PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 2 d. 06:15

Merės ataskaita – ką nori, tą sako

Širvintos

Andželika BagočiūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


36288

Straipsnio pavadinimą padiktavo merės Ž. Pinskuvienės pasakyta frazė apie popierinę ataskaitos versiją ir joje savaip pakoreguotas nuotraukas. „Aš merė. Ataskaita merės ir dedu ką noriu,“ – K. Krivickui pasakė mūsų rajono merė. Antradienio vakarą į Kultūros centro parodų salę rinkosi širvintiškiai. Nors gyventojai skelbime į susitikimą su mere Ž. Pinskuviene, valdančiosios koalicijos Tarybos nariais bei Savivaldybės administracijos direktore I. Baltušyte-Četrauskiene buvo kviesti į didžiąją salę, vietos visiems pakako ir parodų salėje. Susitikimas bei 2017 m. merės Ž. Pinskuvienės ir Savivaldybės veiklos ataskaitos pristatymas truko pustrečios valandos. Šių metų renginyje, kaip beje ir praėjusiais metais, buvo galima išgirsti kandžių replikų buvusiems vadovams, žiniasklaidos atstovams bei visiems, kurie bent kokiu veiksmu ar žodžiu bandė valdančiųjų daugumos planams sutrukdyti.


Foto galerija:

dsc-0756.jpg
dsc-0760.jpg
dsc-0762.jpg
dsc-0772.jpg
dsc-0774.jpg
dsc-0785.jpg
dsc-0792.jpg
dsc-0806.jpg
dsc-0813.jpg
dsc-0817.jpg

Straipsnyje jums pateikiu tai, ką norėjo savo rinkėjams pasakyti merė Živilė Pinskuvienė. Nusprendžiau kai kurias frazes pakomentuoti. Juk straipsnis mano, ką noriu, tą rašau. Kalbėjusiųjų kalbos sutrumpintos ir netaisytos.

Paskolų limitai išnaudoti

„Tokia kiaulė žmonėms buvo pakišta, kad man turbūt net neapsiverstų ranka uždėti parašą, kas buvo padaryta. 2008 metais paskolinti pinigai, ištaškyti kažkur. Klausimas kur, nu gal prūdus valė, gal ten dar kažkas kažką darė. Atsiminkit, kas meras buvo. Ir sutarty įrašyta, kad šitą paskolą pradėti atidavinėti nuo 2015 metų. Kas įvyksta 2015 metais? Ateinam mes. Mes atidavinėjam jų skolas, patys skolintis negalim, nes paimti visi limitai…“ – kalbėjo merė. Gal 2008 metų meras buvo aiškiaregys ir ruošė tą kiaulę būtent šiai 2015 metais atėjusiai valdžiai? O merė tikriausiai taip pat aiškiaregė, nes skolinimosi limitai visuomet išnaudoti ir prie šios valdžios. Gal ruošiamasi „pakišti kiaulę“ ateinantiems? Merė teigė, o Administracijos direktorė pritarė, kad 400 tūkstančių eurų skolos šioji valdžia atidavė ir tuoj pat 400 tūkstančius vėl pasiskolino.

Dėmesio! Jus stebi!

„Daug metų kalbėjome apie kameras. Visokių čia tų kamerų buvo įrengta, nieks nieko nematė per tas kameras ir šiaip buvo viskas neaišku. Šiandien dienai mes visam mieste matom net kaip automobilyje vyras pyksta ant žmonos… Ir tai nėra pabaiga. Ji plėsis ir į Širvintų kaimo pusę, ir į Paširvintį…“ – pažadėjo Ž. Pinskuvienė.

Na, vyrai, būkite išmintingi, bent jau prieš kameras būkite mandagesni su savo žmonomis. Ar negirdėjote tokio posakio: „Jei savivaldybė žino paslaptį, ją žino visos Širvintos“. Kai važiuojate Plento gatve „įjunkite šypsenas“.

„Skundikai skundžia ir skundžia“

„Socialinis būstas pastatytas naujausias. Tai Europos Sąjungos lėšos ir prie jo Savivaldybė privalo prisidėti, bet mes sugebėjome taip apsiginti, kad mums net tą 15 procentų finansuoja. Bet kažkam tai susisuko va čia galvoj, kad čia yra kažkas neskaidru. Reikia skųsti, reikia apskųsti, reikia patikrinimus, reikia stabdyti… Aš 2018 metų ataskaitoj dėsiu, kas apskundė… Sustabdytas mokėjimas už šitą pastatą. Sutartis pratęsta iki liepos 19 dienos,“ – ant skundikų plūdosi Ž. Pinskuvienė.

