PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Balandžio 30 d. 16:18

Mokinių mokomosios bendrovės išsidalino apdovanojimus (FOTO)

Vilnius

Akimirkos iš Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugės.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


36230

2018 m. balandžio 27-ąją vyko tradicinė Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė, kurioje dalyvavo 22 MMB iš visos Lietuvos – Viniaus, Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio r., Joniškio, Naujosios Akmenės, Šiaulių.


Foto galerija:

img-6290.jpg
img-6293.jpg
img-6298.jpg
img-6301.jpg
img-6307.jpg
img-6324.jpg
img-6325.jpg
img-6328.jpg
img-6329.jpg
img-6336.jpg
img-6337.jpg
img-6340.jpg
img-6343.jpg
img-6346.jpg
img-6348.jpg
img-6349.jpg
img-6358.jpg
img-6359.jpg
img-6361.jpg
img-6367.jpg
img-6496.jpg
img-6503.jpg
img-6507.jpg
img-6511.jpg
img-6516.jpg
img-6551.jpg
img-6553.jpg
img-6576.jpg
img-6586.jpg
img-6587.jpg
img-6660.jpg
img-6664.jpg
img-6665.jpg
img-6678.jpg

Šiemet geriausia buvo pripažinta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendrovė „MonKey“, užsiimanti išmaniųjų pakabukų gamyba ir pardavimu. Janoniečiams vadovauja mokytoja Aurelija Šmitienė. Bendrovei nugalėtojai atiteko GERIAUSIOS MBB prizas, kurį įsteigė Šiaulių miesto savivaldybė, o jį įteikė miesto meras Artūras Visockas.

Jau trečią kartą jaunieji verslininkai rinkosi į „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centrą, kur vyko Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė. Ją jau trečius metus iš eilės rengia Šiaulių miesto savivaldybė, VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius ir VšĮLietuvos Junior Achievement. Mokinių mokomosios bendrovės pripažintos viena geriausių formų mokyti jaunimo verslo, ugdyti tam tikrus jaunų žmonių gebėjimus. Nors mokinių bendrovės neturi juridinio statuso, tačiau jos nueina visą įmonės kūrimo, produkto vystymo, pardavimų, marketingo kelią. Mokinių bendroves gali steigti tik vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos ir turintys verslo konsultantą. Taisyklės kurti mokinių bendrovę yra nesudėtingos – prasidėjus mokslo metams įkuriama bendrovė, suformuojamas akcijų paketas (tradiciškai įstatinis kapitalas yra apie 100 Eur, akcijas įsigyja mokinių tėvai, mokytojai, draugai), išvystomas verslas ir pavasarį akcijos išperkamos, o bendrovė uždaroma. Jeigu idėja pavykusi, kitais metais galima vėl kurti bendrovę ir verslą toliau plėtoti arba imtis naujos idėjos ir ją įgyvendinti.

Šių metų renginyje mokiniai ir jų mokytojai mugėje turėjo progą pasidalinti patirtimi, pabendrauti ir parduoti savo gaminius bei paslaugas. Mugės metu dirbo komisija, kuri vertino MMB bendrovių pasirengimą, jų verslo aktualumą, verslo pristatymą, idėjos išvystymą ir daugelį kitų dalykų. Dalyvių diplomai buvo įteikti visoms MBB, o nominacijų laimėtojams atiteko ir renginio rėmėjų prizai. Anot banko „Swedbak“, vieno iš pagrindinių MMB mugės rėmėjų, atstovės, Šiaulių miesto klientų aptarnavimo centro valdytojos Loretos Volbekienės, galima pasidžiaugti jaunų žmonių drąsa, sumanumu ir tokiais puikiais darbais. Šiaulių miesto meras A. Visockas ne tik pasveikino gražios šventės dalyvius, bet ir domėjosi mokinių verslu, daug bendravo su jaunaisiais verslininkais, linkėjo visiems būti drąsiems ir išnaudoti šią mokinių mokomosiose bendrovėse įgytą patirtį, kuomet jau reikės steigti savo verslą. Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Feliksas Alius Valys džiaugėsi, kad renginys populiarėja, kad plečiasi jo geografija, mokinių bendrovių šiemet sulaukta iš visos Lietuvos. Lietuvos Junior Achievement organizacijos vadovė Andželika Rusteikienė, sveikindama nugalėtjus, paragino juo rengtis nacionaliniam MBB konkursui ir pasistengti patekti į tarptautinį renginį. Nugalėtoja pripažinta ir nominaciją GERIAUSIA MOKOMOJI MOKINIŲ BENDROVĖ pelniusi Juliaus Janonio gimnazistų bendrovė „MonKey“, įvertinusi, kaip dažnai žmonės užmiršta, kur pasideda raktus, pagamino išmanųjį rakto pakabuką, kurį, naudojant programėlę, galima nesunkiai surasti. Tai pelnė jiems ne tik Geriausios bendrovės, bet ir Versliausio bendrovės prizus.

2018 m. Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugės NOMINACIJOS IR JŲ NUGALĖTOJAI

GERIAUSIA mokomoji mokinių bendrovė – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos „MONKEY“ MMB (Išmaniųjų pakabukų gamyba ir pardavimas, mokytoja Aurelija Šmitienė). Šiaulių m. savivaldybės prizus įteikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

GERIAUSIAS SPRENDIMAS VARTOTOJŲ PROBLEMAI – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos „FollyRed“ MMB (Termo maišelių gamyba ir prekyba, mokytoja Aurelija Šmitienė). SEB banko įsteigtus apdovanojimus įteikė banko atstovas Ramūnas Kutelis.

