PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2024 m. Rugpjūčio 29 d. 19:05

Marijampolės švietimo įstaigų vadovų pasitarime – apie ugdymo iššūkius

Marijampolė

Vidos Vaškevičienės nuotr.

Vida VaškevičienėŠaltinis: mmm.lt


316063

Tradiciškai prieš rugsėjo pirmąją surengtas Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Jame pristatytos ugdymo naujovės, kalbėta apie kylančius iššūkius. Vienas iš pagrindinių – vadovėlių trūkumas.

Tradicinis susitikimas vyko meno mokykloje. Čia buvo pristatyta ilgai puoselėta svajonė – naujas koncertinis fortepijonas, suteiksiantis daugiau galimybių mokiniams.

Švietimo bendruomenę su artėjančia rugsėjo pirmąja pasveikinęs savivaldybės meras Povilas Isoda linkėjo susikalbėjimo, nuo kurio priklauso sklandus ugdymo įstaigų darbas.

„Labiausiai linkiu Jums susikalbėjimo ir bendradarbiavimo, nes ne sienos, projektai pasiekia gerų rezultatų, o pedagogai, specialistai, vadovai. Nuo kolektyvo bendro darbo priklausys ir rezultatai, ir atmosfera“, – akcentavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. startuoja įtraukusis ugdymas. Tai reiškia, kad visos švietimo įstaigos privalo priimti vaikus su specialiaisiais poreikiais. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, šiam iššūkiui pasiruošta, vaikai su spec. poreikiais ugdomi jau ne pirmus metus. Tokių ugdytinių yra apie 11 procentų. Nors daugelis šalies švietimo įstaigų susiduria su pedagogų stygiumi, tačiau Marijampolės mokyklose didelio mokytojų trūkumo nėra.

„Mokytojų dalykininkų šiek tiek trūksta, bet procesas yra valdomas – mokytojų į reikiamas pozicijas randame. Sudėtingiau yra su švietimo pagalbos specialistais, kurių visoje šalyje yra didelis trūkumas. Ką mes darome? Pasitelkėme studijų rėmimo programą – dedame visas pastangas, kad specialistų netruktų“, – teigė Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis.

Šiemet 90-metį švenčiančios R. Stankevičiaus progimnazijos direktorė džiaugėsi, kad pavyko sukomplektuoti pedagogų kolektyvą, galintį įveikti įvairius iššūkius.

„Labai džiaugiuosi, kad turime puikų pedagogų kolektyvą, visus reikiamus švietimo pagalbos specialistus ir manau bendromis jėgomis problemas išspręsime“, – džiaugėsi Rimanto Stankevičiaus progimnazijos direktorė Asta Skripkienė.

Kita problema – vis dar trūksta pagal atnaujintą ugdymo programą parengtų vadovėlių.

„Vadovėlių trūkumas tikrai kol kas yra, tačiau ir ministerija, ir nacionalinė švietimo agentūra padarė daug. Atnaujintame švietimo portale daug informacijos, skaitmeninių vadovėlių. Šiemet situacija geresnė nei praeitais metais“, – gerėjančią situaciją įvardijo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis.

„Daugiausiai sumaišties kelia atnaujintos programos ir vadovėlių trūkumas. Tai piktina mokytojus, norisi mokslo metus pasitikti pasiruošus ir žinotume ką darome. O ne laukti kada galėsime įsigyti ar kažką suorganizuoti“, – teigė Rimanto Stankevičiaus progimnazijos direktorė Asta Skripkienė.

Marijampolės savivaldybės mokyklose naujus mokslo metus pradės per šeši su puse tūkstančio moksleivių ir 2500 ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų. Juos ugdys apie 800 pedagogų.