REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20242024 m. Sausio 12 d. 14:34

Maratoną įveikę „Rentway Dakar team“: kosmosas, ne trasa

Lietuva

„Rentway Dakar Team“ nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


288957

Paskutiniai kilometrai prieš poilsio dieną Dakare suvažiuoti. Po nakvynės dykumoje, ankstyvą rytą ekipažai pasileido finišo link. „Rentway Dakar Team“ komandai, apsistojusiai stovyklavietėje B, iki finišo reikėjo nuvažiuoti dar 254 kilometrus vien stačiomis ir pavojingomis kopomis.

Dakare dienos be nuotykių neegzistuoja ir tą jau pirmoje kuro užpylimo zonoje patvirtino ekipažo pilotė Emilija Gelažninkienė.

„Realiai vos tik pradėjome važiuoti, be jokios aiškios priežasties trūko diržas, tai stojome jį pakeisti. Kopos labai sudėtingos, jos stačios, į daugelį reikia važiuoti kampu. Atrodo, stengėmės kuo panašesnėse kopose Jungtiniuose Arabų Emyratuose pasipraktikuoti, tačiau tokių kopų ten nebuvo. Klimpti dar kol kas neteko, bet į vieną kopą įvažiavome berods tik iš trečio karto. Tuomet degalų užpylimo zonoje mums stipriai perpylė baką – galimai sugedo kažkokia sistema, nes matėme ne vieną balą. Reikėjo stovėti, laukti, kol nusivarvės. Tiesa, kuro pylimo zonoje matėme ir S. Peterhansel, tai galimai ir automobiliai turi čia ką veikti, visi kovoja su iššūkiais,“ – kalbėjo sportininkė.

Kad maratonas tikrai nebuvo lengvas, parodo ir rezultatas – per dvi dienas 549 kilometrus vien kopomis ekipažas įveikė per 10 val. 16 min. ir 2 sek., nuo klasės lyderio atsiliekant kiek daugiau nei pusantros valandos. Taip pat ekipažas gavo 15 minučių baudos už praleistą kelio tašką. Tiesa, visos lentelės rezultatus dar gali keisti organizatorių skiriamos baudos bei laiko kompensacijos.

„Ne greičio ruožas, o kosmosas. Per dvi dienas tris kartus klimpome, bet išsikapstyti pavyko, tik apie pusvalandį praradome mažiausiai. Trūkęs diržas išdraskė variatoriaus apsaugą, tad teko remontuoti „zateškėmis“. Finišu nepaprastai džiaugėmės, nes lenkėme ne vieną automobilį ir bagį, užstrigusį trasoje,“ – vos tik bagiui kirtus finišo liniją, palengvėjimo jausmo neslėpė šturmanas Arūnas Gelažninkas.

„Jaučiausi pasiruošusi kopoms, treniravaus, bet tokioms, atrodo, neįmanoma pasiruošti, ir niekada neteko tokiomis važiuoti. Akimirkomis buvo ir baisu, nes važiuodamas kopomis slysti, o kai saulė pasisuko, tapo nebeįmanoma pamatyti kopų viršūnių, tad teko ir rizikuoti. Džiaugiuosi, kad viskas pavyko,“ – antrino E. Gelažninkė.

Rytoj ralio dalyvių laukia poilsio diena Rijade.


Foto galerija:

„Rentway Dakar Team“ nuotr.
„Rentway Dakar Team“ nuotr.
„Rentway Dakar Team“ nuotr.
„Rentway Dakar Team“ nuotr.
„Rentway Dakar Team“ nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA