Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Anot Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro vadovės Jolantos Gintalienės, centrui įsikūrus naujose patalpose, jame apsilanko daugiau keliautojų. Nuotr. iš Mažeikių TVIC archyvo
Neringa ŠvelnienėŠaltinis: Laikraštis „Santarvė“
Džiaugiasi įsikūrę naujoje vietoje
Centro darbuotojų kolektyvui 2024-ieji metai prasidėjo džiugiai: vasarį įvyko įstaigos įkurtuvės naujose patalpose – Mažeikių senamiestyje, Vasario 16-osios gatvėje, netoli geležinkelio stoties. Apie poreikį persikelti į reprezentatyvias, keliautojams kur kas patogesnėje vietoje esančias patalpas centro direktorė rajono vadovams kalbėjo jau seniai. Ir pati buvo ėmusis patalpų paieškų. Tik anksčiau jos buvo nesėkmingos, o šį kartą viskas pavyko.
Taigi, kokie centrui buvo pirmieji metai naujose patalpose?
„Lietuvių turistų apsilankė panašiai tiek pat, kiek ir ankstesniais metais. Bet užtat jaučiame, kad centre apsilanko daugiau užsienio turistų – latvių, estų. Jie, matyt, mus atranda lengviau. Traukiniu į Mažeikius buvo atvykęs belgas, keli šveicarai. Jie pasakojo, kad, lėktuvu atskridę į Vilnių, toliau po Lietuvą keliauja traukiniais“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovė.
Pasak jos, šveicarai pasakojo, kad jų šalyje traukiniai – viena populiariausių transporto priemonių, ir stebėjosi, kad Lietuvoje traukiniai važinėja pustuščiai.
Įdomiausias lankytojas į kelionę išvyko mopedu
Tęsiant kalbą apie centro lankytojus, J. Gintalienės paklausėme, gal šiemet jai į atmintį įstrigo koks nors įdomus keliautojas ar jo istorija. Juolab kad istorijų centro darbuotojai išgirsta įvairių. Kaip ir sutinka įdomių žmonių.
Direktorė sakė, kad šiemet visus centro darbuotojus bene labiausiai sužavėjo lietuvis keliautojas, kuris į kelionę aplink Europą leidosi mopedu. Jo planas kelionėje buvo toks: nakvoti po atviru dangumi. O tam, kad gautų rekomendacijų, kad žinotų, kokiose konkretaus miesto ar rajono vietose pasistatyti palapinę ir nakvoti saugu, vyrukas buvo nutaręs klausti turizmo informacijos centrų darbuotojų. Beje, Mažeikiai jam buvo pirmasis kelionės metu aplankytas miestas.
„Pasiūliau jam vietą Kurmaičiuose, prie senojo geležinio tilto, prie Ventos. Ten yra ugniakuras, medinis stalas ir suolai, netoliese – tualetas. Žemėlapyje svečiui nubraižiau, kaip į tą vietą nuvažiuoti. Dar įspėjau neišsigąsti, jei aplink vaikščios žvejai, bei pasiūliau naktį nueiti pasiklausyti, ar per tiltą nežygiuoja kareiviai... Nes yra pasakojimų, kad toje vietoje vaidenasi, girdisi kareivių aulinių batų trepsėjimas... Atrodė, keliautojui šis pasiūlymas pasirodė įdomus“, – pasakojo direktorė.
Žurnalistams — informacinis turas
Mažeikių TVIC ir mūsų krašto turizmo sektoriaus paslaugų atstovai birželio viduryje buvo surengę informacinį turą, kuriame dalyvavo 15 žurnalistų iš įvairių Lietuvos naujienų portalų, radijo, laikraščių redakcijų.
Per dvi dienas žurnalistai nuosekliai susipažino su Mažeikių miesto ir rajono įdomiausiais, gražiausiais lankytinais objektais, savo darbais kraštą garsinančiais žmonėmis.
