PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gegužės 12 d. 08:26

Marijampolės ligoninėje duris atvėrė skausmo klinika

Marijampolė

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


216439

Šiandien Marijampolės ligoninėje atidarytas daugiaprofilinis gydymo padalinys skirtas skausmo diagnostikai, medikamentiniam gydymui ir invazinėms skausmo malšinimo procedūroms.

Projektą, kartu su Marijampolės savivaldybe ir VšĮ Marijampolės ligonine, įgyvendino Marijampolės Rotary klubas. Naujosios „Skausmo klinikos“ patalpose bus teikiama medicininė pagalba lėtinį skausmą kenčiantiems pacientams. Tikimasi, kad klinika leis pagerinti daugelio pacientų gyvenimo kokybę, kadangi Marijampolės ar kitose aplinkinėse savivaldybėse tokio tipo klinika atidarytą pirmą kartą.

Kreipdamasis į klinikos įkūrimui aukojusius regiono verslininkus Marijampolės savivaldybės meras  Povilas Isoda neslėpė susižavėjimo gerumu: „Ne kartą įsitikinau, kad mūsų savivaldybėje gyvena geri žmonės, kurie geba susitelkti dėl kilnių tiklsų. Šiandien duris atverianti skausmo klinika yra dar vienas jūsų gerumo pavyzdys. Nuoširdžiai ačiū visiems, kurie nepagailėjo savo laiko, lešų ir kitaip prisidėjo prie to, kad gyvenimas mūsų savivaldybėje taptų geresnis“.

Pasak projekto šeimininko Klemenco Agento,  „Skausmo klinikos“ įrengimo idėja kilo beveik prieš metus. Tuomet mintį apie tokios klinikos reikalingumą išsakė Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna ir chirurgas Tomas Petraitis. K. Agentas pasidžiaugė, kad per gana trumpą laiką pavyko atlikti patalpų remontą, įsigyti reikalingą medicininę įrangą ir atlikti kitus darbus. Jis prisiminė, kad projektą svarstant Marijampolės Rotary klube svarbiausiu aspektu tapo paslaugų prieinamumas – skausmo gydymo paslaugos turėjo būti nemokamos ir prieinamos visiems gyventojams.

Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna atskleidė, kad gerokai daugiau nei pusė į Marijampolės ligoninę besikreipiančių pacientų kenčia nuo skausmo. Jis taip pat pasidžiaugė, kad kuriant skausmo kliniką buvo kuriamos naujos paslaugos ir perkama nauja įranga, o ne stengiamasi sukomponuoti jau turimą įrangą ir paslaugas.

Skausmo klinikoje dirbantys gydytojai anesteziologai–reanimatologai teiks konsultacijas ir įvertins bei diagnozuos skausmą sukėlusias priežastis. Gydytojai peržiūrės anksčiau taikytą gydymą vaistais, reabilitaciją ir esant poreikiui juos koreguos. Jeigu įprastinėmis priemonėmis skausmo numalšinti nepavyks, galės būti taikomos invazinės procedūros. Pasak specialistų, skausmą malšinančių invazinių procedūrų yra daug ir įvairių. Jų metu siekiama paveikti skausmo židinį arba skausmo perdavimo takus. Skausmo pojūtį perduodantys nervai gali būti veikiami cheminėmis medžiagomis, aukšta temperatūra, elektromagnetinėmis bangomis ar šalčiu.

Bendra projekto vertė – 220 tūkst. eurų, iš kurių 40 tūkst.  Marijampolės savivaldybės lėšos. Skausmo klinikos projektą labdaringai parengė architektai Algimantas ir Reda Marcinkevičiai.