Visgi lieka neaišku, kodėl sustabdė finansavimą, jeigu viskas čia skaidru. Juk Finansų ministerija nesustabdytų finansavimo atsižvelgdama vien į skundo tekstą ir neturėdama skundą patvirtinančių argumentų.

Sporto kompleksas ir tiltas bus pastatyti

„Šimonėlis atsistojo ir pasakė: „Čia bus amžiaus statyba, nes jūs gyvenime negausit pinigų…“ Čia opozicija turėtų pasikarti,“ – skelbdama, kad yra skirta pinigų baigti pradėtam sporto kompleksui, kalbėjo merė.

„Ir tiltas bus. Birželio 1 dieną mes per šitą tiltą turėjom eit. Viskas kaip pagal planą, kaip sviestu patepta. Nu va, tai tada kokį pletkiuką numetam, o pletkiukus pas mus gi parašo, o iš mūsų pletkiukus ima respublikinė žiniasklaida, tada sako, palaukit, pristabdom, reikia patikrint, kas tenai Širvintose. Nu ir tikrinkit…“ – toliau tęsė merė.

Manau, niekas neabejoja, kad tiltas bus ir kad sporto kompleksas bus, bet ar jų kaina nėra per didelė? Štai kokį klausimą iškelia ne tik „skundikai“ bei statybų žinovai, bet ir eiliniai rajono gyventojai.

Širvintos – atskira respublika

„Aš jam sakiau, Premjere, jei jūs Širvintose eisit į prezidentus, aš keliais už jus agituosiu,“ – apie susitikimą su premjeru S. Skverneliu pasakojo merė.

Ar tik Ž. Pinskuvienė šiuo teiginiu nenorėjo netikėtai pranešti savo rinkėjams naujienos, kad Širvintos atsiskiria nuo Lietuvos, tampa nepriklausoma respublika bei ketina rengti Širvintų prezidento rinkimus? Siūlykite savo kandidatūras, gal ir jums pavyks.

Apie rajono kelius ir žvyrkelius

„Aš gal todėl, kad aš Gedimino technikos universitete kelių ir miestų statybą pabaigiau, tai aš suprantu tuos dalykus, man greideriavimas – reikia, bet greideriavimas tai yra pinigų pastumdymas į šoną… todėl mes nuėjome tuo keliu, kad kiek įmanoma kuo daugiau asfaltuotų kelių…“ – kalbėjo merė.

Na štai ir atsakymas tiems, kurie jau kelis metus kovoja su valdžios institucijomis ir bando išreikalauti neasfaltuotų kelių tvarkymo, o neišreikalavę patys imasi kelius tvarkyti. Šį pasisakymą išklausę, gali kovas atidėti į šalį, visą energiją sutelkti ir savanoriškai sutvarkyti neasfaltuotą kelią iš savo lėšų pirktomis medžiagomis bei priemonėmis.

„Pagal ką atsirenkam vieną kelią tvarkyti ar kitą, ar trečią. Jūs supraskit, tam, kad tvarkyti kelią, gauti keliui lėšas, mes turime teikti kiek žmonių gyvena, autobusiukas mokyklinis važiuoja, nevažiuoja… begalės įvairiausių reikalavimų. Ir jeigu žmonės laukuose nusiperka sklypą, pasistato namą ir žinot pradeda į valstybės kontroles rašyti raštus ant mūsų, kad mes nepadarom kelią, tai sory: pirkaisi laukymėj kažkokioj žemės sklypą, tai tu žinojai, kad to kelio nėra. Kodėl man Pievų ar Gudulynės gatvės gyventojai, kur trisdešimt šeimų, turi laukti, o ponas, kur raštus gerai rašo į Valstybės kontrolę, Seimo kontrolieriui… Arba žinot ką dar dabar rašo, kreipsimės į žiniasklaidą. Tai aš sakau, žiniasklaida tegul jums ir asfaltuoja…“ – toliau aiškino merė Ž. Pinskuvienė.

