Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
„Bangos“ archyvo nuotr.
Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt
Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas šiemet skelbs net 9 konkursus rajono švietimo įstaigų vadovų pareigoms eiti. Šiuo metu galima pateikti prašymus norintiesiems dalyvauti Kretingalės vaikų lopšelio-darželio ir Kvietinių mokyklos-darželio direktoriaus pareigoms eiti skirtuose konkursuose.
Gąsdina vertinimo procedūros
Pasak Tarybos ir mero sekretoriato vyriausiosios specialistės Silvijos Paulienės, tiek į Kretingalės, tiek į Kvietinių švietimo įstaigų vadovų poziciją konkursai skelbiami antrąjį kartą, mat anksčiau nebuvo atitinkančiųjų reikalavimus. „Prašymai yra priimami iki vasario 22 d. Į Kretingalės vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pareigas pateikti 4 prašymai, į Kvietinių mokyklos-darželio yra 2 prašymai“, – antradienį informavo S. Paulienė.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius šmaikštavo, jog yra norinčių būti švietimo įstaigų direktoriais, yra galinčių, tačiau ir norinčių, ir galinčių per visą Lietuvą – labai mažai. Rasti kompetentingą švietimo įstaigos vadovą sudėtinga dėl kelių priežasčių. Pirmiausia nevilioja atlygis. Antra, daugelį gąsdina vertinimo procedūros. Kompetencijos turi būti patikrinamos Vilniuje, Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje, po to – vietoje. Tad ne visiems pavyksta įveikti šią kartelę, o kiti išsigąsta ir net nebando.
„Banga“ rašė, kad pagal naujas Švietimo įstatymo pataisas, švietimo įstaigų vadovų darbo trukmė – penkeri metai, kasmet vertinant jų veiklą. Pasibaigus kadencijai direktorius gali vėl dalyvauti konkurse, nes jo kadencijų skaičius neribojamas. Pagal Švietimo įstatymo pataisas šiemet vieši konkursai turi būti skelbiami tų švietimo įstaigų vadovų pareigoms, kuriose dabartiniai direktoriai dirba 20 ir daugiau metų. Dėl šio reikalavimo Klaipėdos rajone šiemet ir pabirs konkursai švietimo įstaigų vadovų pareigoms eiti kaip iš gausybės rago.
Dar 4 konkursai
Artimiausiu metu bus skelbiami dar 4 konkursai: dėl Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“, Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ir Priekulės muzikos mokyklos vadovų pareigų.
Tiek Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Irena Pintverytė, tiek Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė Liudvika Norvilienė nusprendė konkursuose nedalyvauti. „Abi labai daug nuveikė mūsų švietimo sistemoje, dabar tikriausiai nusprendė skirti daugiau laiko sau“, – svarstė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius. I. Pintverytė „Vaivorykštėje“ direktore dirba nuo 1992 metų, L. Norvilienė „Saulutėje“ – nuo 1995 metų.
Dar sausio 31 d. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba nusprendė šalių susitarimu 2019 m. birželio 28 d. atleisti Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorę L. Norvilienę iš einamų pareigų, išmokant šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas. Nuo liepos 1 d. ją laikinai pavaduos „Saulutės“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Petrauskienė.
Nuo 2019 m. liepos 26 d. šalių susitarimu Taryba nusprendė atleisti ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorę I. Pintverytę, taip pat išmokant šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas. Ją laikinai pavaduos „Vaivorykštės“ pavaduotoja ugdymui Nijolė Balčikonytė.
Kretingalėje – ekspertai
A. Petravičius informavo, kai vyks konkursai į „Ąžuoliuko“ ir Priekulės muzikos mokyklos direktoriaus pareigas, tuomet Taryba, paskyrusi direktoriais, nutrauks santykius su buvusiais vadovais. Dabartiniai vadovai taip pat gali kandidatuoti. Tačiau šiam iššūkiui, kaip minėta, ne visi ryžtasi, juolab kad kolegų patirtis įvairi.
Dar praėjusių metų pabaigoje ilgametė Kretingalės vaikų lopšelio-darželio direktorė Regina Baranauskienė, teigiamai vertinama tiek tėvų, tiek ugdytinių, siekdama vadovauti dar vieną kadenciją Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje privalėjo įveikti kompetencijų vertinimo kartelę. Visų nuostabai – nepavyko. Direktorės pusėn stojo tėvai, kurie buvo įsitikinę, jog reikalavimai darželio vadovei perdėti, juolab kad visi patenkinti jos darbu.
Pagal naująją įstatyminę bazę vertinti kandidato kompetencijas galima keliais būdais: arba jis turi atvykti į Vilnių, arba patys agentūros atstovai gali atvykti į įstaigą (jei kandidatas toje įstaigoje dirba direktoriumi daugiau nei 20 metų) ir stebėti jo darbą, vertinti kompetencijas dvi dienas. Būtent šia galimybe pasinaudojo Kretingalės lopšelio-darželio direktorė R. Baranauskienė. Antradienį-trečiadienį iš Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros atvyko trys ekspertai, kurie stebėjo direktorės R. Baranauskienės veiklą įstaigoje. Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė buvo nuvykę susitikti su agentūros atstovais, tai procedūros dalis. „Kiek sužinojome, tai pirmas atvejis, kai kandidato veikla stebima įstaigoje. Diskutavome ir apie vadovų skyrimo procedūras. Ikimokyklinis ugdymas yra savarankiška Savivaldybės funkcija, tačiau Savivaldybė negali nuspręsti, kas vadovaus darželiui. Nesikišama, kas, pavyzdžiui, vadovaus viešajai bibliotekai ar kultūros centrui, tačiau prie darželių vadovų vertinimo, jų skyrimo Švietimo ir mokslo ministerija nori ženkliai prisidėti“, – svarstė A. Petravičius. Išvada dėl R. Baranauskienės kompetencijų turėtų būti kitą savaitę.