PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Gegužės 6 d. 16:37

Metalo karkaso konstrukcijos pramoniniai pastatai: kuo jie pranašesni?

Vilnius

@NP5

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


174233

Pastaraisiais metais optimaliu bet kurios paskirties pramoninio statinio variantu vis dažniau įvardijama metalo karkaso konstrukcija. „Tai pranašus lengvas plonasienio plieno karkasas, užtikrinantis kokybiškus ir modernius sprendimus“, – aiškina nekilnojamojo turto rinkoje dirbančios įmonių grupės „NP5“ projektų koordinatorė Jūratė Vasiliauskė. 

Norintiems patvarumo „NP5“ pataria rinktis aukštos kokybės konstrukcinį plieną 

„NP5“ įgyvendinami projektai aprėpia įvairius pramoninius projektus – angarų ir grūdų elevatorių, taip pat dirbtuvių, gamyklų, logistikos ir sandėliavimo centrų, biurų, atliekų perdirbimo centrų, laikinų pastatų ir kitų objektų statybą. 

Įmonės specialistė J. Vasiliauskė pastebi išaugusį pramoninių pastatų poreikį. „Ieškoma ekonomiškų, patvarių ir patikimų sprendimų. Vienas jų – plonasienis plienas“, – sako ji. 

Vis didėjant statybos darbų kainoms, svarbą įgauna komplektuojančių detalių užbaigtumas ir montavimo paprastumas. 

Klientų lūkesčiams įgyvendinti „NP5“ renkasi pasaulinį vardą turinčių gamintojų aukščiausios kokybės 350–550 MPa tankio konstrukcinį plieną. Metalo karkaso gamybos technologinis procesas suteikia galimybę patobulinti lanksčiąsias karkaso savybes bei supaprastinti jo montavimą ir rinkimą. 

„Klientai visada tikisi funkcionalių ir ekonomiškų pastatų bei dirbti su nusimanančiu partneriu. Visi darbai, projektavimas ir gaminimas, vyksta vienoje vietoje, todėl kliento poreikiai yra įgyvendinami būtent taip, kaip to tikimasi“, – pasakoja „NP5“ projektų vadovė. 

Įmonės vykdomuose statybų projektuose pritaikomos lengvos plieninės konstrukcijos, kurių dėka naujų novatoriškų plieninių pastatų masė yra keliskart mažesnė nei statinių iš tradicinių medžiagų. Šis veiksnys didina visų pastatų likvidumą ir atliepia vyraujančias ekologijos tendencijas. 

Moderni įranga užtikrina, kad surenkant statinį pagal montavimo instrukcijas jo konstrukcijos išliks tokios, kokios buvo suplanuotos projekte ir pagamintos gamykloje – nesulinks ir nepersikreips. Žmogiškojo faktoriaus ir nenumatytų klaidų išvengti leidžia konstrukcijos gamybos technologijos tikslumas. 

image-2021-04-29-22-01-54.png

Metalo karkaso technologija keičia tradicines statybines medžiagas 

Vis daugiau verslo ir  žemės ūkio sektoriaus atstovų statybų atveju tradicines medžiagas (pavyzdžiui, gelžbetonį ar medieną) keičia metalo karkasu. Metalas yra universali statybinė medžiaga: lengvas ir lankstus, iš jos galima pagaminti įvairias formas, todėl jos panaudojimo galimybės yra plačios. 

Metalo konstrukcija sulaukia populiarumo dėl greičiau vykstančio statybos proceso ir pigesnių kaštų. Pastatas pastatomas vos per kelis mėnesius, kartais net greičiau. Šias konstrukcijas lengva montuoti, o pastatų pamatai yra paprastesni.  

Lengvos plieno sijos yra atsparios drėgmei ir korozijai, todėl yra itin ilgaamžė statybinė medžiaga. Plieniniai pastatai atitinka aukštą sandarumo klasę – juose galima sukurti patogias darbo sąlygas, o išlaidas patalpų šildymui galima sumažinti daugiau nei iki trijų kartų. 