Iš šio pasisakymo galime manyti, kad merė nemėgsta tokių, mokančų gerai raštus rašyti, o dar labiau tų, kurie kreipiasi į žiniasklaidą, todėl įspėjame, jei jums reikia kelio ir greitai, būkite nuolankūs, pataikaukite, garbinkite ir jūs būsite išgirsti. Juk kieno valdžia, to rankose ir galia. Žiniasklaida kol kas neįvaldžiusi asfalto klojimo technologijų.

Duoda – imk

„Nu bliamba, atsirado proga, atsirado galimybė, matom, kad yra Europos Sąjungos lėšų ir ką čia sugalvot, kaip išnaudot… nu ką sugalvot, yra senas kinoteatras, tai įrengsim sporto klubą. Nu, pavyzdžiui, po darbo dabar visoms su kostiumėliais eit tenais į aną basieną, toli. O čia per pertraukėlę tuch tuch nubėgom, pasportavom ir grįžtam…“ – kalbėjo merė.

Na čia komentarų neturiu. Juk aš Savivaldybėje nedirbu ir niekada nedirbau, aukštakulnius dėviu tik kartą per penkmetį. Iš kurgi man žinoti, per kiek laiko aukštakulniais nauju tiltu nuo Savivaldybės galima pasiekti naująjį sporto kompleksą, juk net negaliu pasakyti, kiek laiko užtruktų pasiekti senajį kinoteatrą. Todėl galiu pasakyti tik tiek – be komentarų!

Atleistas, nes gydė savo tėvus

Dalyviai iš salės užrašinėjo klausimus ant iš anksto išdalintų popieriaus skiaučių dovanotais, merės Živilės Pinskuvienės vardu padabintais, rašikliais. Na kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais buvo išrinkti laimingiausieji klausimai. Čia kaip loterijoje, jei bilietas, tai yra klausimas laimingas, jis ir buvo perskaitytas. Pirmasis klausimas iš salės buvo apie Širvintų ligoninės l.e.p. direktoriaus V. Eigėlio atleidimą.

„Šiaip baigėsi jo sutartis, todėl jis ir buvo atleistas. Kitas momentas – jis nepateisino mano lūkesčių, nes skolos nemažėjo, ne stabilizavosi, bet jos stipriai augo. Ir be abejo, paskutnis buvo kuris, lai neužpyksta Tarybos nariai, dėl šių įstaigų vadovų sprendimus priimu aš, kai žinot, ateina širvintiškis ir sako, kad norim į slaugą, o slaugoj nėra vietos, nes viskas yra užimta. Mūsų širvintiškis, kuris dirbo, mokėjo mokesčius, širdį Širvintoms atidavė ir jam vietos nėra todėl, kad direktorius savo tėvą ir motiną paguldė. Žinot, man buvo toksai, nu va toks va taškas ir viskas…“ – atsakė merė.

Būti ar nebūti Širvintų ligoninei

Gyventojai klausė, ar šimtu procentų sutarta, kad Širvintų ligoninė bus sujungta su Ukmergės ligonine? Į klausimą atsakė Elona Pečiukaitienė, l.e.p. Širvintų ligoninės direktorė laikinai neinanti Administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigų. „Dėl sujungimo tai tikrai nėra šimtą procentų nuspręsta. Gydytojų mažėjo, pacientų mažėja, noras gydytis Širvintų ligoninėje mažėja, todėl, manau, surasime geriausią variantą ir paslaugas, kurios reikalingos, tikrai teiksime. O patalpas nuomosim, gal bendradarbiausime su kaimyninėmis ligoninėmis dėl atvažiuojančių gydytojų…“ – kalbėjo ji. E.Pečiukaitienei pritarė I. Vasiliauskienė, kuri patikino, kad ligoninė liks.

Merė Ž. Pinskuvienė atsakė, kad gerbia slaugytojas, bet šios ligoninės pati nesirinktų. Ji teigė, kad politiškai nenaudinga ligoninės reorganizuoti ar pertvarkyti. „Aš nenorėčiau, kad mano mamos ateitų per tris paras vieną kartą patikrint gydytojas, – kalbėjo merė. – Jei Vidaus ligų skyriaus gydytojas dirba ketvirčiu etato, mes turim ne emocijomis vadovautis, dėl formalumo. Jei nuo to kam nors palengvės, tegu ji būna. Nėra specialistų, jie nevažiuoja čia dirbti. O dar kai tokie atgarsiai… Kodėl mes patys ant savęs dergiam, kažkokie tai sienlaikraščiai… Neišrinks dėl ligoninės į antrą kadenciją, tiek to, aš neprapulsiu…“ – pareiškė Ž. Pinskuvienė.

