PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2025 m. Gegužės 8 d. 11:58

Marijampolėje surengta psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija

Marijampolė

Marijampolės savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


360537

Marijampolėje surengti su vaikais dirbantiems specialistams skirti mokymai tema „Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija per aktyvų bendruomenės įsitraukimą“. Į renginį susirinko daugiau nei 100 dalyvių – švietimo, sveikatos, socialinių paslaugų bei kitų sričių atstovai, dirbantys su vaikais ir jaunimu iš Marijampolės, Šakių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio savivaldybių.

Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo Marijampolės savivaldybės vicemeras Ričardas Bagdanavičius, pabrėžęs, kad bendras savivaldybių ir nacionalinių institucijų dialogas prevencijos klausimais yra būtinas – tik veikdami išvien galime kurti vaikams saugią ir sveiką aplinką.

Į Marijampolės savivaldybės kvietimą prisidėti prie šių mokymų atsiliepė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas bei Respublikinis priklausomybių ligų centras. Prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Keršulytė pristatė renginio programą ir supažindino su dalyviais.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Narkotikų ir jų prekursorių kontrolės skyriaus patarėja Rasa Povilanskienė specialistus informavo apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas, kuriomis, kaip pastebima, gali disponuoti net vaikai ugdymo įstaigose – nors jų turėjimas yra draudžiamas. Pranešime buvo aptartos šių medžiagų keliamos grėsmės bei iššūkiai, su kuriais susiduria prevenciją vykdančios institucijos.

Marijampolės savivaldybės nuotr.

Prevencijos koordinavimo skyriaus patarėja Aneta Skalandė atkreipė dėmesį į bendruomenės vaidmenį psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijoje. Anot jos, tik aktyvus visų – tėvų, pedagogų, socialinių darbuotojų, sveikatos specialistų ir pačios bendruomenės – įsitraukimas leidžia laiku atpažinti rizikas ir užkirsti kelią pavojingoms situacijoms.

Apie tėvų ir vaikų tarpusavio santykių svarbą kalbėjo Respublikinio priklausomybių ligų centro ergoterapeutė Berta Vengraitė bei medicinos psichologė Rima Kojuševa. Specialistės pabrėžė, kad tėvų dėmesys, atviras bendravimas įvairiomis temomis, domėjimasis vaikų laisvalaikiu ir emocine savijauta – visa tai yra stipriausia prevencijos priemonė. Vaikai, kurie jaučiasi girdimi ir vertinami, lengviau atpažįsta rizikingas situacijas, žino, kaip jose elgtis, ir nebijo kreiptis į tėvus pagalbos.

Renginio metu pristatytos ir naudingos priemonės specialistams bei tėvams: internetinės svetainės www.kaveikiavaikai.lt ir www.askritiskas.lt – pastaroji sukurta jaunimui, padedanti atpažinti manipuliacijas ir priimti atsakingus sprendimus. Taip pat buvo pristatytas leidinys „Naujos psichoaktyvios medžiagos“, skirtas specialistams, kurie savo darbe susiduria su priklausomybių problema.


Foto galerija:


#MARIJAMPOLĖ#PSICHOAKTYVIOS MEDŽIAGOS#VARTOJIMAS#PREVENCIJA