Pasak metalinius karkasus gaminančios įmonės „NP5“ specialistės, nusprendusius pasirinkti plonasienį plieną sužavi paprastas statybos procesas: „Statinys suprojektuojamas, jam išliejami pamatai, surenkamas lengvo plonasienio plieno karkasas, ant jo sienų ir stogo srities montuojamos daugiasluoksnės plokštės, statinys apskardinamas, įrengiama lietaus vandens nuvedimo sistema, išbetonuojamos pramoninės grindys.“ 

Reikia nepamiršti, kad visavertei ir efektyviai eksploatacijai pramoniniams pastatams kokybiškos bei tvirtos grindys turi didelę reikšmę. 

„NP5“ atlieka monolitinio betonavimo, gelžbetoninių konstrukcijų betonavimo, visų rūšių bei tipų pamatų konstrukcijų, atraminių sienų, sijų, kolonų, pramoninių grindų ir kitų konstrukcijų betonavimo darbus. Taip užtikrinama, ko nori ne retas klientas – rūpesčio nekeliančių metalo karkaso konstrukcijos statybos ir įrengimo darbų. 

Jei konstrukcijos gaminamos toliau nuo statybos vietos, jas paprasta ir pigu transportuoti. Gamykloje pagamintas statinio dalis belieka atsivežti į statybvietę ir surinkti. Montuojant pakanka vadovautis brėžiniais, nes visos skylės būna iškirstos tiksliai reikiamose vietose.  

Gerai suprojektuotas, pastatytas ir prižiūrimas statinys iš lengvo plonasienio plieno karkaso stovės taip pat ilgai kaip ir statinys iš gerai pažįstamo gelžbetonio.  

image-2021-04-29-22-09-32.png

Greitai pastatomi pramoniniai pastatai lengvai pritaikomi skirtingiems poreikiams 

Kasdienis ūkininkų gyvenimas keičiasi ir tampa vis labiau užimtu, todėl daugelis nori įsigyti visiškai užbaigtą, suprojektuotą ir įrengtą statinį. „Dažnas ūkininkų pasirinkimas – erdvūs pastatai, kuriuose jie gali laikyti ne tik derlių, bet ir įrangą, transporto priemones, padargus. Poreikiai skirtingi: vieni nori plačių durų, kitiems reikia atviro šono. Kad nereikėtų eikvoti kantrybės ir laiko, patariame rinktis greitai pastatomus pramoninius pastatus – angarą arba sandėlį“, – sako „NP5“ specialistė.  

Tokie pastatai yra tinkami žemės ūkiui (sandėliavimui, fermoms gyvulininkystei, paukštininkystei, žuvininkystei), komercinei veiklai (mažmeninei prekybai, biurams, remonto darbų atlikimui), pramonei (technikai laikyti, parduotuvėms įrengti) ir sportui bei jojimui (sporto salėms, jojimo maniežams, žirgynams). 

Sandėliai ir angarai statomi atsižvelgiant į individualius lūkesčius. Dažniausias pasirinkimas – 12 metrų pločio, 30 metrų ilgio ir 5 metrų aukščio statinys. Tokį lengva pritaikyti skirtingiems poreikiams. 

Praktika rodo, kad pramoninės paskirties pastatą ekonomiškiausia statyti iš lengvų plieno konstrukcijų, nes lanksčios metalinės sijos yra atsparesnės aplinkos poveikiui,  naudojamas lakštinis plienas yra ilgaamžis, prireikus lakštus galima išmontuoti ir vėl panaudoti. 

 „Pastatai neretai naudojami kelioms skirtingoms paskirtims. Vienoje jo dalyje vyksta gamybos darbai, kitoje įsikūrusi administracija ir sandėlis arba parduotuvė“, – priduria J. Vasiliauskė. Statinį nesunku praplėsti arba sumažinti, o sumontavus pertvaras – sukurti naują erdvę įvairiems poreikiams. 

Renkantis sandėlių statybos paslaugą linkstama visus darbus patikėti specialistams 

Nekilnojamojo turto ir statybų ekspertai pastebi, kad populiarėja naujo objekto statyba, o ne esamo nuoma. Greita statyba, maža kaina ir patvarumas metalo konstrukcijos sandėlius išpopuliarino daugelyje sričių. 

