PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Lapkričio 7 d. 14:07

Mažametis, prarijęs bateriją, kovoja dėl savo gyvybės

Pasaulis

Flickr.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


250576

Praėjusį mėnesį savo namuose Meksikoje, dvejų metų Dylanas Alejandro prarijo bateriją, kuri sprogo jo viduje ir stipriai nedegino stemplę. Tokių atvejų pasaulyje pasitaiko tūkstančiai, kaip užkirsti kelia šiai baisiai nelaimei?

Vaikas patyrė rimtus sužalojimus

Užsienio žiniasklaidoje pranešama, kad berniuko šeima incidento nematė. Pastebėję, kad vaikas sunkiai kvėpuoja, nuvežė jį į vietinę ligoninę. Ten jiems buvo pranešta, kad jis prarijo bateriją.

Dėl sunkių sužalojimų vaikas buvo perkeltas į rimtos priežiūros ligoninę. Aštuonių vaikų mama Nayeli G. C. Nino vietos žiniasklaidai pranešė, kad patyręs rimtą stemplės nudegimą ir infekciją viename plautyje, berniukas nebegali apdoroti deguonies.

Medikai pranešė, kad vaiką bus galima operuoti tik tada, kai deguonies lygis organizme stabilizuosis.

Tokie atvejai kartojasi kasdien

Vaikų priežiūros specialistai ragina tėvus įvertinti, kiek ir kokiose vietose, jų namuose yra vaikui prieinamų baterijų.

„Šiais laikais diskinių elementų yra kiekvienuose namuose. Jie nedideli, gali būti ir cento dydžio, tačiau slypi distancinio valdymo pulteliuose, kuriuos kaip žinome, mėgsta vaikai. Diskinių elementų apstu ir vaikų žaisluose, elektroniniuose termometruose, net sveikinimo atvirukuose“, – pasakojo vaikų priežiūros specialistė Jolanta, kuri atkreipia dėmesį ir į šių baterijų prieinamumą – „Dažnai prietaisuose elementų skyrių dangteliai lengvai atidaromi, tai paprasta ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams“.

Organizme prasideda pavojinga cheminė reakcija

Nurijus ličio sudėties baterijas, žmogaus organizme pradeda vykti gyvybei pavojinga cheminė reakcija.

Specialistai praneša, kad jiems bent kartą per mėnesį tenka gydyti vaiką, kuris prarijo diskinę bateriją. Jų teigimu, vaikui prarijus bateriją, stemplės gleivinė ją apgaubia ir sudaro elektros grandinę, dėl kurios baterija pradeda veikti ir skleisti šarmą, kuris gleivinę veikia kaip kaustinė soda.

Tėvai yra raginami visais įmanomais būdais apsaugoti savo vaikus nuo tokios nelaimės, kuri vaiko gleivinėje gali išdeginti skylę. Tokie atvejai, baigiasi ir mirtimi.

Vaikų priežiūros specialistė Jolanta dalijasi patarimais, kurie gali užkirsti kelią siaubingai nelaimei:

  • Pasidarykite namų inventorizaciją ir įvertinkite visus prietaisus, turinčius bet kokio tipo elementus. Laikykite juos vaikui nepasiekiamoje vietoje.
  • Dažnai namuose turime atsarginių elementų, todėl pasirūpinkite, kad vaikas jų nerastų.
  • Patikrinkite ar prietaisų skyriai, kuriuose yra elementai, lengvai neatsidaro.
  • Pasibaigę elementai, tokie pat pavojingi žmogaus sveikatai, todėl panaudotus elementus iškart išmeskite jų surinkimo vietose.

Vien JAV kasmet daugiau nei 2800 vaikų patenka į skubios pagalbos centrus, prariję įvairius elementus. Sunkių sužalojimų ar mirčių nuo elementų prarijimo skaičius per dešimtmetį išaugo net devynis kartus.