Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Meras Justas Rasikas
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Vieno Ignalinos laikraščio publikacijos neramina rajono savivaldybės vadovus. Penktadienį Savivaldybė savo internetinėse svetainėje pareiškė, kad „skleidžiama negatyvi informacija, kaltinimai, kuriama slogi nuotaika, kiršinami žmonės, faktai išpučiami ir pateikiami taip, kad galiausiai įgauna netgi neteisėtų veiksmų atspalvį“, o tokie teiginiai esą peržengia visas žurnalistinės etikos ribas. Apie tai – interviu su Ignalinos rajono savivaldybės meru Justu Rasiku.
Kaip vertinate minėto laikraščio publikacijas dėl Ignalinos Česlovo Kudabos mokyklos reorganizacijos?
Žinoma, kad vertinu blogai. Vien jų pavadinimus perskaičius, apie tai nieko nežinančiam žmogui, darosi baisu nuo to, kas neva vyksta Ignalinoje. Oponentai vieną mokyklą mieste, kurioje bus daugiau kaip 600 mokinių, mato tarsi kažkokią grėsmę ar blogį. Kodėl taip mato – argumentų jokių. Tendencingai formuojama nuomonė, kad sujungus gimnaziją su progimnazija į vieną ilgąją gimnaziją, bus tik blogiau, o tie, kurie tam pritaria, visuomenei pristatomi kaip Ignalinos ateities griovėjai. Prisipažinsiu, surasti logiką tokioje nuomonėje – neįmanoma.
Bandoma visuomenę audrinti spekuliuojant garbingu profesoriaus Česlovo Kudabos vardu – esą išnyks iš mokyklos pavadinimo šis vardas. Kaip jau minėjau Tarybos posėdyje, iki šių metų rugpjūčio 31 d. šis vardas tebepriklausys progimnazijai, o jau rugsėjo mėnesį savivaldybės tarybos sprendimu jį turėsime galimybę suteikti Ignalinos gimnazijai. Tam pritaria ir Č. Kudabos artimieji.
Ignalinos gimnazija ir jos vadovai vaizduojami kaip progimnazijos užgrobėjai. Ar tai teisinga?
Siūlau nusikelti į netolimą praeitį, kai dar prieš nepilnus 20 metų Ignalinos Česlovo Kudabos vidurinė mokykla turėjo daugiau nei tūkstantį mokinių. Sunku dabar spėlioti, ar tai buvo gerai, ar ne visai gerai, tačiau tikriausiai ne be politinės valios 2002 m. šita mokykla buvo padalinta į dvi įstaigas – pagrindinę (iki 2013 m.) mokyklą ir gimnaziją. Tačiau gimnazijai taip ir nebuvo sukurta savarankiška infrastruktūra. Ji ir liko be savo sporto salių, be renginių salės, stadiono, net valgyklos... Visą tą laikotarpį ji turėjo derintis prie kitų įstaigų, kad galėtų tinkamai vykdyti savo veiklą. Dabar, kai mokinių Ignalinoje sumažėjo perpus, planuojama reorganizacija vėlgi grįžtama prie vienos mokyklos struktūros, kokia iš esmės buvo ir iki 2002 m. Mokykla tęs savo misiją ir toliau rašys savo veiklos istoriją.
Dar vienas spaudoje išreikštas priekaištas – kodėl Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos reorganizacija vyksta prijungimo, o ne sujungimo būdu?
Jeigu dvi mokyklos būtų sujungiamos, reikėtų naikinti du juridinius vienetus ir steigti vieną naują. Taip elgiantis ypač padaugėtų biurokratinių veiksmų ir būtų įnešta dar daugiau sumaišties. Todėl ir pasirinktas šiuo atveju paprastesnis būdas. Ir tai, kokiu būdu vyks reorganizacija, tikrai neturi jokios įtakos mokinių ugdymui. Jie ir toliau po karantino sugrįš į savo klases, susitiks su savo mokytojais, ilsėsis savo įprastose erdvėse. Tik jau vadinsis gimnazistais. Dar kartą patikinu, kad mokytojai darbo nepraras ir nebus jokių baisių atleidinėjimų, kaip bandoma pateikti spaudoje. Savivaldybė negavo nė vieno skundo ar nepasitenkinimo žinučių nei iš mokinių, nei iš tėvelių.
Vienoje iš publikacijų, parengtoje savivaldybės tarybos narės O. Zaleckienės, išreiškiama abejonė dėl savivaldybės tarybos posėdyje priimamų sprendimų teisėtumo? Kaip tai galite pakomentuoti?
Galiu pasakyti tik viena, nė vienas tarybos sprendimo projektas, jeigu jis būtų parengtas neteisingai ar neteisėtai, nepasiektų tarybos posėdžio. Visus svarstyti teikiamus ir priimamus teisės aktus kruopščiai tikrina Vyriausybės atstovo tarnyba. Taip, posėdžio metu opozicijos nariai bando ieškoti neva paslėptų kriminalų, tačiau svarbu pastebėti ir tai, kad tą jie daro dažniausiai ne komitetuose, kurie ir skirti svarstymui, bet tiesioginės posėdžio transliacijos metu, kai žino, kad yra matomi. Todėl įdomiai išeina, sprendimų projektai, kurie nesukelia diskusijų komitetų posėdyje, tiesioginio eterio metu staiga tampa blogai parengti, netinkami ir t.t.
Todėl norėčiau nuraminti rajono gyventojus ir palinkėti gražių šv. Velykų, sutarimo ir malonaus bendravimo. O jeigu kyla klausimų, neaiškumų, labai prašau kreiptis į savivaldybės administraciją ir jums bus atsakyta.