PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2025 m. Balandžio 14 d. 15:26

Mažmenininkai įspėja, kad Kinijos pardavėjai baigia „užversti“ JK prekyvietes

Pasaulis

Amazon / Unsplash

Emilija FerdmanaitėŠaltinis: ELTA.LT


356036

Britų mažmenininkai išreiškė susirūpinimą, kad po JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbto muitų padidinimo Jungtinės Karalystės ir Europos internetinės prekyvietės, tokios kaip „Shein“ ir „Amazon“, yra „užverstos“ kiniškomis prekėmis.

Elektronikos prekių tinklo „Currys“ vadovas teigė, jog jau matyti pirmieji požymiai, kad prekės, kurios buvo skirtos JAV rinkai, dabar nukreipiamos į Jungtinę Karalystę.

Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos praėjusią savaitę paaštrėjo, kai D. Trumpas patvirtino 145 proc. tarifą kiniškam importui, o Kinija atsakė 125 proc. importu amerikietiškam. Šiuo metu JAV prezidentas yra paskelbęs 90 dienų tarifų pertrauką prekėms, importuojamoms iš daugumos kitų šalių.

Interviu „Financial Times“ „Currys“ vadovas Alexas Baldockas sakė, kad jau yra pirmųjų požymių, jog „prekės nukreipiamos į Europos rinkas, sudarant sąlygas dempingui“.

Jis pridūrė, kad „didžioji dalis tų prekių, panašu, atsidurs Jungtinėje Karalystėje“ – tokiose platformose kaip „Shein“, „Temu“, „Alibaba“, „TikTok“ ir „Amazon“.

„Produktai, kurių tiekimas anksčiau buvo ribojamas arba kurie buvo nukreipiami į JAV, dabar tampa lengvai prieinami“, – laikraščiui sakė A. Baldockas.

Manoma, kad kai kurie Kinijos mažmenininkai naudoja internetines prekyvietes, siekdami atsikratyti didelių kiekių pigių prekių, kurias išparduos prieš palikdami šias platformas.

„Mažmenininkai itin susirūpinę dėl nekokybiškų prekių patekimo į vietines rinkas, nes dėl tarifų jos dabar nukreipiamos iš JAV į Europą“, – sakė Helen Dickinson, „British Retail Consortium“ vadovė.

„Atsižvelgiant į geopolitinę įtampa, vyriausybė turėtų peržiūrėti „de minimis“ taisyklę ir užtikrinti JK mažmenininkų ir jų klientų apsaugą“, – pridūrė ji.

Kai kurie mažmenininkai jau ragina JK pasekti JAV pavyzdžiu ir panaikinti „de minimis“ taisyklę, pagal kurią pigios prekės, siunčiamos tiesiogiai JK vartotojams, yra atleidžiamos nuo muito mokesčio.

Jie teigia, kad ši taisyklė suteikia nesąžiningą pranašumą tarptautiniams mažmenininkams, siunčiantiems mažas pakuotes, kurių vertė neviršija 135 svarų sterlingų (180 dolerių), ir taip išvengiantiems importo mokesčių. Tuo tarpu bendrovės, importuojančios didesnes siuntas, prieš jas paskirstydamos privalo sumokėti muitus.

Nuo tada, kai D. Trumpas pasiūlė atšaukti „de minimis“ taisyklę, galiojusią mažesnės nei 800 dolerių vertės siuntoms, panašių raginimų pasigirdo ir JK. Pasak A. Baldocko, Europos Sąjunga „jau seka“ JAV pavyzdžiu, todėl „tuo svarbiau, kad JK neliktų nuošalyje“.

#PREKYBA#KINIJA#EUROPA