PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Gruodžio 16 d. 11:05

Metalo detektoriaus naudojimas žiemą: ką reikėtų žinoti?

Vilnius

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


197761

Įvairiausių radinių paieškos su metalo detektoriumi yra sparčiai populiarėjantis užsiėmimas, kuris leidžia atsipalaiduoti ir įdomiai praleisti laisvalaikį. Džiugi žinia ta, kad šia veikla galima užsiimti ir žiemos metu – jei nebijote šaltuko, lygiai taip pat galėsite leistis į lobių paieškas. Tiesa, tam, kad jos būtų sėkmingos, pravartu įsidėmėti kelis pagrindinius niuansus.

Kur naudoti metalo detektorių?

Gali pasirodyti, jog žiemos sezonu paieškų plotai bus mažesni, tačiau tikrai nesuklysite pasirinkę vieną iš šių vietų:

Neužšalę vandens telkiniai. Metalų aptikimas sekliame vandenyje gali būti labai smagus – čia tikrai pavyks atrasti unikalių radinių. Be to, tikėtina, kad vandenyje pasitaikys ir mažiau suklaidinti galinčių šiukšlių. Tiesa, jei ketinate bristi į vandenį, turėtumėte pasirūpinti ir atitinkama apranga – šiuo atveju neišsiversite be hidrokostiumo. Taip pat reikėtų įsitikinti, ar Jūsų turima įranga yra pritaikyta sąlyčiui su vandeniu.

Kranto linija ir paplūdimiai. Net ir tuomet, kai visos kitos vietovės yra padengtos sniegu, šios vietos dažniausiai nėra įšalusios. Tačiau jose galima rasti labai įdomių daiktų, kuriuos galėsite įtraukti į savo kolekciją. Kadangi patiems bristi į vandenį nebereikės, pasirinkti tinkamus drabužius taip pat bus paprasčiau – svarbiausia, kad nebūtų šalta.

Susibūrimo vietos. Kai žemė yra įšalusi, Jūs vis tiek galite tęsti lobių medžioklę sniege. Aplankykite rogučių kalnelius, vietas, kur žmonės renkasi čiuožinėti ar žvejų pamėgtas zonas. Tiesa, reikėtų turėti omenyje, kad kartais lobius teks atsikasti. Kai kurie metalo detektoriai yra komplektuojami su kastuvais, tačiau šiuo atveju gali praversti ir kieme naudojamas, pavyzdžiui, Fiskars sniego kastuvas.

Lygiai taip pat galite radinių ieškoti miškuose, laukuose ar kitose panašiose vietose – svarbiausia vengti saugomų ar kultūrinių objektų, kur šia veikla draudžia užsiimti įstatymai. Jei esate pradedantysis, verta pradėti nuo savo kiemo – čia taip pat galite surasti netikėčiausių lobių.

Kaip išsirinkti metalo detektorių?

Tam, kad ši veikla iš tiesų būtų sėkminga, reikėtų pasirinkti ir kokybišką įrangą. Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti šiems aspektams:

Pagrindinės galimybės. Atkreipkite dėmesį į tai, koks yra metalo detektoriaus aptikimo gylis ir įsitikinkite, kad jis gali būti naudojamas vandenyje. Pasidomėkite, kokius metalus jis gali aptikti ir atkreipkite dėmesį į gamintoją – pažįstami prekiniai ženklai visuomet byloja apie kokybę. Pagalvokite ir apie tai, kaip dažnai šia veikla užsiimsite: paprastesni modeliai dažniausiai yra pigesni, tačiau jų tikrai pakaks neįpareigojančiam Jūsų laisvalaikiui.

Svoris. Šį prietaisą nuolat turėsite laikyti rankose – kuo mažesnis bus jo svoris, tuo ilgiau galėsite užsiimti paieškomis ir išvengsite bet kokių nemalonių pojūčių. Optimalus variantas yra maždaug 1,5 kg sveriantis metalo detektorius, tačiau pavyks surasti ir dar lengvesnių modelių. Įvertinkite savo fizinį pasirengimą ir pagal tai pasirinkite tinkamiausią variantą.

Papildomi privalumai. Kai kurie metalo detektoriai turi ausinių lizdus, gali pasiūlyti galimybę reguliuoti veleno ilgį, atskiria šiukšles, turi LCD ekranėlius ar gali pasiūlyti kitas, dar daugiau komforto suteikiančias ir efektyvesnes paieškas garantuojančias funkcijas. Kurios iš jų bus reikalingos, priklauso tik nuo Jūsų asmeninių lūkesčių ir, žinoma, nuo apsibrėžto biudžeto, kadangi funkcionalumas turi daug įtakos galutinei kainai. Platų šių prietaisų pasirinkimą rasite užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę – čia juos įsigysite palankiomis kainomis.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, į paieškas galėsite leistis ne tik žiemos sezonu – šis užsiėmimas prieinamas ištisus metus. Svarbiausia išsirinkti tinkamą įrangą ir „derlingą“ vietą – tuomet sėkmė bus garantuota.

 

Remiamas turinys