Renkantis sandėlių statybos paslaugą svarbu išskirti pastato pobūdį ir suplanuoti norimas zonas, apskaičiuoti jų plotą. Nuo sandėlio paskirties, funkcijų ir konstrukcijų priklauso, kaip greitai ir efektyviai bus atlikti darbai. 

Daugiafunkcinis sandėlis yra svarbi kiekvieno verslo dalis. Sandėlio naudojimo galimybės yra plačios, o jo paskirtis pritaikoma pagal tam tikru sezonu ar konkrečiu metu vykdomą veiklą. 

„NP5“ pramoninių pastatų statybą kontroliuoja nuo užsakymo iki raktų gamybos. Po darbų rengimo sutarties pasirašymo imamasi projektavimo ir statybos leidimo gavimo. Gamykloje surenkamas metalo karkasas, fasado apkalas, stogo danga, užsakomi papildomi gaminiai (durys, vartai, langai ir kt.). 

Pramoninė statyba reikalauja sugebėjimo prisitaikyti prie sudėtingesnių darbo sąlygų ir itin gerai apgalvoti objekto inžineriją. Baigiamajame etape įrengiamos vėdinimo, elektros inžinerijos prietaisų, šildymo sistemų, vandens tiekimo ir kitų grandinių sistemos. 

Būsimoje statybvietėje įrengus pamatus, į ją atgabenami sandėlio elementai, kuriuos surenka profesionali montuotojų brigada. Patikrinama pastato kokybė, jo savininkui išduodami dokumentai ir įteikiami raktai. 

statybos-produktai-np5-lt.png

Angarai – alternatyva sandėlių statybai 

Paminėjus angarą daugelis įsivaizduoja griozdišką pastatą, kuris naudojamas grūdinei kultūrai sandėliuoti, žemės ūkio padargams laikyti ar lėktuvams stovėti ir taisyti. Daugelis šiuolaikinių komercinių ir gamybinių pastatų statomi iš lengvų plieno konstrukcijų, kurios nė iš tolo neprimena įprastų tamsių angarų. Atvirkščiai – juose šviesu ir jauku. 

Dėl mažesnių statybos kaštų, šiuos angarus dažnai renkasi ūkininkai, mažos ir vidutinės įmonės, gyvenamųjų valdų savininkai. Angaruose įsikuria logistikos ir prekybos centrai, parduotuvės, uždaros sporto erdvės, autoservisai, gamybines paslaugas teikiančios įmonės. Neretai tokiuose pastatuose sandėliuojama produkcija. 

Angarų statybos procesas nesiskiria nuo sandėlių – būsimam pastato savininkui statybos eigos procesu nereikia iki pačių paskutinių jo darbų. 

„Pirmiausia, bet kuris angaras turi būti maksimaliai pritaikytas numatytai paskirčiai ir ekonomiškas. Tam tinka arkiniai ir stačiasieniai metalo konstrukcijų pastatai“, – dėmesį atkreipia J. Vasiliauskė.  

Plieninis angaras gali turėti keletą paskirčių, dalis patalpų gali būti šildomos, o dalis – ne. Bet to, šie statiniai gali būti ne vienodo dydžio: vienuose tilps tik vienas lengvasis automobilis, kitų išplanavimas sieks keliolika tūkstančių kvadratinių metrų. 

„Automatizuota metalinių karkasų gamyba ir profesionalus montavimas padeda išvengti lakštų, kuriais apkalamos angaro sienos ir stogas, pažeidimų, tai užtikrina, kad angaras ilgai atrodys kaip naujas“, – aiškina J. Vasiliauskė.  

Angarai yra alternatyva mūriniams, plytiniams, gelžbetoniniams ar mediniams statiniams. Jų konstrukcijose nėra naudojami sudėtingi mechanizmai, todėl jį lengva sukonstruoti. 

Daugiau apie „NP5“ teikiamas paslaugas: www.np5.lt.