Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Aurelija DirginčienėŠaltinis: Etaplius.lt
Mokykla dvejus metus dalyvavo tarptautiniame eTwinning - Nordplus projekte ,,Mano Žemė priklauso man".
Į baigiamąjį Nordplus – eTwinning projekto susitikimą ,,Mano Žemė priklauso man“ Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijoje atvyko partneriai iš Islandijos Preschool Halsaskogur, Danijos Gistrup School, Estijos Kindergarten Võsukese Lasteaed ir Latvijos Zolitude Grammar School.
Svečius maloniai nuteikė prie durų laukiantys pradinukai bei žaismingi projekto stendai. Susitikimas prasidėjo koncertu. Mokinukai paruošė svečiams muzikinius kūrinius – mįsles. Suskambus partnerių šalies melodijai, svečiai turėjo kilti į sceną ir kartu dainuoti.
Miesto ugdymo įstaigų atstovai ir svečiai iš projektinių šalių buvo pakviesti ir dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Aktyviųjų metodų įtaka mokinių mokymosi motyvacijai“ ("The influence of active methods for pupils' motivation“). Buvo išklausyta 10 pranešimų. Pedagogai dalinosi ugdymo bei projektine patirtimi, vyko diskusijos. Antroje konferencijos dalyje vyko praktiniai mokymai. Buvo sukurta 14 naujų eTwinning projektų, mokytasi dirbti su iPad planšetėmis, susipažinta su įdomesnėmis programomis.
Mūsų mokiniai visada laukia svečių, nes žino, kad pamokos tomis dienomis bus kitokios – jas ves pedagogai iš užsienio. Danijos mokytojos pravedė labai įdomią matematikos pamoką, kuri sužavėjo antrokus. Vaikai išmoko naujų matematinių žaidimų, kuriuos tuoj pat ir pritaikė savo kasdieninėse veiklose. Daug sužinojo apie Daniją, jos žmones, tradicijas.
Latvijos mokytojos vedė kūno kultūros pamoką pirmokams. Pamoka prasidėjo klasėje mankšta pagal anglišką dainelę, kuri vaikams labai patiko ir jie greitai ją išmoko. Kadangi oras pasitaikė puikus, pamokos tęsinys vyko mokyklos kieme. Pirmokai labai linksmai žaidė latvių liaudies žaidimus, kartu mokydamiesi ir latviškai dainuoti.
Estijos mokytojai vedė integruotą pasaulio pažinimo ir dailės pamoką apie vaisius ir daržoves. Ne tik sužinojo naujo apie jau pažįstamas daržoves, bet ir gamino iš jų žaismingus antspaudus.
Islandijos pedagogai trečiokus supažindino su savo šalimi, gamtos stebuklais, išmokino žaisti islandiškus žaidimus, populiarius tarp salos vaikų.
Su mūsų mokykla svečius supažindino ir vertėjavo pamokose vyresnieji mokiniai septintokai: Mėta ir Aleksandras. Ačiū jiems – buvo puikūs vertėjai ir pagalbininkai.
Svečiai stebėjo ir mūsų mokytojų vedamas pamokas: mokytojos Rimantės Vargalienės matematikos pamoką 7b klasėje, mokytojos Vaidos Bernikienės anglų k. pamoką 7b klasėje bei mokytojos Dianos Gedminienės integruotą pasaulio pažinimo ir žmogaus saugos pamoką kartu su sveikatos priežiūros specialiste Loreta Vaškienė. Pamoka labai patiko ir stebėtojams, ir dalyviams trečiokams. Vaikai susipažino ir išmoko suteikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimei.
Projekto svečiai susipažino ne tik su mūsų mokykla, bet ir su darželiu/lopšeliu ,,Kregždute“ , aplankė UAB Putokšnį – pirmaujantį PET ruošinių ir PET taros gamintoją Baltijos šalyse, aplankė vieną seniausių konditerijos įmonių Lietuvoje Šiaulių UAB ,,Rūtą“ , susipažino su šokolado istorija ir dalyvavo edukacijoje (savo pasigamintus saldainius svečiai išsivežė namo). Projekto partneriai lankėsi ir Kryžių kalne, kuris yra lygumoje, maždaug 12 km į šiaurę nuo Šiaulių, netoli plento į Rygą, Jurgaičių, Domantų kaimų žemėse, kairiajame Kulpės upelio krante.
Paskutinę susitikimo dieną svečiams buvo suorganizuotos turizmo – orientavimosi ,,varžybos“. Partneriams buvo išdalinti miesto žemėlapiai su įžymių vietų nuotraukomis. Reikėjo jas surasti ir prie jų įsiamžinti. Atsisveikinant buvo įteiktos nominacijos už įspūdingus kadrus.
Projektas truko dvejus mokslo metus. Aplankyta Latvija, Estija, Danija, Islandija. Susipažinta su šių šalių švietimo sistemomis. Tai, kas mums buvo priimtina, pritaikėme ir savo pamokose, veiklose. Daug įdomaus sužinojome apie šias šalis, apie jų požiūrį į Žemės išsaugojimą, kuris akcentuojamas visose šiose šalyse, tačiau ryškiausiai mes tai pastebėjome Islandijoje ir Danijoje. Naudodamiesi partnerių patirtimi, mokėme savo mokinukus rūšiuoti ir kompostuoti. Ant projekto metu sukaupto komposto krūvos didžiuojasi vaikų pasodinti moliūgai, cukinijos (lauksime derliaus). Anketavimo apie projektą rezultatai visose šalyse (buvo apklausti vaikai, tėvai, pedagogai), parodė, kad šios vykdytos veiklos labai aktualios ir reikalingos jaunajai kartai. Suplanuotos projekto veiklos buvo talpinamos Twinspace, kur kiekvienas partneris galėjo stebėti ir analizuoti partnerių veiklas ir iš to mokytis.
Atsisveikinant su projektu ir jo partneriais taško niekas nepadėjo – pradėtus darbus visi planuoja tęsti naujuose projektuose, veiklose.