Svečiai mėgavosi kava ir desertais su istorija kavinukėje „Torteljé“, Mažeikių muziejuje susipažino su nauja, balandį atidaryta nuolatine ekspozicija „Naftos kelias“, iš gamtininko Deivido Makavičiaus sužinojo įdomybių apie Plinkšių aukštapelkę, paslaptinguosius šikšnosparnius. Be to, lankėsi edukaciniame bityne „Užpelkių medus“, Viekšnių malūne, „Pauliankos karčemoje“, žolininkės Jadvygos Balvočiūtės ūkyje, Pavirvytės dvare, Gramofonų muziejuje.
Labiausiai žavi ne pastatai, o asmenybės
J. Gintalienė tvirtino: kalbant apie lankytojų sudominimą ir pritraukimą, svarbiausias aspektas yra ne tiek patys objektai: muziejai, dvarai, malūnai, išpuoselėti senamiesčiai – kiek asmenybės.
„Pavyzdžiui, informacinio turo metu apsilankius mažeikiškio Gedmino Stasiūno gramofonų muziejuje, mūsų kraštą tyrinėjusiems žurnalistams didžiausią įspūdį paliko ne patys gramofonai, o muziejaus įkūrėjas, jo užsidegimas, įsigilinimas į gramofonų istoriją. Taigi, labai svarbu, kiek žmogus įdeda savo širdies, meilės į vieną ar kitą objektą“, – pasakojo Mažeikių TVIC vadovė.
Tas pats ir kalbant apie gidus, kurie, keliautojams atvykus, tampa pirmaisiais juos sutikusiais žmonėmis. Jei lankytojus priims „apniukęs“ gidas, mintyse sau burbuliuojantis „va, vėl čia atvažiavo, vėl reiks pasakoti tą patį per tą patį“, nieko gero iš tokios ekskursijos nebus, o svečių nesužavės net ir labai „iščiustytas“ miestas.
„Mažeikiuose labai trūksta asmenybių, mylinčių savąjį kraštą ir gebančių su juo supažindinti atvykusius žmones. Tokių, kaip sediškė Genoveita Gricienė. Pripažinsiu, baltai pavydžiu Telšiams Andriaus Daciaus, kuris savo profesionaliu darbu, tikrais ir truputį pagražintais pasakojimais, humoru žavi turistus, skatina juos dar labiau pamilti Telšius. Iš kur mums Mažeikiuose gauti tokių žmonių?“ – retoriškai klausė „Santarvės“ pašnekovė.
Siūlys kelionių po rajoną planus
O dabar – apie netolimą ateitį. Pasak J. Gintalienės, į TVIC dažnai skambina žmonės, prašydami informacijos, kur Mažeikių rajone galima sustoti atvykus kemperiais. Pašnekovė pripažįsta, kad tai, jog rajone nėra nė vienos specializuotos kemperių sustojimo aikštelės, – rajono turizmo silpnoji vieta.
„Bet esame suderinę su seniūnijomis vietas, kuriose į rajoną kemperiais atvykę žmonės juos gali pasistatyti ir kur už tai neužsitrauks baudų. Tas vietas esame paskelbę programėlėje „park4night“. Bet tikiuosi, kad klausimas dėl tikros kemperių stovėjimo aikštelės netrukus bus pradėtas spręsti“, – vylėsi TVIC vadovė.
Centro direktorė pasakojo, kad 2025-aisiais tikimasi „paleisti“ kelis kelionių po Mažeikių rajoną paketus. Jų esmė tokia: jei susidarys 10-ies ir daugiau asmenų, norinčių labiau pažinti mūsų rajoną, grupės, šiems keliautojams bus suorganizuotas autobusas, jie tiksliai žinos, kelintą valandą kokį objektą lankys, kada kokioje edukacijoje dalyvaus, kur pietaus, kur nakvos, jei bus išsirinkę dviejų dienų kelionių paketus.