PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Gruodžio 23 d. 08:40

„Mokolų progimnazijoje augantys medžiai ir krūmai“

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


111267

Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje aktyvūs ir smalsūs neformaliojo švietimo programos „Jaunasis gamtininkas“ mokiniai pasidomėjo, kiek rūšių medžių ir krūmų auga progimnazijos teritorijoje. Jaunieji gamtininkai ir jų vadovė vaikščiojo po mokyklos teritoriją, tyrinėjo, fotografavo, diskutavo, užsirašinėjo medžių ir krūmų pavadinimus.

mokol-1.jpg

Turimų vaikų žinių neužteko, tad prireikė kviestis į pagalbą dendrologijos (sumedėjusių augalų – medžių ir krūmų) žinovą Gintarą Žukauską. Girininkas patikslino medžių ir krūmų pavadinimus, įvardijo vaikams ir vadovei nežinomus augalus. Užduoties tikslas – surinkti informaciją apie pasirinktą augalą ir pateikti ją stende.

Gruodžio 12 dieną baigiamajame renginyje dalyvavo gamtininkas Selemonas Paltanavičius – rašytojas, parašęs 75 knygas, fotografas, laidų vedėjas, „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvis. Kitas svečias buvo Rytas Papšys – vyriausias stumbrų specialistas, dirbantis su laisvėje gyvenančiais stambiausiais Lietuvos gyvūnais, įrašytais į Raudonąją Knygą.

Būrelio vadovės pažadas vaikams – į progimnaziją pasikviesti ypatingų svečių – buvo įvykdytas. Į Menų klasę, išpuoštą dalyvių darbais ir mūsų miškuose gyvenančių gyvūnų nuotraukomis, su šalies gamta susijusiomis dekoracijomis, susirinko priešmokyklinio ugdymo grupės, 1–4 klasių mokiniai ir mokytojai, nekantraujantys sužinoti jaunųjų gamtininkų veiklos rezultatus, pažiūrėti mokinių atliekamos meninės programos, susipažinti su svečiais gamtininkais. Žiūrovai ir svečiai sužinojo, jog progimnazijos teritorijoje auga 18 medžių ir 10 krūmų rūšių.

S. Paltanavičius labai patraukliai ir suprantama kalba vaikams pasakojo apie tai, kodėl jis rašo mažiesiems, kodėl jo knygos apie gamtą, akcentavo, kad smagu, jog mokiniai nori pažinti aplinką, bet dar labiau reikia norėti tą aplinką saugoti, tausoti. Kaip įdėmiai vaikai klausė rašytojo skaitomą kūrinį apie ežiuką! Sužinojo, jog gražiausios akys yra mažo rupūžiuko, kurio visiškai nereikia bijoti.

R. Papšys, buvęs šios progimnazijos mokinys, dovanojęs mokyklai Raudonąją Knygą, dabar taip pat atvežė knygą bibliotekai apie Žuvinto rezervatą. Mokiniams buvo įdomu paklausyti ir pažiūrėti nuotraukų apie stumbrus, kurių mūsų šalyje laisvėje gyvenančių yra apie 250. Stumbrininkas pakvietė į Pašilių stumbryną aplankyti ten gyvenančių aptvaruose 25 stumbrų. Šiais metais švenčiamas 50-metis, kai į šalies miškus sugrąžinti stumbrai.

Renginys, trukęs apie dvi valandas, neprailgo. Menų klasėje vis kilo rankų miškas – tiek daug norinčių buvo užduoti svečiams klausimų apie vabaliukus, ežiukus, ir, aišku, stumbrus.

Rezultatas pasiektas! Aktyviausi jaunieji gamtininkai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais.

Aldona BAGDONIENĖ,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui, neformaliojo švietimo programos vadovė