PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Vasario 4 d. 15:30

Molėtų rajono savivaldybėje vykusioje konferencijoje aptarti ir aplinkosaugos klausimai

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


70499

Sausio 29 d. Molėtų rajono savivaldybėje vykusioje kasmetinėje spaudos konferencijoje, kurioje atsakoma į labiausiai rajono žmonėms rūpimus klausimus, dalyvavo ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) atstovai.

Konferencijoje aptarti du pagrindiniai aplinkosauginiai klausimai – Toliejų kiaulių komplekso kontrolė ir susidariusi situacija Virintos upėje. Utenos aplinkos apsaugos inspekcijos (Utenos AAI) viršininko Eimanto Puodžiuko teigimu, abi situacijos aplinkosaugininkams yra žinomos, apie jas ne kartą buvo pranešta, o į visus pranešimus operatyviai sureaguota.

Aptardamas Toliejų kiaulių komplekso kontrolę, Utenos AAI viršininkas pasakojo, kad gauti pranešimai dėl kvapų nepasitvirtino. Pažeidimų nenustatyta ir per paskutinį 2018 m. vykusį planinį patikrinimą. Taip pat E. Puodžiukas priminė, kad visi kontrolės reikalavimai yra išdėstyti Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų apraše. Tačiau pabrėžė, kad nuo 2019 m. pavasario įsigalios nauji šio aprašo pakeitimai, kurie sugriežtins ūkininkams numatytus reikalavimus.

Kita aktuali, konferencijoje iškelta tema – džiūstanti Virintos upė. Gyventojų teigimu, dėl susidariusios padėties kalta greta esanti hidroelektrinė. Kaip nurodė Utenos AAI vyriausiasis specialistas Rimas Veršelis, hidroelektrinėje sistemingai atliekami stebėjimai. Paskutinįkart ūkio subjekte neplaninis patikrinimas atliktas 2018 m. rugsėjo 26 d. Jo metu nustatyta, kad nuo Svobiškio tvenkinio užtvankos šlaitų nepašalinti krūmai, o vandens lygiai tvenkinyje ir žemutiniame bjefe matuojami ir registruojami netinkamai. Taip pat nustatyta, kad kartą per metus neorganizuojami debitų ir vandens lygių kontroliniai matavimai. Atsakingam asmeniui už nustatytą pažeidimą skirta nuobauda ir surašytas privalomasis nurodymas dėl trūkumų pašalinimo. Šie reikalavimai buvo įvykdyti. Atsižvelgdami, į gyventojų susirūpinimą, AAD pareigūnai numato dar kartą peržiūrėti objekto kontrolės principus ir iš naujo išanalizuoti situaciją bei priežastis, lemiančias vandens lygio kitimą.

Taip pat pat rajono gyventojai domėjosi buityje susidarančių nuotekų tvarkymu, kai teritorijose nėra nuotekų surinkimo tinklų. Kaip teigia Utenos AAI viršininkas, tai senas ir opus klausimas, kurį atsakingos spręsti yra vietos savivaldos, o geruoju pavyzdžiu galėtų tapti Utena.

„Utenos mieste, priemiestinėse gyvenvietėse ir centrinėse seniūnijų gatvėse buvo įrengti buities nuotekų surinkimo tinklai ir pastytos nuotekų valyklos, todėl matyti ženklūs teigiami pokyčiai. Aplinkosaugininkai, savo ruožtu, tokias teritorijas, kuriose nėra nuotekų surinkimo tinklų, kontroliuoja, o reikalavimų nesilaikantiems taiko poveikio priemones,“ – aiškino E. Puodžiukas.