PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Gegužės 28 d. 15:16

Minėtas Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės galerijos vienerių metų gimtadienis

Zarasai

Zarasų krašto muziejaus nuotr.

EtapliusŠaltinis: Zarasų krašto muziejus


302646

Gegužės 25 d., minint Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės galerijos vienerių metų gimtadienį, Kraštiečių muziejuje, Zarasų krašto muziejaus padalinyje (D. Bukonto g. 1, Zarasai), buvo atidaryta vasaros sezonui nauja ekspozicija. Šarūnas Sauka pristatė naujausią savo paveikslą „Europos saugumo architektūra“ ir šią temą atliepiančių darbų kolekciją. „Esu katastrofinis pesimistas ir tapau tai, ką matau. Džiaugčiausi, jeigu tai būtų neteisybė“, – sakė vienas garsiausių Lietuvos tapytojų Šarūnas Sauka.

Renginio atidarymo dieną Zarasų krašto muziejaus direktorius Arvydas Veikšra džiaugėsi, kad į galerijos gimtadienio renginį atvyko gausus Nomedos ir Šarūno Saukų gerbėjų, pažįstamų ir draugų būrys. Šventę aplankė ir talentinguosius menininkus sveikino Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė. Merė taip pat dėkojo tiek menininkams, tiek Zarasų krašto darbuotojams už galimybę pažinti išskirtinį meną.

Gimtadienio šventėje dalyvavo ir prisiminimais apie dar vaikystėje buvusią pažintį su menininkais pasidalijo dainininkė, renginių organizatorė bei televizijos laidų vedėja Agnė Grigaliūnienė. Paklausta, ką reiškia augti su Šarūno Saukos paveikslais, atsakė, kad tai yra pasaka, turinti labai daug niuansų, sluoksnių ir jausmų. Po prisiminimų A. Grigaliūnienė padovanojo muzikinį kūrinį apie tai, ką reiškia augti namuose su menu.

Parodos kuratorės, menotyrininkės Monikos Saukaitės teigimu, „Saukos paveikslai visada buvo daugiaprasmiai, juose visada greta meno istorijos interpretacijų ir asmeninių prisiminimų, šiurpių vizijų ir anekdotiškų situacijų buvo reakcijų į politinius įvykius, kritikos ar pašaipos tų dienų realijoms. Šį sykį menininkas kviečia pasitelkti geopolitinę prizmę parodai skaityti arba galbūt atvirkščiai – pasinaudoti paveikslais, galvojant apie sudėtingas istorines situacijas, kuriose esame ir buvome priversti gyventi. Kaip ir tikrovėje, paveiksluose išorinę įtampą gali pertraukti ar sustiprinti gyvenimiški kuriozai, santykiai su artimaisiais, perskaityta knyga ar beprotiškas vakarėlis“.

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.