PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 24 d. 20:09

Mokykla pati susikūrė robotų klases

Tauragė

Mortos Mikutytės nuotrauka

Violeta KaraliūnaitėŠaltinis: Etaplius.lt


176026

Beveik 10 milijonų eurų iš Vyriausybės rezervo skirti Geros savijautos programai ir hibridinėms klasėms šalies mokyklose įrengti. Kokia pinigų suma pasieks Tauragės mokyklas – neaišku, bet švietimo įstaigų vadovai tikina, kad už skiriamus pinigus hibridines klases pigiau įsirengtų patys.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skubiai iš valstybės rezervo paprašė pinigų planuodama, kad ir rudenį dalis moksleivių mokslo metus pradės ne klasėse, o prie kompiuterių savo namuose. Hibridinis mokymas jau savaitę taikomas ir kai kuriose Tauragės mokyklose, kai dalis vienos klasės mokinių mokosi klasėse, o kiti, pvz., dėl sveikatos ar dėl kitų priežasčių nesutinkantys testuotis, tuo pačiu metu mokosi nuotoliniu būdu. Tokioms klasėms įrengti ir užtikrinti kokybišką ugdymą reikalinga speciali įranga. Pasak Tauragės rajono savivaldybės Švietimo, mokslo ir sporto skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto, norėtųsi, kad tokią įrangą turėtų visų rajono mokyklų klasės, bet vargu ar tai įmanoma.

– Tai prabangos prekė. Vienos hibridinės klasės įrengimas kainuoja apie 3500 eurų. Klasėje turi būti didelė išmanioji lenta ir vaizdo kamera, kuri gali sekti kiekvieną mokytojo žingsnį ir demonstruoja jį per nuotolį pamoką stebintiems vaikams. Mes esame įvaldę savitą hibridinį mokymą ir jis tikrai ne prastesnis. Beveik 91 procentas mūsų rajono mokyklų aprūpintos interaktyviomis lentomis, o pedagogai moka jomis naudotis ir puikiai tai pritaiko pamokų metu. Galų gale mokytojai naudojasi programomis, kurios turi interaktyvios lentos funkciją, ir užduotis rašo kompiuteryje, o vaikai jas mato ekrane. Mūsų pedagogai randa išeitį iš situacijos ir ji tikrai daug pigesnė ir gal net efektyvesnė už tai, ką siūlo ministerija, – sakė Švietimo skyriaus vedėjas.

Egidijaus Šteimanto žodžius patvirtino „Šaltinio“ progimnazijos vadovė Jūratė Lazdauskienė. Mokykla turi nusipirkusi vieną vadinamąjį robotą, kurio pagalba galima vesti hibridines pamokas, bet dažniau naudojasi savo sugalvotu metodu.

– Negaliu atsakyti už visos Tauragės mokyklų vadovus, bet drąsiai sakau – duokit man tuos kelis tūkstančius iš Vyriausybės, skirtus vienam robotui, ir už juos aš įrengsiu visas progimnazijos klases. Mes patys sugalvojome, kaip išspręsti problemą. Turime interaktyvias lentas. Prie jų galime prisijungti ir matyti visus iš namų į pamoką prisijungusius mokinius. Jie mato klasiokus, gali bendrauti tarpusavyje. Mes nupirkome kamerą, kiek galingesnę, ir specialią jungtį. Jei gerai atsimenu, visas komplektas kainavo mažiau nei 60 eurų. Sistema veikia puikiai ir svarbiausia – jai nereikia tūkstančių, – progimnazijoje įgyvendinta idėja pasidalijo direktorė.

Robotą „Šaltinio“ progimnazija nusipirko dar pirmojo karantino metu, tačiau mokyklos direktorė sako, kad jis paseno. Mokytojai mieliau naudojasi tais įrenginiais, kuriuos mokykla įrengti sugalvojo pati. Savo idėjomis direktorė ketina pasidalyti su kitų rajono mokyklų kolegomis.

Paklaustas, ar rajonas taip pat intensyviai ruošiasi ir planuoja naujus mokslo metus pradėti iš namų, Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas sakė tikintis, kad koronaviruso situacija šalyje pasitaisys, bet galimybės trečius mokslo metus mokytis tik namuose neatmetė.

– Tokias mintis veju šalin, bet penktadienį turėjome posėdį su mokyklų vadovais ir jau aptarėme, kokių elektroninių mokymo platformų reikėtų įsigyti, kokias kompiuterines nuotolinio mokymo programas pirkti. Visada reikia ruoštis ir pirkti tik tai, ką bus galima pritaikyti dirbant tiek nuotoliniu, tiek kontaktiniu, tiek hibridiniu būdu, – sakė skyriaus vedėjas.