiklas tęsti ir šiais metais, tik dar didesnėmis apimtimis. 100 moterų, beveik dvigubai daugiau nei pernai, nepriklausomai nuo turimų žinių ir įgūdžių, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ar šeimyninės padėties yra kviečiamos dalyvauti nemokamoje programoje ir įgyti įgūdžių, kurie padės joms pradėti savo kelią IT srityje ar kilti karjeros laiptais“, - šypsosi asociacijos direktorė Laura.
Programa susideda iš dviejų skirtingų etapų: mokymų ir pagalbos žengiant pirmuosius žingsnius IT darbo rinkoje, pasibaigus mokymams.
6 mėnesius programos dalyvės turės nemokamą prieigą prie geriausios pasaulyje nuotolinio mokymosi platformos „Coursera“ ir mokysis pagal „Google“ inžinierių parengtą penkių žingsnių mokymosi programą „IT Support Certificate“. Mokymo programa skirta parengti IT sistemų palaikymo specialistą, gebantį dirbti įvairaus dydžio įmonėse. Pasibaigus mokymams, moterys ir toliau turės projekto organizatorių palaikymą, paramą ir „palydėjimą“ įsidarbinant, pradedant savanorišką veiklą ar praktiką IT sektoriuje.
Išsamesnė informacija ir registracijos forma internetiniame puslapyje: http://www.vipt.lt/workintech/ . registracija vykdoma iki šių metų kovo 24 d.
Programa finansuojama Google.org ir Coursera lėšomis. Programą inicijuoja tarptautinė organizacija „INCO Academy“, Lietuvoje ją įgyvendina asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“.
Remiamas turinys