Atliekos, atliekos ir dar kartą atliekos

Nuo balandžio 1 d. Širvintų rajone vietoje UAB „Ecoservice“ darbą pradėjo įmonė „VSA Vilnius“. E. Pečiukaitienės teigimu, taip įvyko todėl, kad baigėsi sutartis su UAB „Ecoservice“, kuri paskutinį dešimtmetį rajone rūpinosi buitinių bei antrinių žaliavų išvežimu. „„VSA Vilnius“ laimėjo konkursą, nes mažiausią kainą pasiūlė… Jei būtų laimėjęs kitas vežėjas, gal būtų dar brangiau. Pats pirmas straipsnis, kuris pasirodė spaudoj, kad VSA vežėjas yra blogas, įvedė tokią priešpriešą ir nusiteikimą, kad jis blogas… Kas negavo konteinerių, per balandį tikrai gausit. Kantrybės, įsitikinkite, kokias sąskaitas gausit. Sakot, kad daugiau mokėsit. Atliekas turit rūšiuot. Turim Šniponių surinkimo aikštelę… Visi konteineriai užkrauti sofom, šakom, klozetais. Nu atsiprašau. Už visų šitų atliekų surinkimą sumoka Savivaldybė. Jeigu šitaip bus, kitais metais mokėsime dar daugiau. Išvežimo grafikai Savivaldybės tinklalapyje paskelbti, gegužės mėnesį paskelbs metinį grafiką…“ – garsiai šurmuliuojant susirinkusiems aiškino E. Pečiukaitienė.

„Ne mes sugalvojom rinkliavą, tai labai seniai Vyriausybės nuspręsta ir įgyvendinama. Jei jums kyla klausimų, išsiaiškinkite, kiek pas jus deklaruotų gyventojų. O „VSA Vilnius“ tikrai nesusitvarko su savo darbu, nes jie nuo balandžio 1-osios turėjo pilnai vykdyti savo pareigas, tai yra pristatyti konteinerius, laiku atliekas išvežti, laiku vykdyti kitus įsipareigojimus. Tai taip jie nevykdo ir nuo balandžio 1-osios mes turime parašę tris pretenzijas, nes jie nevykdo įsipareigojimų. Šiek tiek susiėmė, bet jei prireiks – sutartį nutrauksime. O į visus jums rūpimus klausimus atsakys Ričardas Putrimas,“ – šurmuliuojančią publiką bandė raminti Administracijos direktorė I. Baltušytė-Četrauskienė.

Mieste daržų ir šiltnamių neliks

Iš salės buvo paklausta, kas bus daroma vietoje iškirsto sodo prie jaunimo sodo.

„Bus tvarkoma nuo jaunimo sodo palei Plento gatvę nuo „BP“ degalinės visu pakraščiu iki „Lukoilo“ degalinės. Prašo manęs nedaryti žmonių skurdžiais ir nenaikinti daržų netoli „Lukoilo“ degalinės. Bet valstybinę žemę turi užleisti. Jei ji naudojama ne pagal paskirtį, bus baudos. Įvažiavus į miestą, negali būti būdelės, tvarteliai, tai turi būti sutvarkyta. Jei mes kiekvienas prie daugiabučio norime turėti šiltnamį, to negali būti…“ – pareiškė merė.

Bauda už nieką

Tarp laimingųjų klausimų pateko ir klausimas apie 68 tūkstančių baudą Savivaldybei už netinkamai atliktus viešuosius prikimus. „Kai tu paruoši konkurso sąlygas, dedi į sistemą, Viešųjų pirkimų tarnyba patikrina sąlygas ir paspaudžia mygtuką skelbti. Tai mes ir skelbiam… Mes su Administracijos direktore nuvažiuojam pas Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę Vilytę, kuri dabar ten teisinosi, kad labai brangiai į mokymus važiuoja po 1000 eurų per dieną. Sėdim akis į akį ir klausiam, kur yra pažeidimai. Aš nenoriu pasakoti, kas buvo kalbama. Aš tame kabinete verkiau todėl, kad man pasakė, jeigu aš nenutrauksiu šito konkurso, mane išveš su antrankiais. O aš turiu du vaikus. Aš natūraliai buvau išsigandusi, nes supratau, kad kažkas ruošiama ar daroma. Aš privalau kalbėti…“ – pasakojo rajono galva. Merės teigimu, bauda skirta dėl to, kad į sąlygas įrašytas 25 metrų ilgio, o ne mažesnis baseinas.

