Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Unspaslah.com nuotr.
Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Sakoma, kad nėra namų be dūmų. Kiekvienai porai anksčiau ar vėliau tenka susidurti su tam tikromis problemomis, apie kurias anksčiau net nebuvo susimąstyta, tačiau užmezgus santykius su užsieniečiu kai kuriuos dalykus galima numatyti iš anksto. Porų psichologai įvardijo keletą dažniausių problemų, su kuriomis susiduria mišrios poros – apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.
Kultūrų skirtumai
Net jei draugystės pradžioje atrodo, kad kultūrų skirtumai gali būti įveikiami, vėliau gali paaiškėti, kad viskas yra gerokai sudėtingiau... Net ir tada, jei pora yra kilusi iš ganėtinai panašių kultūrų, tam tikri niuansai vis tiek gali kišti koją: pavyzdžiui, pora gali nesutarti, kaip auklėti vaikus, kokias šventes vertėtų minėti, ir t.t. Nesusipratimų bus galima išvengti, jei stengsitės gilintis į partnerio kultūrą ir norėsite savo mylimąjį geriau pažinti.
Kalbos barjeras
Suprasti kitą žmogų visuomet yra nelengva, tačiau viskas tampa dar sudėtingiau, kai partnerius skiria kalbos barjeras. Bendrauti užsienio kalba gali būti tikrai nemenkas iššūkis, be to, kiekvienoje kalboje yra nemažai išsireiškimų, kurių negalima versti pažodžiui. Žinoma, galima teigti, kad kalbos barjeras skatina dar labiau pasitempti ir patobulinti užsienio kalbos žinias, tačiau kasdienybėje dėl kalbų skirtumų gali tekti susidurti su daugybe nesusipratimų, kurie gali tapti pykčių priežastimi. Idealu, jei abu partneriai stengiasi pramokti antrosios pusės gimtąją kalbą: mokymasis vienas iš kito gali tapti smagia laisvalaikio veikla.
Sprendimas dėl gyvenamosios vietos
Jei vienas iš partnerių yra tvirtai pasiryžęs gyventi mylimo žmogaus šalyje, jokių keblumų neturėtų kilti, tačiau kas kita, jei partneriai susipažino užsienyje ir dabar svarsto, kokią gyvenamąją vietą vertėtų pasirinkti. Natūralu, kad daugumą žmonių traukia prie savo gimtinės, ir ne kiekvienas yra nusiteikęs pakeisti gyvenamąją vietą. Jei kyla dvejonių, vertėtų sau atsakyti į kelis pagrindinius klausimus: ar jums patiktų gyventi svečioje šalyje? Kaip dažnai lankytumėte savo artimuosius? Ar nekils jokių keblumų bet kada grįžti į savo gimtą šalį? Ar jums bus lengva prisitaikyti svečioje šalyje? Ar susirasite darbą? Kompromisų paieška – kiekvienos poros santykių pagrindas, tad tuomet, jei manote, kad partnerio gimtojoje šalyje negebėsite prisitaikyti, vertėtų pagalvoti apie tam tikras alternatyvas. Deja, meilė ne visada yra visagalė, todėl neapsisprendus dėl gyvenamosios vietos kartais tiesiog tenka pasukti skirtingais keliais.
Teisiniai klausimai
Kai kalbama apie meilę, teisiniai klausimai neretai lieka nuošaly, tačiau tikrai be reikalo. Nereikėtų prarasti sveiko proto ir išsiaiškinti tam tikrus teisinius aspektus, galiojančius mylimojo šalyje. Galbūt kol kas visa tai dar nebus aktualu, tačiau tai gali praversti tuomet, jei planuojate gyventi partnerio gimtojoje šalyje ir ten dirbti. Teisiniai klausimai tampa itin aktualūs skyrybų atveju: pasidomėkite, kokias teises turi vaiko tėvai, ir t.t.
Vaikų auklėjimas
Net ir tai pačiai kultūrai priklausantys žmonės ne visada sugeba susitarti dėl tam tikrų vaikų auklėjimo aspektų. Viskas tampa dar sudėtingiau, jei vyras ir moteris priklauso skirtingoms kultūroms... vaikus auginančioms mišrioms šeimoms tenka apsispręsti, kokia kalba šnekės jų atžalos, kokią religiją išpažins, kokioje šalyje jie gyvens, ar turės galimybę aplankyti kitoje šalyje gyvenančius giminaičius, ir t.t.
Priešiškas šeimos narių nusistatymas
Visi tėvai savo vaikams linki didžiausios laimės, tačiau pasirinktas partneris džiugina anaiptol ne visus tėvus. Nors galima į tai numoti ranka, tačiau nereikėtų pamiršti, kad su savo giminaičiais teks bendrauti ir ateityje... Jei jūsų šeimos nariai yra nusiteikę prieš užsieniečius, pakeisti jų nuomonę gali būti labai sunku, tačiau tikrai verta pamėginti. Jei partneris yra pasiryžęs šiek tiek pasistengti, kartu galite įveikti stereotipišką požiūrį ir sukurti darnius tarpusavio santykius.
Kompromisų paieška
Bendravimas su užsieniečiu gali pareikalauti gerokai daugiau kantrybės. Tenka susidurti su įvairiais kultūrų skirtumais, įveikti kalbos barjerą, apsispręsti dėl abiem tinkamos gyvenamosios vietos, ir t.t. Kuriant santykius su užsieniečiu nuolatos tenka ieškoti kompromisų, todėl ypatingai svarbu, kad abu partneriai būtų nusiteikę stengtis vienam dėl kito. Jei iškilusių problemų nespręsite čia ir dabar, jūsų santykiai gali būti pasmerkti... Vis dėlto, tą patį galima pasakyti ne vien tik apie mišrias poras.
Aplinkinių požiūris
Nors tai tikrai neturėtų būti kliūtis kuriamiems santykiams, tačiau kartais veriantys aplinkinių žvilgsniai ir apkalbos ima varginti. Žinoma, jums tikrai nereikia vengti būti viešumoje ar slėpti puoselėjamus jausmus, tačiau turite nusiteikti, kad nemalonių replikų išgirsite ne kartą ir ne du (ypatingai tada, jei jūsų ir partnerio kultūrų skirtumai yra akivaizdūs). Žmonės yra linkę vadovautis stereotipais, todėl pakeisti jų nuomonę gali būti labai sudėtinga (ar net neįmanoma). Idealu, jei turite pakankamai storą odą ir į aplinkinių kalbas nekreipiate jokio dėmesio – tokiu atveju jums neteks gadintis nuotaikos dėl eilinį kartą išgirstų pašaipių žodžių.
logo2-patarimupasaulis.png