PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gruodžio 11 d. 19:19

Mažėjant vaikų skaičiui Kauno mokyklose, permainos neišvengiamos

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


23094

Savivaldai jaučiant atsakomybę už tai, kad Kauno moksleiviams turi būti užtikrintas visavertis, kokybiškas ugdymas ir kad vaikai gautų kokybišką išsilavinimą, tenka konstatuoti, jog kol kas ne visos miesto savivaldybei pavaldžios mokyklos pajėgia tai užtikrinti. Vyriausybės patvirtintos taisyklės numato, kad tokiais atvejais permainos neišvengiamos, todėl savivaldybėje suplanuotas mokyklų reorganizavimas.

„Nesame suinteresuoti mažinti mokyklų skaičių, tačiau turime būti realistai ir blaiviai vertinti situaciją. Demografinė padėtis kol kas kalba pati už save, - vaikų skaičius laipsniškai mažėja, o dėl to atitinkamai mažėja mokinio krepšelio lėšos. Kada klasės yra nesukomplektuotos, moksleiviams siūloma mažiau pamokų, skiriama mažiau neformalaus ugdymo valandų jų individualiems poreikiams tenkinti. Ir tai neužtikrina kokybiško, visaverčio ugdymo. Norint suteikti vaikams gerą išsilavinimą, neišvengiamai turi būti priimti atitinkami sprendimai“, - sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad ne jos iniciatyva šiuo atveju ketinama reorganizuoti mokyklų tinklą. Tiek Kaunas, tiek ir kiti šalies miestai privalo vadovautis Vyriausybės patvirtintomis taisyklėmis. Būtent ši valstybiniu lygiu patvirtinta tvarka ir nulemia mokyklų reorganizacijos kriterijus. Savivaldybių sprendimų galios šiuo atveju yra ribotos.

Kauno miesto savivaldybės atstovai dar vasarą kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl Mokyklų tinklo kūrimo taisyklių pakeitimų, kurie savivaldybėms suteiktų daugiau savarankiškumo priimant tokius sprendimus. Kol kas miestas laukia ministerijos sprendimo, teigia savivaldybės atstovas Arnoldas Bukelis.

Iki kitų metų rugsėjo 1-osios numatoma reorganizuoti Kauno Tito Masiulio jaunimo mokyklą ir Kauno jaunimo mokyklą prijungiant prie Kauno suaugusiųjų mokymo centro. Numatyta Kauno Jono Žemaičio-Vytauto mokyklą-daugiafunkcį centrą prijungti prie Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos, o Kauno Antano Smetonos gimnaziją - prie Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos. Planuojama Kauno Vandos Tumėnienės ugdymo centrą prijungti prie Kauno Kovo 11-osios gimnazijos. Kauno lopšelį-darželį „Eglutė“ žadama reorganizuoti prijungiant prie Kauno „Nemuno“ mokyklos-daugiafunkcio centro bei Kauno 6-ąjį lopšelį-darželį prijungiant prie Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos.

Taip pat planuojama, kad Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija ir Kauno Jono Jablonskio gimnazija nuo 2019-09-01 vykdys dvikalbį ugdymą, o nuo 2020-09-01 įgyvendins tarptautinio bakalaureato programas, nes didėja grįžtančių ir atvykstančių iš užsienio šeimų su vaikais.

Pokyčiai gali paliesti ir Vaidoto gatvėje esančią Šv. Mato gimnaziją. Šiuo metu tai yra privati katalikiška mokykla. Iš visų Kaune veikiančių privačių mokyklų jos rezultatai yra patys prasčiausi. „Dabartinė situacija netenkina nei savivaldybės, nei didžiosios dalies šią gimnaziją lankančių vaikų tėvų. Vienintelis mūsų siekis - sustiprinti šią mokyklą. Tai yra vienintelė tokio dydžio mokykla ne vien Panemunėje, bet ir aplinkiniuose mikrorajonuose - Šančiuose, Vaišvydavoje, Rokuose“, - pridūrė V. Mažeika.

Dėl Šv. Mato gimnazijos kol kas jokie sprendimai nėra priimti. Šiuo metu svarstomos įvairios alternatyvos, kurios padėtų užtikrinti kokybiškas švietimo paslaugas šioje mokykloje.

„Įgyvendinus Kauno miesto švietimo tinklo reorganizacijos planus, visais atvejais, išskyrus T. Masiulio mokykloje, auklėtiniai ir toliau liks mokytis tose pačiose patalpose. Šiuo metu mokyklų bendruomenės supažindinamos su planuojamais pokyčiais, jų prašoma pateikti argumentuotus siūlymus. Sprendimai gali būti priimami tik juos apsvarsčius. Jei savivaldybės administracijos ir bendruomenių nuomonės skirsis, rekomendacijas teiks Švietimo ir mokslo ministerija, o sprendimus priims Kauno miesto taryba“, - teigiama savivaldybės pranešime.

ELTA