Du darželiai vienu pavadinimu įnešė painiavos

Buvo pateiktas klausimas, ar darželis „Boružėlė“ vasarą uždaromas. Merė atsakė, kad to negirdėjo. „Nuo 2015 metų buvo priimtas sprendimas, kad bent viena grupė dirbtų. Bet žinot, kas liūdniausia, kad tie tėvai, kurie dirba, tie randa kur vaikučius padėt, o tos mamos, kur su priaugintais nagais pliaže guli, tie visi vaikiukai vasarą darželyje sėdi. Prioritetas bus dirbantiems tėvams,“ – komentavo merė. Manau, merė galimai nesusivokia, kad dviem skirtingiems darželiams suteikus vieną vadovą bei pavadinimą, žmonių galvose jų nesujungė, bent jau kol kas. Kaip prie „IKI“ parduotuvės darželis „Boružėlė“ buvo vadinamas „Saulute“, taip dabar ir vadinamas, o buvęs „Buratinas“ – „Buratinu“. Ir visgi buvęs „Saulutės“ darželis bus uždaromas nuo burželio 11 iki liepos 9 dienos imtinai. Visi šio darželio „Boružėlė“ dalies vaikučiai, ketinantys lankyti šiuo laikotarpiu darželį, turės keliauti į kitą darželio dalį – buvusį „Buratiną“.

Kaip gi be tremtinio būsto

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet pakartotas klausimas apie tremtinio būstą, kuriame gyvena, pasak merės, „įžymioji žurnalistė, redaktorė“.

„Kiekvienoje savivaldybėje buvo nupirktas butas tremtiniams, ir buvo nupirktas šitas butas ir jame gali gyventi žmogus, grįžęs iš tremties… Šis butas buvo duotas neteisėtai šitai poniai. Socialiniai būstai žmonėms skirti, kuriems tikrai reikia padėti, o čia turi nuosavą portalą, turi fotoaparatus po 5 tūkstančius, turi teisininkam pinigų. Jūs visi turit imti paskolas, kad vaikui nupirktumėt ką nors. O reikia tik garsiai rėkti ir gali gyventi keturių kambarių bute, nes moki rėkti. Birželio 17 d. [red. pastaba – butas] turi būti atiduotas savivaldybei. Bet kai tas žmogus jokių pajamų negauna, tai reikės skirti socialinį būstą, turbūt. Ne kiekvienas tėvas gali taip prabangiai gyventi, kad vežioti vaikus iš Širvintų į Musninkus į mokyklą. Čia yra mūsų socialiai remtini rajono žmonės,“ – su užsidegimu porino merė.

Bandžiau „paguglinti“ ir aš bei susižinoti, kiek gi iš tikro kainuoja minimos ponios fotoaparatas. Deja, „Google“ jokių duomenų apie tai nepateikė. Tai gal mūsų merė turi antgamtinių galių, nes kaip gi kitaip viską apie žmones žinotų, net tai, kiek jo daiktai kainuoja. Gal tiesą Tapino laidoje kalbėjo, mūsų merė – ne žmogus, ji priklauso žmonėms.

Apdovanoti ir laimingi

Po atsakymų į klausimus, Valdančiosios koalicijos Tarybos narius apdovanojusi, merė užmiršo įteikti Savivaldybės ženkliuką „auksinį medalį“ savo „ausims ir akims“ vicemerei I. Vasiliauskienei. Ačiū Dievui, Administracijos direktorė paskubėjo klaidą ištaisyti. Sakysite niekis, juk vėliau pasitaisė. Manyčiau tai nėra niekis, visgi savo pavaduotoją galima užmiršti tik vienu atveju, jei jis netikėlis.

Merė taip pat apdovanojo penkis, jos vienos manymu, vertus padėkos, Savivaldybės administracijos darbuotojus. Šiemet laimingąjį asmeniškai merės įvertintą penketuką sudarė Vilija Ramoškevičienė, Aušra Mažulienė, Rasa Minkštimienė, Mečislovas Pliukšta, Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė.