Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Mokslo metų pradžios šventės prapliupęs lietus nesugadino, nors, atrodė, kad visi planai susirinkti tradiciškai kieme prie mokyklos nuplauks kartu su bėgančiais upeliukais.
Visgi oras reikiamą momentą „pasitaisė“, švystelėjo saulė, ir visų trijų miesto mokyklų mokiniai mokslo metų pradžią atšventė po atviru dangumi, skambant palinkėjimams, dainoms, o dviejose miesto mokyklose – ir pirmokėlių posmams. Jurbarko Antano Giedraičio gimnazija šiemet sukvietė gimnazistus į papuoštą stadioną, kur juos aplankė rajono meras S. Mockevičius ir Seimo narys R. Juška. Vytauto Didžiojo ir Naujamiesčio progimnazijose visas dėmesys nukrypo į mažiausius mokyklos ugdytinius – pirmokėlius. Jiems ši šventė pati įsimintiniausia, tad ir padrąsinimo jiems reikėjo daugiausia. Šventės akimirkas užfiksavome – nuotraukas rasite mūsų feisbuko puslapyje, o dabar šiek tiek apie aktualijas mūsų rajono mokyklose.
2019–2020 m. m. rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklas lankys 3571 ugdytinis (2018–2019 m. m. 3648 , t. y. 77 ugdytiniais mažiau nei pernai). Klasių ir grupių komplektų skaičius turėtų sumažėti nuo 215 iki 208 (7 komplektais). Šie skaičiai vis dar tikslinami, situacija keičiasi kiekvieną dieną, todėl tikslų mokinių skaičių sužinosime tik antrąją rugsėjo savaitę, kai į Mokinių registrą bus suvesti visi duomenys apie mokinius. Taip kalbėta ketvirtadienį vykusiame „Naujųjų mokslo metų veiklos aktualijos“ pasitarime, skirtame 2019-2020 mokslo metų pradžiai. Jame dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigų direktoriai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos J. Jablonskienės pateiktais duomenimis, didžiausia mokykla rajone – Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, joje mokysis 601 mokinys, mažiausia – Jurbarko r. Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras su 110 mokinių. 2018–2019 m. m. Jurbarko rajono savivaldybės mokyklose dirbo 381 pedagogas, tikslus 2019–2020 m. m. pedagogų skaičius bus aiškus tik pirmosiomis spalio dienomis. Pasak pranešėjos, didžiausia problema rajone kiekviename pedagogų kolektyve yra ta, kad neateina dirbti nauji specialistai ir kiekvienais mokslo metais nuosekliai sumažėja 7–10 pedagogų. Taip pat ir tai, kad rajono ugdymo įstaigos susiduria su kai kurių dalykų specialistų trūkumu.
„Jau visoms mokyklų bendruomenėms žinoma, jog įvyko ir didžiausias mokyklų tinklo pokytis – Jurbarko r. Juodaičių pagrindinė mokykla Jurbarko rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo prijungta prie Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos ir tapo šios gimnazijos Juodaičių skyriumi“, – su pokyčiais supažindino vedėja.Jos teigimu, didele problema išlieka ir ne vienerius metus matomi prasti matematikos egzaminų rezultatai. „Rezultatai nedžiugina, todėl planuojama imtis priemonių, kad šie rezultatai pagerėtų“, – sakė J. Jablonskienė. Ji akcentavo ir poreikį mokymo įstaigose gerinti ugdymo aplinką, skatinti mokytojus vesti kuo daugiau netradicinių pamokų.
Daugiausia šurmulio sukėlė pranešimas apie naująją mokyklos lankymo tvarką, mat nuo naujų mokslo metų nebebus medicininių pažymų dėl praleistų pamokų. Kiek pamokų galės praleisti vaikai ir kaip jos bus pateisinamos, kol kas niekas nežino. Net Švietimo ministerija. Tai bus kiekvienos mokyklos bendruomenės susitarimo reikalas. Pagal švietimo įstatymus, mokymosi sutartis, pagrindinis atsakovas dėl mokinių lankomumo yra tėvai. Jie turi užtikrinti galimybę lankyti mokyklą. Jei tokios galimybės tėvai neužtikrins, jų lauks administracinės nuobaudos.
Veikiančios mokyklos susiduria ir su kai kurių pedagoginių darbuotojų trūkumu. Šiuo metu naujų pedagoginių darbuotojų ieško net 5-6 mokyklos. Paklausūs ir ieškomi pedagoginiai darbuotojai – priešmokyklinio ugdymo mokytojas, pradinių klasių mokytojas, mokytojai dalykininkai – rusų k., tikybos, istorijos, muzikos, kūno kultūros, chemijos mokytojai. Trūksta ir neformaliojo švietimo mokytojų, švietimo pagalbos specialistų – logopedo, pailgintos dienos grupės auklėtojo. Mokyklos pačios ieško reikalingų mokytojų, apie mokytojų poreikį skelbiama informacija mokyklų tinklalapiuose, atsiradus keliems pretendentams organizuojami konkursai, vykdoma mokytojų atranka. Vis mažiau jaunų pedagogų ateina dirbti į ugdymo įstaigas. Pedagogų sudėtis beveik neatsinaujina, jų amžius didėja.