PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Virtuvė2023 m. Birželio 11 d. 10:43

Marinuoti svogūnai – grilio patiekalų pažiba

Lietuva

Freepik nuotr.

EtapliusŠaltinis: Savaitraštis „Etaplius“


269615

Grilio iškylos neatsiejamos nuo raugintų arba marinuotų mėsos priedų, vienas populiariausių – marinuoti svogūnai. Nuo aštrumo iki saldumo – skirtingai marinuoti svogūnai atskleidžia įvairias skonių gamas ir patiekalams suteikia papildomo akcento. Kviečiame išbandyti negirdėtus svogūnų marinavimo receptus, dėl kurių grilio patiekalai sužibės naujomis spalvomis.

„Ieškantiems universalaus ir „saugesnio“ skonio patarčiau rinktis paprastąjį geltoną arba baltą svogūną. Marinuoti jie suteikia gana aštrų skonį, tačiau, pasirinkus tinkamus priedus, gali sužibėti ir saldesnėmis natomis. Raudonieji svogūnai puikiai atskleidžia saldesnius skonius, kuris tinka su aštresniais priedais. Nors lietuviams tai neįprasta, Azijos šalyse paplitęs net ir žaliųjų laiškinių svogūnų marinavimas“, – pasakoja maisto gamybos ekspertė B. Baratinskaitė.

Paprastos taisyklės užtikrins rezultatą

Svogūnus galima marinuoti įvairiausiais būdais, nuo to priklausys jų skonis, galiojimo laikas ir panaudojimas patiekaluose. Marinuoti svogūnai puikiai tinka prie grilio patiekalų kaip garnyras, taip pat kaip mėsainių, sumuštinių sudedamoji dalis ar salotų pagardas.

Ruošdami svogūnus marinatui, juos pjaustykite plonais žiedeliais, kadangi plonai pjaustyti svogūnai geriau ir greičiau sugeria marinatui naudojamus ingredientus. Prieš pradedant marinuoti svogūnus, rekomenduojama juos pamirkyti dubenyje su druska – tai padės iš svogūno ištraukti drėgmę ir jį suminkštinti bei lengvai atskirs tarp sluoksnių esančias plėveles.

Kitas būdas – supjaustytus svogūnus užpilti šiltu vandeniu ir drėgmę išspausti minkant svogūnus rankomis. Minkštesni ir mažiau drėgmės turintys svogūnai ne tik geriau sugers marinavimo ingredientus, bet ir išlaikys traškesnę tekstūrą.

Svogūnai marinuojami užpilant šiltu arba šaltu marinatu. Jei norite saldaus akcento, rinkitės medų arba klevų sirupą, rūgštaus – citriną, žaliąją citriną arba įvairų actą, o aštrumo pridės aitriosios paprikos bei įvairių rūšių pipirai.

Saldžiarūgščiai raudonieji svogūnai

Reikės: 3 didelių raudonųjų svogūnų pjaustytų plonais žiedais, 50 ml obuolių acto, 50 ml ryžių acto, dviejų šaukštų medaus, 200 ml vandens, pusės šaukšto druskos, stambiai maltų juodųjų pipirų, dviejų arbatinių šaukštelių grūdėtų garstyčių.

Gaminame: svogūnus 20 minučių palaikykite sūdytame vandenyje ir gerai nuspauskite rankomis, nusausinkite ir dėkite į stiklinį marinavimo indą. Supilkite į puodą vandenį, abi acto rūšis ir medų, virkite kol skystis užvirs. Į marinatą berkite druskos, juodųjų pipirų ir dėkite garstyčias bei pakaitinkite dar kelias minutes. Šiek tiek atvėsusį marinatą pilkite ant svogūnų stiklainyje. Atvėsintą dėkite į šaldytuvą.

Taip marinuotus svogūnus ragauti galima jau po kelių valandų, tačiau geriausiai skonis atsiskleis kitą dieną. Šaldytuve marinuoti svogūnai gali išstovėti iki dviejų mėnesių.

Marinuoti laiškiniai svogūnai

Reikės: ryšulėlio žalių laiškinių svogūnų, 2 cm dydžio šviežio imbiero gabalėlio, 2 česnako skiltelių, 2 šaukštelių garstyčių, aitriųjų pipirų dribsnių, 400 ml vandens, 35 ml baltojo arba ryžių acto, šaukšto druskos ir šaukšto cukraus.

Gaminame: paruoškite svogūnus – nupjaukite šaknis ir supjaustykite mažais griežinėliais arba nedideliais vertikaliais pagaliukais. Į stiklinį marinavimo indą sudėkite žalius svogūnus, smulkintą imbierą ir česnaką, garstyčias ir aitriųjų pipirų dribsnius. Puode užvirkite vandenį su actu, cukrumi ir druska. Supilkite skystį į stiklainį, kad pilnai apsemtų svogūnus ir uždarykite. Atvėsinkite ir dėkite į šaldytuvą dar vienai parai, marinuotus svogūnus reikėtų suvartoti per mėnesį. Skanaus!

Parengta pagal pranešimą spaudai