PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 30 d. 09:39

Ministrės patarėjas sako, kad dėl telefonų draudimo mokyklose sudaryta darbo grupė randa bendrą kryptį

Lietuva

Seimo narys Tomas Bičiūnas / Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA.LT


358960

Tęsiantis diskusijoms dėl mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose, švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėjas Tomas Bičiūnas tikina – šį klausimą puikiai sekasi spręsti ministerijos sudarytoje darbo grupėje. Anot jo, viliamasi, kad rengiamas rekomendacinis dokumentas bus naudingas lyderystės stokojančioms ugdymo įstaigoms.

„Darbo grupė jau susirinko ne vieną kartą. (...) Ji yra tikrai didelė ir įvairi. Sakyčiau pakankamai gerai dirbame, randame bendrą kryptį dėl gairių, kurios neis kaip savarankiškas kažkoks atskiras dokumentėlis ar popieriukas, kurio būtų galima nepaisyti ar tik pasižiūrėti, kas ten rekomenduojama. Eis ministro įsakymas, kuris visas Lietuvos mokyklas įpareigos pasirengti tvarkas, kaip pamokų ar pertraukų metu turėtų būti naudojami telefonai“, – trečiadienio rytą LRT radijui pasakojo T. Bičiūnas.

„Darbo grupės tikslas yra sukurti pagalbinį įrankį toms mokykloms, kurioms trūksta lyderystės, jos nenori ar negeba pasirengti tvarkų, kaip telefonai turi būti naudojami mokyklose. (...) Tikimės, kad pavyks rasti bendrą mintį, kurią galėsime išdirbti iki galo ir tas dokumentas bus naudingas“, – vylėsi jis.

Mokyklos prašo aiškumo

Savo ruožtu Riešės gimnazijos direktorė Egidija Urbanavičienė tikina, kad ugdymo įstaigos nori didensio aiškumo.

„Įsivaizduokite, jeigu būtų Kelių eismo taisyklės rekomendacinės, tai vis tiek vienas trečdalis jų nesilaikytų. Būtų labai daug konfliktų ir įtampų. Todėl ir mokyklos prašo aiškumo“ , – tvirtino radijo laidoje dalyvavusi E. Urbanavičienė.

Visgi, pasak ministrės patarėjo bendrojo ugdymo klausimais, sudaryta darbo grupė įvesti griežtų ribojimų nacionaliniu lygmeniu neplanuoja. Anot T. Bičiūno, dėl tokio poreikio spręs šalies parlamentas.

„Tokio griežto pasakymo, kad dabar visi turite vienaip ar kitaip pasielgti tikrai nebus. Jeigu pasakysime griežtai visai Lietuvai, kad taip ir ne kitaip, vadinasi, kaip kvestionuojame visas kitas tvarkas, kurias mokyklos jau turi veikiančias ir gal net puikiai veikiančias. Tikrai nemaža dalis mokyklų Lietuvoje jau turi pasirengusios taisykles, tikrai yra pavyzdžių, kur jos puikiai veikia ir nebūtinai viskas yra grįsta draudimu“, – aiškino T. Bičiūnas.

„(Švietimo įstatymo pataisos – ELTA) Seime jau yra praėjusios pateikimo stadiją. Bus diskusijos, svarstymai. Parlamentarai spręs, ar tie įstatymai yra tinkami, ar netinkami“, – nurodė jis.

Seimas po pateikimo yra pritaręs Švietimo įstatymo pataisoms dėl mobiliųjų telefonų draudimo mokyklose, kurias pateikė opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovė Ligita Girskienė. Taip pat pritarimo sulaukė ir konservatorės Daivos Ulbinaitės Seimui pristatytas projektas.

L. Girskienė siūlo, kad telefonų ir planšetinių kompiuterių naudojimas mokykloje ne ugdymo tikslais būtų draudžiamas, išskyrus išimtinius atvejus. Jie būtų nustatyti mokyklų Informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimo tvarkoje. Šią tvarką, įvertinę mokyklų tarybų siūlymus, tvirtintų ugdymo įstaigų vadovai.

Tuo metu Seimo konservatoriai siūlo griežtesnį ribojimą taikyti 1–10 klasių mokiniams. Jų projektas numato šio amžiaus moksleiviams pamokų ir pertraukų metu neleisti naudotis asmeniniais mobiliaisiais telefonais, planšetėmis, išmaniaisiais laikrodžiais ir kitais įrenginiais, išskyrus specialius atvejus, kuriuos nustatytų ministerija.

11–12 klasių mokinių asmeninių mobiliųjų telefonų, planšečių, išmaniųjų ir kitų įrenginių naudojimas, kaip nurodoma projekte, galėtų būti ribojamas, jei tokią tvarką nustatytų mokyklos vadovas, vadovaudamasis ministerijos parengtomis rekomendacijomis.

Tikimasi, kad gegužės 13 dieną į Seimo plenarinę salę atkeliaus jau vienas bendras apjungtas Švietimo įstatymo pataisų projektas.

Šiuo metu Švietimo įstatymas nedraudžia mokyklose mokiniams naudotis informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis ne ugdymo tikslu. Mokyklų administracijos laisvai sprendžia dėl tokio ribojimo būtinumo.

ELTA primena, kad du trečdaliai Lietuvos gyventojų pritaria mobiliųjų telefonų draudimui mokyklose tiek pamokų, tiek pertraukų metu. Tai rodo antradienį paskelbta LRT užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta visuomenės apklausa.

#MOKYKLA#TELEFONAI#DRAUDIMAS#TOMAS BIČIŪNAS