DAUGIAUSIAI PLC „TILŽĖ“ LANKYTOJŲ SIMPATIJŲ susilaukusi bendrovė – Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos „Magno Shop“ MMB (Magnetukų, užrašų knygučių gamyba ir pardavimas, mokytoja Vaida Janavičienė). UAB „Tilžė“ prizus įteikė direktorė Jūratė Briaukuvienė.

PRAKTIŠKIAUSIA IDĖJA – Kauno Kovo 11-osios gimnazijos „Tegu – Degu“ MMB (Ekologiškų LED girliandų gamyba ir pardavimas, mokytoja Renata Varnienė). Šiaulių m. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento apdovanojimus įteikė jo vadovė Asta Lesauskienė.

SOCIALIAI ATSAKINGIAUSIA ĮMONĖ – Kauno Kovo 11-osios gimnazijos „Second Touch“ MMB (Atliekų ir odos perdirbimas įtraukiant vaikus su negalia į gamybos procesą, mokytojos Renata Varnienė, Asta Doftartienė). UAB „Rūta“ prizus įteikė bendrovės atstovė Virginija Gadeikienė.

GERIAUSIA SOCIALINIO VERSLO IDĖJA – Klaipėdos Baltijos gimnazijos „BraCelet“ MBB (Papuošalų gamyba įtraukiant senelių globos namus, mokytoja Laima Krasauskienė). Prizus įstegė bankas „Swedbank“, įteikė Šiaulių miesto klientų aptarnavimo centro valdytoja Loreta Volbekienė.

PERSPEKTYVIAUSIA VERSLO IDĖJA – Šiaulių Didždvario gimnazijos „A&Z” MMB (Gamybos organizavimas ir prekių pardavimas, mokytoja Diana Virbickaitė). ). Prizus įstegė bankas „Swedbank“, įteikė Šiaulių miesto klientų aptarnavimo centro valdytoja Loreta Volbekienė.

GERIAUSIAS LOGOTIPAS IR BENDROVĖS ĮVAIZDIS – Klaipėdos Vydūno gimnazijos „BOOT BUBBLE“ MMB (Batų gaiviklių gamyba ir pardavimas, mokytoja Vaida Janavičienė). Prizus įsteigė Splius, UAB, įteikė Viktorija Česnauskaitė.

PATRAUKLIAUSIAS VERSLO IDĖJOS PRISTATYMAS – Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos „LAŠELIS GAMTOS“ MMB (Aksesuarų/papuošalų gamyba ir pardavimas, mokytoja Vilma Valavičienė). Apdovanojimų steigėja – „Versli Lietuva“, įteikė jos atstovė Jolanta Miloš.

EKOLOGIŠKIAUSIAS VERSLAS – Šiaulių universiteto gimnazijos „GLOWY CHEEKS“ MMB (Vaisių ir spaustų sulčių gamyba bei pardavimas, mokytoja Kristina Nosamienė). Apdovanota UAB „Jupoja“ prizais.

INOVATYVIAUSIA IDĖJA – Šiaulių universiteto gimnazijos „NE MEDIENA“ MMB (Programinės įrangos gamyba, priežiūra, mokytoja Kristina Nosamienė). Apdovanota UAB „Bodesa“ prizais.

VERSLIAUSIA BENDROVĖ – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos „MONKEY“ MMB (Išmaniųjų pakabukų gamyba ir pardavimas, mokytoja Aurelija Šmitienė). UAB „Vilmers“ prizus įteikė bendrovės atstovė Eglė Jankūnaitė.

DIPLOMAIS IR PADĖKOMIS BUVO APDOVANOTOS VISOS RENGINYJE DALYVAVUSIOS MOKINIŲ BENDROVĖS IR JŲ MOKYTOJAI:

Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinės mokyklos „SPRAGT“ (Ženkliukų gamyba ir pardavimas , mokytoja Milda Didžiokė);

Klaipėdos Baltijos gimnazijos „LURUM“ (Originalių pagalvėlių ir žaislų gamyba ir pardavimas, mokytoja Laima Krasauskienė);

Klaipėdos Baltijos gimnazijos „ The sunshine at darkness“ (Žaidimai silpnaregiams ir neregiams, mokytoja Laima Krasauskienė);

Klaipėdos Baltijos gimnazijos „BeeestCook“ (Virtuvės tekstilės iš atraižų gamyba ir pardavimas, mokytoja Laima Krasauskienė);

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos „G-LOVE-IT“ (Pirštinių iš perdirbamų medžiagų gamyba ir pardavimas, mokytoja Aurelija Šmitienė);

Joniškio „Aušros“ gimnazijos „Arogama“ (Kvapų ir kitų suvenyrų gamyba ir pardavimas, mokytoja Jūratė Pinkienė);

Šiaulių Gegužių progimnazijos „jaunųjų ekonomistų dirbtuvės“ (Suvenyrų, žaisliukų gamyba ir pardavimas, mokytoja Ieva Rafael);

Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus „PRAVERS“ (Išleistos receptų knygos pardavimas, mokytoja Jurga Džiautienė);

Vilniaus Užupio gimnazijos „Imagination“ (Laikinų meninių tatuiruočių piešimas ekologiškais, natūraliu pagrindu pagamintais dažais, mokytoja Irma Jančienė);

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos „3D-MAKERS+“ (Suvenyrai, spausdinti 3D spausdintuvu, mokytoja Jelena Chanykova);

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos „UNIFLOUR“ (Floristinės ir druskos kompozicijos, mokytojas Aleksej Repin).

Šiaulių verslo inkubatoriaus inf.

img-1677.jpg